4.3/5 - (141 امتیاز)

وکیل پایه یک دادگستری شیراز، فردی است که در رشته حقوق، یا فقه و مبانی حقوق اسلامی تحصیلات دانشگاهی دارد و حداقل مدرک او لیسانس است. البته این فرد می تواند مدارک معادل این گرایش‌ها در حوزه را نیز داشته باشد. برای اینکه یک فرد وکیل پایه یک دادگستری شود، تنها تحصیل در رشته‌های گفته شده ملاک نیست و باید در آزمون وکالت نیز شرکت کند و بتواند در رقابت با سایرین امتیاز بالایی کسب کند تا به عنوان کارآموز وکالت وارد بازار کار شده و دوره مد نظر را بگذراند. پس از پایان دوره او می‌تواند به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شیراز، خود را معرفی کند. در این میان برخی از افراد تخصص خود را در زمینه حقوقی ادامه می‌دهند و تبدیل به وکیل حقوقی شیراز می شوند و برخی از افراد تخصص خود را در زمینه کیفری ادامه میدهند و تبدیل به وکیل کیفری شیراز می شوند که هر یک از آنها نیز زیر مجموعه های متفاوتی دارند. در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی های یک وکیل شیراز مجرب و خبره آشنا کنیم و مهارت هایی که یک وکیل خوب باید داشته باشد را تشریح کنیم؛ سپس شما را با مراحل کار یک وکیل شیراز از ابتدا تا انتهای یک پرونده حقوقی آشنا می کنیم  و به شما نکاتی که در انتخاب یک وکیل شیراز، مهم هستند را یادآوری می کنیم. اگر اولویت شما حضور وکیل در جلسه های دادگاه در کنار شما یا به جای شما باشد، راه های استفاده از این امکان را به شما نشان میدهیم و در نهایت معیارهایی که باید برای حق الوکاله یک وکیل شیراز در نظر بگیرید را تبیین می کنیم. شما در انتهای این مقاله قادر خواهید بود راه های پیدا کردن یک وکیل خبره در شیراز را بیاموزید.

در شیراز، دستیابی به موفقیت در پرونده‌های حقوقی، افراد را ملزم به داشتن یک وکیل خوب شیراز می‌کند تا یاری گر آنها در طی مراحل دشوار و حساس قانونی باشد. با توجه به اینکه افراد عادی اطلاعاتی در مباحث قضایی ندارند و نمی‌توانند اقدامات لازم در ارتباط با پرونده را انجام دهند تا به نتیجه مطلوب دست یابند، از این رو وجود فردی متخصص در حقوق و قضا، الزامی است. برای حصول نتیجه، باید بهترین وکیل را انتخاب نمود. علاوه بر وظایفی که وکیل در قبال موکل دارد، بایستی ویژگی‌های خاصی را نیز دارا باشد. برخورداری از این خصوصیات نشانه‌های بهترین وکیل شیراز است. برخی از وکلا در تمامی دعاوی حقوقی فعالیت دارند اما بعضی از آنها در تعدادی از دعاوی حقوقی تجربه و تبحر بیشتری دارند از جمله ، وکیل انحصار وراثت، وکیل قرارداد، وکیل طلاق، وکیل ملکی، وکیل چک، وکیل سفته، وکیل حضانت، وکیل ثبت، وکیل نفقه، وکیل اجرت المثل، وکیل کیفری و غیره.

🥇 سطح وکیل وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصص حقوقی، ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی،
📝 ارائه خدمات حقوقی وکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیل طبق وسعت و سختی کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت %96 موفقیت پرونده‌ها
✔️ بهترین وکیل شیراز را با لیست 10تایی بشناسید⚖️【سال1402】

وکیل پایتخت با فراهم کردن گزیده ای از وکلای برتر شیراز در یک لیست 10تایی، انتخاب یک وکیل خوب در شیراز را برای شما کاربران راحت‌تر کرده است تا اگر از لحاظ حقوقی، گره‌ای در کارتان افتاده، تا به کمک وکلای متخصص شیراز باز شود.

محمدعلی قاسمی - وکیل شیراز
محمدعلی قاسمی – وکیل شیراز

1)محمدعلی قاسمی

محمدعلی قاسمی، وکیل پایه یک دادگستری شیراز و مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی، با ۱۵سال سابقه وکالت، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی می‌باشد. ایشان با استفاده از دانش و تجربه، در مدت وکالتش توانسته نتیجه مطلوبی برای پرونده‌های موکلین را کسب کند. گرفتن حق و حقوق ضایع شده موکلین از صفات بارز کاری ایشان است. محمدعلی قاسمی به عنوان یک وکیل حرفه‌ای شیراز، در دعاوی مختلفی آماده ارائه خدمات حقوقی، به تمامی ایرانیان ساکن شیراز و همچنین ایرانیان ساکن خارج از کشور می‌باشد.

محمد علی قاسمی دارای سابقه حقوقی درخشانی بوده و شما شیرازی های عزیز می‌توانید با اطمینان خاطر در دعاوی حقوقی ( پرونده‌های ملکی، الزام به تنظیم سند رسمی در شیراز، ابطال و فسخ قراردادها، اثبات بیع و یا قراردادها، ابطال رای داوری، تقسیم ماترک و عندالزوم فروش آن (ارث)، تقسیم مال مشترک، مطالبه وجه چک و سفته، تحریر ترکه، اعتراض ثالث اجرائی، پرونده‌های مربوط به دعاوی شرکت‌ها و … ) دعاوی کیفری من الجمله؛ (پرونده‌های قتل، آدم‌ربایی، روابط نامشروع، کلاهبرداری، سرقت، جعل و استفاده از سند مجعول، پرونده‌های چک بلامحل، خیانت در امانت و فروش مال غیر) و همچنین در دعاوی خانواده ( انواع طلاق، حضانت، مهریه، نفقه و سایر امور خانوادگی) به ایشان اعطای وکالت نمائید. از دیگر خدمات وکالتی ایشان می‌توان به وکالت در اخذ دیه از بیمه و صندوق تامین خسارت‌های بدنی، تصادفات رانندگی و مهاجرت اشاره کرد.

برای اعطای وکالت به محمدعلی قاسمی یکی از وکلای برتر شیراز، می‌توانید از طریق شماره‌ زیر با ایشان در ارتباط باشید:

 •  آدرس: شیراز، خیابان ملاصدرا، خیابان جمالی، ساختمان پارسه،طبقه 4، واحد۱۸
 • شماره تماس: 09177370570
 •  ساعت کاری: شنبه تا سه شنبه ساعت ۱۷ تا ۲۰:۳۰

افسانه راستی - وکیل در شیراز
افسانه راستی – وکیل در شیراز

2) افسانه راستی

افسانه راستی، وکیل پایه یک دادگستری شیراز، دارای 12 سال سابقه فعالیت در حوزه وکالت، عضو کانون وکلای استان فارس، با شماره پروانه ثبتی 34260، دارای پرونده‌های موفق بسیاری در تمام دعاوی حقوقی می‌باشد. خانم افسانه راستی به عنوان یک وکیل خبره شیراز در زمینه وکالت، قبل از قبول یک پرونده، جلسه مشاوره‌ای با موکل تشکیل داده و اسناد و مدارک ارائه شده را به خوبی بررسی و نتایج احتمالی از نتیجه پرونده و تصمیم قاضی دادگاه را با موکل در میان می‌گذارد تا مراجعه کننده بتواند تصمیم درست راجب طرح دعوا یا عدم طرح دعوا بگیرد. همچنین ایرانیان ساکن خارج از کشور برای تمام موارد حقوقی خود می‌توانند با وکیل راستی ارتباط برقرار کرده و از خدمات این وکیل معروف و پرتجربه شیراز در زمینه‌های حقوقی بهره ببرند.

وکیل راستی، به عنوان یک وکیل حرفه‌ای و باتجربه، آماده ارائه خدمات وکالتی در انواع دعاوی خانواده از قبیل ( طلاق از طرف مرد، طلاق به درخواست زوجه، طلاق توافقی در کمترین زمان ممکن، طلاق غیابی، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، استرداد جهیزیه، اجرت المثل ایام زوجیت، ملاقات و حضانت فرزند و… )، دعاوی کیفری من الجمله: ( کلاهبرداری، پرونده های چک بلامحل، سرقت و جعل، استفاده از سند مجعول، خیانت در امانت و فروش مال غیر، روابط نامشروع و … )، دعاوی حقوقی همانند (اثبات مالکیت، الزام به تنظیم سند رسمی، خلع ید، تصرف عدوانی، اعتراض شخص ثالث، حق کسب و پیشه، مطالبه وجه چک و سفته، ابطال و فسخ قراردادها، الزام به انجام تعهدات قراردادی در شیراز و …) می‌باشد.

برای اعطای وکالت به افسانه راستی یکی از وکیل‌های خوب شیراز، می‌توانید با شماره‌های زیر با ایشان در ارتباط باشید:

 • آدرس: شیراز، چهارراه ملاصدرا، کوچه 24 قصرالدشت، طبقه دوم بانک پاسارگارد، واحد 5
 • شماره تماس: 09173083407
 •  ساعت کاری: روزهای زوج ساعت 16 تا 19:30
 • حضور در دفتر با هماهنگی قبلی

 

حامد اسکندری - وکیل شیراز
حامد اسکندری – وکیل شیراز

3) حامد اسکندری

حامد اسکندری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شیراز، دانش آموخته کارشناس ارشد گرایش حقوق خصوصی، با بیش از 10 سال سابقه وکالت، آماده برای ارائه خدمات وکالت و مشاوره در انواع دعاوی حقوقی، کیفری، خانوادگی، ثبتی، شهرداری، بیمه، تجاری، تعزیرات، اداره کار، شهرداری و امور گمرکی می باشد.  اما ایشان به صورت تخصصی دعاوی ملکی را قبول و با تکیه بر اطلاعات علمی و تعهد کاری خویش پرونده را پیش می‌برد.

برای اعطای وکالت به اسکندری یکی از وکیل‌های حرفه ای شیراز، می‌توانید از طریق شماره‌ زیر با ایشان در ارتباط باشید:

 • آدرس: شیراز، فلکه گاز، به سمت میدان اطلسی، طبقه فوقانی بانک رفاه کارگران، طبقه اول، واحد۱
 • شماره تماس وکیل: 09171114836
 • ساعات کاری دفتر: از ساعت 18 الی 22

 

4) سحر اتابکی

سحر اتابکی، وکیل دادگستری، مشاور حقوقی و عضو مرکز وکلای قوه قضاییه میباشد. آماده برای ارائه خدمات در پرونده‌های حقوقی از جمله (اثبات مالکیت، الزام به تنظیم سند رسمی، خلع ید، تصرف عدوانی، مطالبه وجه، اعتراض شخص ثالث، حق کسب و پیشه و سرقفلی، الزام به انجام تعهدات قراردادی و…)؛ خانواده از قبیل (طلاق به درخواست زوجه یا زوج، مهریه، اجرت‌المثل، نفقه، حضانت فرزند، ملاقات فرزند و….)؛ کیفری (سرقت‌، کلاهبرداری، خیانت در امانت، تخریب، ضرب و جرح، تجاوز به عنف، تهدید و توهين، مشروبات الکلی، فروش مال غیر و ….)؛ امور ثبتی (افراز و تفکیک و..)؛ شهرداری (کمیسیون ماده ۵۰ و ۷۰ و ۱۰۰ شهرداری و تغییرکاربری) و سایر دعاوی می‌باشد.

وکیل سحر اتابکی با ارائه مشاوره تلفنی و حضوری و راه حل ارائه دهنده به مراجعه کنندگان که با مطالعه پرونده مراجعین و دادن مشاوره و راهکار مناسب آنها را در مسیر پرونده همراهی می‌کند و از دیگر خدمات وکالتی ایشان می‌توان به تنظیم دادخواست، شکوائیه، لوایح، قراردادهای خصوصی، صلح نامه اشاره کرد.

برای اعطای وکالت به سحر اتابکی از وکلای خوب شیراز،می توانید از طریق شماره زیر با ایشان در ارتباط باشید.

 • آدرس: شیراز، چهارراه سیاحتگر، نبش خیابان اعتمادی
 • حضور در دفتر با هماهنگی و وقت قبلی

 

5) صولت حسین زاده

صولت حسین زاده، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شیراز، دانش آموخته کارشناسی در رشته حقوق در دانشگاه شیراز، دارای 12 سال سابقه وکالت که در این مدت با پشتکار خویش و آگاهی نسبت به قوانین حقوقی جدیدالثبت توانسته پرونده‌های بسیاری را در زمینه دعاوی حقوقی، کیفری، خانوادگی، امور ثبتی، شهرداری، بیمه، امور تخصصی دعاوی ملکی، موادمخدر و غیره بر عهده گرفته و توانسته آن پرونده را به نتیجه دلخواه موکل برساند. از نظر وی یک وکیل خوب باید نسبت به پرونده واگذار شده به وی امانت دار بوده و امین اسرار موکل باشد چون موکل جزییات زندگی خود را در اختیار وی می‌گذارد.

برای اعطای وکالت به صولت حسین زاده یکی از وکلای متبحر شیراز، می‌توانید از طریق شماره‌ زیر با ایشان در ارتباط باشید:

 • آدرس:استان فارس، شیراز،میدان معلم، ابتدای خیابان وکلا، نبش کوچه3،ساختمان ستاوند11،ورودی اول، طبقه دوم، واحد8
 • شماره تماس: 09171886074
 • ساعات کاری دفتر: روزهای زوج از ساعت 18 الی 20

 

6) سارا ادهمی

سارا ادهمی، وکیل پایه یک دادگستری شیراز، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد گرایش حقوق خصوصی، عضو کانون وکلای دادگستری استان فارس و از داوران رسمی کانون وکلای دادگستری با سابقه‌ای درخشان می‌باشند. متخصص در حوزه قرارداد نویسی،که سبب گشته تا ایشان را به عنوان یکی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری شیراز در زمینه پرونده‌های ملکی و ساختمانی بشناسند.

 وکیل ادهمی، آماده ارائه خدمات و پذیرش وکالت و مشاوره حقوقی در کلیه دعاوی حقوقی از جمله ( اختلافات و مطالبات قراردادی، دعاوی مالی، قراردادها، مطالبه خسارات، فسخ و انحلال قرارداد، الزام به انجام تعهد، دعاوی موجر و مستاجر، اثبات مالکیت و الزام به تنظیم سند رسمی مالکیت، دعاوی خلع ید و تصرف عدوانی و تخلیه، مطالبه طلب، مطالبه وجه چک و سفته، حصر وراثت، تحریر و تقسیم ترکه، حق کسب و پیشه و تجارت، سرقفلی، تفکیک و افراز املاک مشاعی و غیره )؛ دعاوی کیفری از جمله ( سرقت، آدم ربایی، کلاهبرداری، قتل، جعل و استفاده از سند مجعول، مواد مخدر و مشروبات الکلی، چک بلامحل،  دیه و تصادفات، جرایم رایانه‌ای، خیانت در امانت، تجاوز به عنف، رابطه نامشروع، توهین و فحاشی و تهدید و افترا، ضرب و جرح، ایجاد ممانعت و مزاحمت، تخریب اموال، قاچاق کالا و ارز، فریب در ازدواج، ترک انفاق و غیره )؛ دعاوی خانواده از جمله ( انواع طلاق، طلاق توافقی در کمترین زمان ممکن، طلاق به درخواست زوجه، طلاق به درخواست زوج، فسخ نکاح، نفقه  مطالبه مهریه، جهیزیه، اجرت المثل ایام زوجیت، اثبات زوجیت، حضانت فرزند، تجویز ازدواج مجدد مرد و غیره ) می‌باشند.

 • آدرس:شیراز، خیابان پاسداران، روبروی درمانگاه محمد رسول الله
 • شماره تماس: 09178050676

 

7) اشرف پور عمران

اشرف پورعمران، وکیل پایه یک دادگستری شیراز، مشاور حقوقی قوه قضاییه در شیراز، فارغ التحصیل مقطع کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی است. ایشان با بیش از 14سال سابقه کار وکالت و مشاوره در کلیه دعاوی حقوقی، کیفری، خانوادگی، ثبتی، شهرداری، تجاری، اداره کار، تصادفات، دانش حقوقی خود را به موکلین اثبات نموده است. برخورد و رفتار، فن بیان و نفوذ کلام، پایبندی به زمان، راه حل دهنده بودن و امانت داری نسبت به اسرار پرونده از ویژگی‌‌های این وکیل حرفه‌ای شیراز است. پورعمران مدیر موسسه عدل افروز اعتماد در کلان شهر شیراز نیز می‌باشد.

شهروندان شیراز می‌توانند با اطمینان خاطر در دعاوی کیفری و جرائم علیه اشخاص و اموال، از جمله: (قتل، آدم ربایی، تجاوز به عنف،ارتباط نامشروع، کلاهبرداری، زنای محصنه،تهدیدو توهین، فروش مال غیر، سرقت، …) دعاوی خانواده (حصر وراثت و دعاوی مربوط به ارث و تقسیم سهم الارث، وصیت، طلاق به درخواست مرد، طلاق به درخواست زن، وکیل طلاق توافقی فوری و در کوتاهترین زمان، طلاق غیابی، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، حضانت فرزند، سلب حضانت، ملاقات فرزند مشترک، اجرت المثل ایام زوجیت و کلیه‌ی امور حسبی و قیومیت، و …)، دعاوی ملکی من الجمله: (اثبات مالکیت، خلع ید و تصرف عدوانی و به صورت تخصصی در دعاوی اعتراض به آگهی ملی شدن اراضی، الزام به تنظیم سند رسمی در شیراز، مشارکت در ساخت، الزام به تنظیم صورت مجلس تفکیکی، دعاوی الزام به دریافت پایان کار، انواع قراردادها و تعهدات قراردادی، ابطال و فسخ قرارداد و …) به خانم اشرف پورعمران، بهترین وکیل زن شیراز، اعطای وکالت نمائید. از دیگر سوابق حرفه‌ای پورعمران می‌توان به پرونده‌های مربوط به موفقیت در پرونده های اختلاس و ارتشا و کلاهبرداری و تحصیل مال از طریق نامشروع مربوط به پرونده‌ های سنگین اداری اشاره کرد.

برای اعطای وکالت به اشرف پورعمران یکی از وکلای باسابقه شیراز، می‌توانید از طریق شماره‌ زیر با ایشان در ارتباط باشید:

 • آدرس:استان فارس، شیراز، بلوار الزهرا. مجتمع فرهنگی مذهبی شاه زندو
 • شماره تماس: ۰۹۱۷۱۲۸۴۳۵۰
 • حضور در دفتر با هماهنگی و تعیین وقت قبلی

 

8) آیدا شکوه مسقانی

آیدا شکوه مسقانی، وکیل پایه یک دادگستری شیراز و مشاور حقوقی، عضو وکلای قوه قضائیه، دارای مدرک کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی، با مهارت و سابقه درخشان در امر وکالت توانسته جز وکلای خوب شیراز باشد. وکیل آیدا شکوه مسقانی با ارائه راه حل مناسب به مراجعه‌کنندگان و دادن مشاوره و راهکار مطابق با قوانین، آنها را در مسیر پرونده همراهی می‌کند. از سوابق حرفه‌ای خانم شکوه می‌توان به وکیل چندین بانک دولتی، وکیل موسسه‌های حقوقی معتبر در شیراز  اشاره کرد

حوزه فعالیت وکیل آیدا شکوه مسقانی در دعاوی حقوقی، کیفری و خانواده عبارتست از:

 1. پرونده‌های حقوقی من الجمله: ( اثبات مالکیت، الزام به تنظیم سند رسمی، چک، سفته، خلع ید، تصرف عدوانی، اجرت‌المثل ایام تصرف، اعتراض ثالث، تخلیه و اجور معوقه، حق کسب و پیشه، سرقفلی، الزام به انجام ابطال و یا فسخ قراردادها و یا اسناد رسمی، دعاوی بانکی، قرارداد مشارکت در ساخت، پیش فروش آپارتمان، ابطال رای داوری و دعاوی مرتبط به ارث و …)
 2. پرونده‌های کیفری با موضوعات (سرقت، موادمخدر، کلاهبرداری، جعل و استفاده از سند مجعول، تهدید و توهین، ضرب و جرح،  خیانت در امانت، سرقت، شرب خمر، مواد مخدر، رابطه نامشروع و زنا، فروش مال غیر، تصادفات، تعزیرات و..)
 3. پرونده‌های خانواده از جمله: (انواع طلاق، طلاق به درخواست زوجه، طلاق به درخواست زوج، طلاق توافقی، مطالبه و به اجرا گذاشتن مهریه ،ترک انفاق، مطالبه و به اجرا گذاشتن مهریه، تمکین، نفقه زوجه و فرزند، اجرت المثل ایام زوجیت، استرداد جهیزیه، ملاقات فرزند، حضانت فرزند، الزام به ثبت ازدواج و …)

برای اعطای وکالت به آیدا شکوه مساقی،وکیل خوب در شیراز، می‌توانید با شماره‌ زیر با ایشان در ارتباط باشید:

 • آدرس: شیراز، بلوار پاسداران
 • شماره تماس وکیل شیراز: 09178161162
 • حضور در دفتر باهماهنگی و وقت قبلی

9) سعید شبانی

سعید شبانی، وکیل پایه یک دادگستری شیرازو مشاور حقوقی، کارشناسی ارشد حقوق خصوصی، عضو کانون وکلای دادگستری استان فارس که سابقه 15 ساله درخشان وی در زمینه وکالت سبب شده است که ایشان را به عنوان یکی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری شیراز شناخته شوند.

وکیل شبانی، آماده ارائه خدمات و پذیرش وکالت و مشاوره حقوقی در کلیه دعاوی حقوقی (دعاوی مالی، قراردادها، مطالبه خسارات، فسخ و انحلال قرارداد، الزام به انجام تعهد، دعاوی موجر و مستاجر، اثبات مالکیت و الزام به تنظیم سند رسمی مالکیت، مطالبه طلب، مطالبه وجه چک و سفته، حصر وراثت، حق کسب و پیشه و تجارت، سرقفلی، تفکیک و افراز املاک مشاعی و غیره )، دعاوی کیفری( سرقت، آدم ربایی، کلاهبرداری، قتل، جعل و استفاده از سند مجعول، مواد مخدر و مشروبات الکلی، چک بلامحل،  دیه و تصادفات، خیانت در امانت، رابطه نامشروع، توهین و فحاشی و تهدید و افترا، ضرب و جرح، تخریب اموال، قاچاق کالا و ارز، ترک انفاق و غیره )، دعاوی خانواده ( انواع طلاق، طلاق توافقی در کمترین زمان ممکن، طلاق به درخواست زوجه، طلاق به درخواست زوج، فسخ نکاح، نفقه  مطالبه مهریه، جهیزیه، اجرت المثل ایام زوجیت، اثبات زوجیت، حضانت فرزند، تجویز ازدواج مجدد مرد و غیره ) می‌باشند. از خدمات وکالتی که ایشان به مراجعین خویش ارائه می‌دهد مشاوره حقوقی، تحریر اوراق قضایی و قراردادها اشاره کرد.

 •  آدرس: شیراز،چهاراه سینما سعدی، خیابان ۷ تیر، انتهای کوچه ۱، ساختمان سینا، طبقه همکف
 • شماره وکیل: 09177138728

 

10) رسول عابدی

رسول عابدی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی،  کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی، دارای سابقه پروانه وکالت از کانون وکلای قوه قضاییه به شماره پروانه 53526 است. با بیش از چند سال سابقه وکالت، یکی از وکلای خبره شیراز می‌باشد. در کنار سوابق پرتجربه، امانت‌داری نسبت به پرونده موکلین، دادن مشاوره مناسب به مراجعین دفتر، وی  را برای طرح دعوا یا عدم طرح دعوا راهنمایی کامل کرده و دارا بودن این خصوصیات باعث شده ایشان را در بین بهترین وکلای شیراز جای بگیرد. وکیل رسول عابدی، به عنوان یک وکیل کارکشته، آماده ارائه خدمات وکالتی در انواع دعاوی حقوقی(متخصص در امور قراردادها و نحوه تنظیم آن، ابطال و فسخ قراردادها، الزام به انجام تعهدات قراردادی، اثبات مالکیت، الزام به تنظیم سند رسمی، خلع ید، تصرف عدوانی، اعتراض شخص ثالث، حق کسب و پیشه، مطالبه وجه چک و سفته و …)، دعاوی ملکی (الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل ملک، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، ابطال قرارداد، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، فروش ملک مشاع، تخلیه ملک تجاری، دعوای تعدیل اجاره بها و …)، اسناد تجاری، امور مرتبط با شرکت‌های تجاری و اختراعات، حقوقی مالکیت فکری و معنوی از جمله(علائم و برند تجاری و اختراعات و …) و سایر دعاوی  مثل خانواده و کیفری می‌باشد.

 • آدرس: شیراز
 • شماره تماس وکیل: 09164803376

[divider style=”solid” top=”20″ bottom=”20″]

به چه کسی وکیل پایه یک دادگستری شیراز گفته می‌شود؟

وکیل پایه یک دادگستری شیراز، فردی است که توانسته است در آزمون کانون وکلای دادگستری پذیرفته شود. پیش نیاز شرکت در این آزمون داشتن مدرک دانشگاهی حقوق، یا فقه و مبانی حقوق اسلامی است؛ فردی که در آزمون کانون وکلای دادگستری پذیرفته می‌شود باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشد و داشتن مدارک بالاتر نیز بلامانع است، البته تنها شرط شرکت در این آزمون داشتن مدرک دانشگاهی نیست و اگر فرد مدرکی هم تراز با مدارک گفته شده در حوزه علمیه داشته باشد نیز می‌تواند در این آزمون شرکت کند. آزمون کانون وکلای دادگستری شیراز، هر سال یک مرتبه برگزار می‌شود و شرکت کنندگان در این آزمون باید بتوانند در بین تعداد رقبای زیاد و پر تلاش خود معدل و تراز بالایی به دست بیاورند تا بتوانند به صورت کارآموز وکالت شیراز پذیرفته شوند.

فرد پذیرفته شده به عنوان کارآموز وکالت در شیراز، باید به مدت ۱۸ماه دوره کارآموزی خود را سپری کند و پس از آن در دو آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی، شرکت کند. عنوان این آزمون اختبار است و اگر فرد بتواند در این دو آزمون قبول شود می‌تواند در مراسم تحلیف حاضر شود. در این مراسم پس از اینکه تشریفات انجام شد و سوگند نامه توسط کارآموز اتیان شد، دیگر فرد می‌تواند به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شیراز و یا وکیل دادگستری شیراز خدمات خود را آغاز کند.

ویژگی‌های یک وکیل مجرب و خبره در شیراز را بیان کنید؟

یک وکیل مجرب و خبره در شیراز قبل از اینکه یک پرونده را بپذیرد، باید با موکل خود جلسه ای را برگزار کند و راجع به آن پرونده به صورت مفصل با او صحبت کند. در این جلسه، وکیل شیرازی باید تمامی اسناد و مدارک موکل را با دقت و حوصله و به صورت کاملاً جزئی نگرانه بررسی کند. ماحصل این جلسه این است که وکیل می‌تواند نتایج احتمالی که در آینده به دست خواهد آورد را با موکل در میان بگذارد، سپس وکیل باید راجع به هزینه‌های مربوط به حق‌الوکاله و مدت زمانی که می‌تواند پرونده را به سرانجام برساند با موکل صحبت کند تا اینکه موکل بتواند به درستی تصمیم بگیرد. در ادامه به چند مورد از ویژگی‌های مهم یک وکیل شیراز خبره می‌پردازیم.

 • باید از قوانین روز مطلع باشد

یک وکیل مجرب و خبره در شیراز باید اطلاعات آپدیت شده و به روزی داشته باشد. وکیل نباید تنها به اطلاعات گذشته خود اکتفا کند زیرا بسیاری از قوانین و مقررات ممکن است تغییر کرده باشد، در نتیجه یک وکیل خبره در شیراز باید همیشه اطلاعات خود را به روز نگه دارد.

 • باید راز نگهدار باشد

فاش نکردن اسرار موکل، یکی دیگر از ویژگی‌های مهم یک وکیل است. موکل به وکیل اعتماد می‌کند و اطلاعات و اتفاقات رخ داده برای خود را با او در میان می‌گذارد؛ وکیل نباید از این اعتماد سوء استفاده کند و این اطلاعات را پس از اتمام پرونده جایی فاش کند.

 • نباید دروغ گو باشد

ویژگی دیگر یک وکیل مجرب و خبره در شیراز این است که توانایی‌های خود را به اندازه‌ای که هستند به موکل خود بیان کند و تلاش نکند که موکل را تحمیق کند و کاری که نمی‌تواند انجام دهد را به او عده بدهد.

 • منصف و توانمند باشد

یک وکیل مجرب و خبره در شیراز باید راه ‌حل‌هایی را به موکل خود پیشنهاد دهد که او را سریع‌تر به نتیجه می‌رساند و همچنین هزینه کمتری نیاز دارد. معمولاً برای حل کردن یک مشکل قانونی، چندین راه حل وجود دارد؛ یک وکیل خوب باید بتواند همه راه‌حل‌ها را شناسایی کند، برخی از مواقع تنها با یک مذاکره ساده مشکل قابل حل است و نیاز به پروسه غذایی وجود ندارد، یک وکیل مجرب باید بتواند این موقعیت‌ها را شناسایی کند و از آن‌ها استفاده کند.

 • باید از تجربه دیگران استفاده کند

 یک وکیل مجرب و خبره در شیراز از اینکه از دیگران کمک بخواهد نباید احساس شرمساری کند و بهتر است برای بالا بردن تجربه خود از تجربه دیگران نیز در هر زمینه‌ای استفاده کند. او باید بتواند به قاضی کمک کند که تمامی حقایقی که در پس پرده وجود دارد را مطلع شود، البته یک وکیل معروف و مجرب در شیراز نباید از دوستی خود با قاضی سوء استفاده کند، زیرا این خصوصیت با شان یک وکیل در مغایرت است.

 • متین باشد

رعایت ادب و احترام چه در برابر قاضی و چه در برابر موکل و چه در برابر طرف مقابل، از دیگر ویژگی های یک وکیل خوب و مجرب در شیراز است.

 • متخصص باشد

 مسائل حقوقی جنبه‌های متفاوتی دارند و همه آنها در یک زمینه نیستند؛ اگر یک وکیل بخواهد در همه این زمینه‌ها فعالیت کند، مطمئنا نمی‌تواند به دانش عمیقی در آنها برسد و به تخصص بالایی نائل شود؛ در نتیجه یک وکیل متخصص باید در یک یا چند زمینه حقوقی تخصص داشته باشد.

 • یک وکیل مجرب و خبره در شیراز باید بیان نافذی داشته باشد

داشتن بیان قوی و نافذ و کلام صریح و رسا، از ویژگی های یک وکیل است که سبب می شود بتواند به بهترین نحو ممکن از موکل خود دفاع کند و نیاز به اضافه گویی و زیاد گویی نداشته باشد، زیرا زمان جلسات دفاعیه معمولا محدود است و یک وکیل خبره باید تمامی مسائل را در چند جمله صریح، جمع بندی کند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن با بیشترین اطلاعات از موکل خود دفاع کند.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تفاوت میان وکیل پایه یک دادگستری شیراز و وکیل حقوقی شیراز و کیفری این شهر را به شما تشریح کنیم. برای انتخاب یک وکیل شیراز که خبره باشد، باید به موضوعات مختلفی اهمیت دهید که همه آنها را در این مقاله بررسی کردیم. همچنین در کنار این موارد مهارت‌هایی که باعث می‌شود یک وکیل شیراز بتواند نسبت به سایر وکلا امتیاز بالاتری داشته باشد را مشخص کردیم. حضور وکیل در کنار موکل در جلسات دادگاه و یا به جای او در جلسات دادگاه، امر مهمی است که فواید زیادی به همراه دارد و شما باید با آنها آشنا باشید که در این مقاله به این موارد نیز پرداختیم. در انتها تلاش کردیم راه‌های شناسایی یک وکیل خبره در شیراز را با شما در میان بگذاریم و مواردی که به شما کمک می‌کند هزینه‌های گرفتن وکیل شیراز را کاهش دهید برای شما مشخص کنیم. امیدواریم با خواندن این مقاله به راحتی بتوانید بهترین وکیل شیراز را برای حل پرونده‌های خود انتخاب کنید و پیروز میدان باشید.

سپاس از اینکه وقت گذاشتید و تا آخر این مطلب معرفی گزیده‌ای از وکلای خوب شیراز– لیست 10تایی را مطالعه کردید. امیدوارم توانسته باشیم شما را در انتخاب یک وکیل مناسب برای پرونده های حقوقی تان یاری کرده باشیم.

یلدا مرادخانیمشاهده نوشته ها

Avatar for یلدا مرادخانی

من نویسنده مسائل حقوقی تحت وب هستم. حدود 3 سالی است که در کار تولید محتوا برای وکالت هستم و کار من تولید محتوا یونیک و در عین حال موثر برای سایت وکیل پایتخت است. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید لطفا نظرتان را درباره اش در قسمت دیدگاه بیان کنید یا اگر سوالی دارید از ما بپرسید.!

3 Comments

 • سلام.بسیار ممنون هستیم بات معرفی برخی از وکلای خوب شهر شیراز.مسلما وکلای بهتر دیگه ای هم در شهر شیراز داریم ولی با این حال من قبلا با خانم راستی پرونده داشتم خیلی وکیل باهوشی هستند و همون جلسه مشاوره به ما واقعیت رو گفتند که مدارک ما برای ارايه به دادگاه کافی نیست و ما هم در حد همان مدارک خودمان از حکم قاضی توقع داشتیم و حکم قاضی هم تقریبا شبیه نظر وکیل ما شد. از اینکه واقعیت رو گفتند بسیار ممنون هستیم . الان از بقیه وکلا هم خواهشمندیم همینگونه واقعیت پرونده ها رو به موکل هاشون بگن. امیدوارم نظر بنده رو تایید کنید تا توی سایت درج بشه.

 • از طریق سایت شما به یکی از وکلا معرفی شده مراجعه کردم بسیار با حوصله و دقیق راهنمایی کردن پرونده ام رو به ایشون سپردم و نتیجه خوبی حاصل شد جا داره همینجا از سایت خوب شما و وکیل محترم آقای مهدی سمیعی تشکر و قدردانی کنم. سپاس از شما

 • سلام مرسی بابت سایتتون من قبلاً با دکتر سید یوسفی پرونده داشتم فوق العاده با سواد و کارکشته بودن
  شمارشونو میزاریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *