4.6/5 - (71 امتیاز)

وکیل ملکی کسی است که در زمینه دعاوی حقوقی و کیفری مربوط به اموال غیر منقول ملکی تجربه، تخصص و دانش لازم را دارد. یک وکیل پایه یک دادگستری با تجربه می‌تواند به موکل خود کمک کند تا پرونده‌ها و موضوعات پیچیده ملکی خود را حل کند. وکیل ملکی بایستی به تمام قوانین و آیین‌نامه‌های مختلف ثبت اشراف داشته باشد. او با ریزبینی جزییات پرونده و تمامی جوانب پرونده را می‌سنجد و سپس اقدام به دفاع از موکل خود می‌کند.

🥇 سطح وکیل وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصص حقوقی، ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی،
📝 ارائه خدمات حقوقی وکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیل طبق وسعت و سختی کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت %96 موفقیت پرونده‌ها
✔️بهترین وکیل ملکی تهران را با لیست 10تایی بشناسید⚖️【سال1402】

ملاک شما برای انتخاب بهترین وکیل ملکی تهران چیست؟ مشخصات فردی و چند مورد از پرونده‌های ملکی، 10تا از وکلای ملکی برتر تهران، به همراه آدرس و شماره تماس بهترین وکیل ملکی، بیان کرده‌ایم. شما می‌توانید براساس معیار‌های خود، از بین آن‌ها یکی را انتخاب کنید.

وکیل ملکی تهران

1) صمد زاهد پاشا

صمد زاهد پاشا، وکیل پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلای مرکز، دانشجوى دوره دكترى حقوق خصوصى در مرحله دفاع از رساله می‌باشد. از سوابق کاری وی می‌توان به وکیل و مشاور حقوقی بسیاری از شرکت‌ها، عضو هیئت مدیره انجمن علمی آیین دادرسی مدنی ایران، مسئول دایره، رییس اداره و مدیریت حقوقی دستگاه‌های اجرایی و نهادها از سال 1370 تا 1382، مدیر داخلی کانون وکلای دادگستری مرکز از سال 1392 تا 1396، عضو سی امین دوره هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز از سال 1397 تا اکنون اشاره کرد. زاهد پاشا در موارد ملکی دارای تخصص و سابقه زیادی است چونکه در این زمینه داشتن تجربه از علم حقوق  بسیار پراهمیت می‌باشد چون دعاوی مربوط به املاک از جمله دعاوی پرهزینه و مهم است بنابراین زاهد پاشا به عنوان یک وکیل ملکی متخصص، در این زمینه دارای تجربه و آگاهی زیادی بوده و نحوه دفاع دقیق و کامل وی پرونده را به سوی نتیجه مثبت سوق می‌دهد.

 • آدرس دفتر: خیابان حصاری (رازان جنوبی)، ساختمان راز

وکیل ملکی تهران

2) مسعود اسلامی‌مهر

مسعود اسلامی‌مهر، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی از کانون وکلاء مرکز، با 22 سال سابقه کار وکالت و بعنوان رئیس هیأت مدیره مؤسسه حقوقی و داوری صلح صدرا افتخار دارد با اتکاء به تجربه طولانی در شرکت‌های متعدد دولتی و خصوصی و نیز انجام بسیاری از پرونده‌های قضایی خاص با ارائه خدمات مشاوره‌ای و وکالتی در دعاوی حقوقی و تجاری و پرونده‌های کیفری و بویژه در امور ملکی و در موارد ذیل همکاری نماید از آن جمله:

 1. وکالت در کلیه دعاوی ملکی اعم از سرقفلی، مصادره اموال، وصیت و ارث، دعاوی شهرداری، کمیسیون ماده صد شهرداری، تخلیه ملک تجاری و مسکونی، الزام به تنظیم سند، خلع ید، فسخ و ابطال قرارداد، اختلافات پیمانکاری، مشارکت در ساخت و دعاوی علیه دولت و نهادهای دولتی.
 2. وکالت در کلیه مراجع قضایی اعم از دیوان عدالت اداری، دیوان عالی کشور، کمیسیون‌های ماده 100شهرداری، کمیسیون‌های ماده 56 جنگها و مراتع و کمیسیون ماده 12 زمین شهری و وکالت در دادگاه‌های انقلاب اسلامی
 3. داوری در کلیه دعاوی ملکی و اختلافات قراردادی بین اشخاص حقیقی و نیز شرکت‌های تجاری و همچنین نظر به وجود داوری به عنوان یکی از مراجع رسیدگی کننده در زمینه حل و فصل اختلافات و ایجاد صلح و سازش فی مابین اشخاص در اختلافات ملکی و قراردادی و در جرائم قابل گذشت خواه در دادگاه طرح شده یا نشده و در هر مرحله‌ای از رسیدگی که باشد.

لذا یکی از اهداف آقای مسعود اسلامی‌مهر بعنوان رییس موسسه حقوقی و داوری بین‌الملل صلح صدرا ایجاد صلح و سازش بین اشخاص و انجام داوری در کلیه زمینه‌های حقوقی،تجاری و ملکی می‌باشد.

برای اعطای وکالت به مسعود اسلامی‌مهر یکی از  وکلای زبده ملکی تهران، می‌توانید با شماره زیر هماهنگ نمایید:

 • آدرس دفتر: تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق(نفت) شمالی،خیابان دامغانی (یازدهم)پلاک 38، واحد2
 • شماره بهترین وکیل تهران: 09121932428 
 • شماره دفتر: 02122221867 
 • شماره دفتر: 02126413766 
 • حضور در دفتر با وقت قبلی و هماهنگی

 


وکیل امور ملکی

3) مهدی حجتی

دکتر مهدی حجتی وکیل پایه یک دادگستری تهران متولد 1356 در شهر گرگان، ایشان دارای تحصیلات کارشناسی رشته حقوق در دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی، مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و مقطع دکتری حقوق جزا در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی است. وی مولف کتبی مانند کتاب قانون مجازات اسلامی در نظم حقوقی کنونی، کتاب قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب در نظم حقوقی کنونی، کتاب مجموعه دیدگاه‌های صنفی یک وکیل دادگستری است. دکتر مهدی حجتی دارای سابقه 15 سال تدریس در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بوده و یکی از اعضای اصلی هیئت مدیره کانون وکلای مرکز می‌باشد. مهدی حجتی فعالیت‌های صنفی خود را از اوایل سال 1385 به صورت مستمر شروع کرده است. وی عضو اصلی هیات مدیره دوره سی‌ام، سابقه عضویت در کمیته حق دفاع کمیسیون حقوق بشرکانون وکلای مرکز، بازرس هیات مدیره و عضو رئیسه کانون وکلای دادگستری مرکز، دبیر سابق تشکل صنفی گروه وکلای پارسیان و عضو شورای مرکزی گروه، سابقه دو دوره دبیری شورای تشکل های وکلای دادگستری تعدادی از سوابق کاری وی است. وی دارای پرونده‌های خاص بسیاری در زمینه دعاوی خانوادگی، کیفری و ملکی است که تخصص اصلی وی در زمینه پرونده‌های ملکی است.

یک وکیل ملکی باید دارای آگاهی و دانش کافی در مورد ملک و دعاوی مربوط به ملک باشد که از مهم‌ترین ویژگی‌های یک وکیل ملکی است. حجتی، وکیل ملکی متخصص بوده که با آشنایی کامل نسبت به قوانین و مقررات مربوط به رویه قضایی ، در مورد موضوعات ملکی به مراجعین خود مشاوره کامل می‌دهد تا باعث بیروزی پرونده موکل خود شود.

 •  آدرس دفتر: تهران، خیابان شریعتی، کوچه شریفی

 


بهترین وکیل در تهران

4) امین گلریز

دکتر امین گلریز، وکیل پایه یک دادگستری در شهر تهران و عضو کانون وکلای مرکز می‌باشند. ایشان دارای سوابق درخشان کاری و علمی از جمله فارغ التحصیل رتبه یک دکتری حقوق، رتبه دوم کارآموزی قضات، عضو هیات علمی دانشگاه، پژوهشگر برتر کشور، نویسنده کاملترین شرح بر قانون مجازات اسلامی می‌باشد. دکتر گلریز همچنین دارای سابقه قضاوت نیز هستند.

حسن سابقه صداقت در گفتار، عملکرد و پیگیری مجدانه در روند پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در سابقه کاری ایشان قبول پرونده‌های کلان حقوقی، کیفری، ملکی، خانواده و ثبتی نیز مشاهده می‌گردد.

جهت اعطای وکالت به امین گلریز وکیل ملکی، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس برقرار نمایید:

 • آدرس دفتر: تهران، میدان تجریش، خیابان ملکی(سعدآباد)، نبش بن بست یکم، پلاک2، طبقه2
 • شماره بهترین وکیل تهران: 09120899917
 • شماره دفتر: 02122732919
 • حضور در دفتر با وقت قبلی و هماهنگی

 


آذین طالبی - وکیل ملکی در تهران
آذین طالبی – وکیل ملکی در تهران

5) آذین طالبی

آذین طالبی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، با شماره پروانه 1635 صادره از سوی کانون وکلای دادگستری با بیش از 12 سال سابقه وکالت و دفاع از حق، با قدرت و نفوذ کلام و همچنین ایشان با بکارگیری درست از تخصص توانسته با درصد بالای رضایتمندی موکلین، خود را در زمره گزیده‌ای از وکلای برتر قرار دهد.

وکیل آذین طالبی سابقه وکالت در دعاوی حقوقی از قبیل (مطالبه وجه سند عادی، مطالبه وجه سفته و چک، الزام به اخذ پایان کار، صورتمجلس تفکیکی، فک رهن، الزام به تنظیم سند رسمی، اثبات مالکیت، فسخ معامله، ابطال سند مالکیت، خلع ید مشاعی، دستور فروش مال مشاع و …)؛ دعاوی کیفری اعم از (رابطه نامشروع، درگیری مسلحانه، ربا، کلاهبرداری، خیانت در امانت، فروش مال غیر و ..)؛ دعاوی خانواده از قبیل(طلاق توافقی، طلاق از طرف زوج، طلاق از طرف زوجه، طلاق غیابی، مطالبه و اجرای مهریه، مطالبه نفقه، اجرت المثل ایام زندگی مشترک، حضانت و سلب حضانت فرزند، الزام به تمکین، نشوز، اثبات رشد و… ) دارند. ایشان بصورت تخصصی در حوزه دعاوی ملکی، وصول مطالبات، اختلافات ناشی از قراردادها، شرایط عمومی و خصوصی پیمان و تنظیم قرارداد، فعالیت و قبول پرونده می نمایند.

جهت اعطای وکالت به آذین طالبی یکی از وکلای ملکی تهران، می‌توانید با شماره‌های زیر با ایشان در ارتباط باشید:

 • آدرس دفتر: تهران، بلوار آفریقا (جردن)، خیابان ناهید غربی، پلاک 17
 • شماره بهترین وکیل خانم تهران: 09122989050
 • شماره تلفن وکیل: 09120403134
 • حضور در دفتر با وقت قبلی و هماهنگی

 


بهترین-وکیل ملکی -در-تهران

6) سوده حامد توسلی

وکیل دکتر سوده حامد توسلی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاورحقوقی، هجده سال سابقه ی وکالت، عضو هیأت علمی دانشگاه، دارای دکترای حقوق خصوصی است. ایشان مؤلف کتب و مقالات حقوقی بوده و عضو کمیسیون داوری کانون وکلای دادگستری مرکز، نماینده کانون وکلای دادگستری مرکز درهیات حل اختلاف مالیاتی، دبیر دوم کمیسیون داوری کانون وکلای دادگستری مرکز می‌باشد. از سوابق کاری و شغلی خانم دکتر حامد توسلی می‌توان به مشاور حقوقی وزارت مسکن و شهرسازی، مشاورحقوقی میراث فرهنگی، مشاورحقوقی فرمانداری تهران، مشاور حقوقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اشاره کرد. ایشان نامزد دوره سی و یک انتخابات هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز است. خانم حامدتوسلی در وکالت پرونده‌های حقوقی، کیفری، دعاوی خانواده، امور ثبتی وغیره دارای سابقه درخشان می‌باشد که در زمینه دعاوی ملکی تجربه بیشتری داشته و با کسب آگاهی و تجربه در این زمینه و دادن مشاوره آگاهانه به مراجعین توانسته است پرونده های زیادی در این زمینه با موفقیت به پایان برساند.

 • آدرس دفتر: تهران، سهروردی شمالی،  کوچه کوروش

 


موناترابی- وکیل تهران

7) مونا ترابی

مونا ترابي، وكيل پايه يك دادگستري، عضو كانون وكلاي مركز با بيش از 10سال سابقه كار موفق در عرصه وكالت، از موفق‌ترين وكلاي ايراني، كارشناس ارشد حقوق خصوصي و مديريت موسسه حقوقي بين المللي عدالت آريايي با در اختيار داشتن مجموعه‌ايي قوي و متبحر در پرونده‌هاي متعدد كيفري و ملكي … افتخار دارد با ارايه خدمات حقوقي و جزايي و تجاري به كليه اشخاص اعم از حقيقي و حقوقي در موارد ذيل اقدام نمايد:

 • وكالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از ملکی، سرقفلی، مصادره اموال، تخلیه ملک تجاری و مسکونی، وصیت، ارث، خانوادگی، طلاق، اختلافات پیمانکاری، الزام به تنظیم سند، فسخ قرارداد، ابطال قرارداد، خلع ید
 • وکالت در دیوان عالی کشور
 • داوری در کلیه قراردادهای داخلی بین اشخاص و شرکت‌ها
 • وکالت در کمیسیون‌های ماده 100شهرداری و کمیسیون‌های مالیاتی
 •  تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت و قراردادهای تجاری و بازرگانی و کلیه قراردادهای داخلی و بین المللی

برای اعطای وکالت با خانم ترابی یکی از  وکلای امور ملکی تهران، می‌توانید با شماره زیر هماهنگ  نمایید:

 • آدرس دفتر1: تهران، سعادت آباد، سرو غربی، نرسیده به میدان کتاب، پلاک129، طبقه5، واحد505
 • آدرس دفتر2: تهران، ظفر، نفت(مصدق)شمالی، خیابان دامغانی(11)، پلاک38، واحد2
 • شماره بهترین وکیل خانم تهران: 09121979750
 • شماره دفتر: 02122097090


محمد تقی‌زاده - وکیل ملکی تهران
محمد تقی‌زاده – وکیل ملکی تهران

8) محمد تقی زاده

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق‌ترین و با‌تجربه‌ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می‌باشند. صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت‌نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور و علی الخصوص تهران قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده‌های کلان و جنجالی در زمینه دعاوی حقوقی، کیفری و … مشاهده می‌گردد. ایشان مقالات علمی و پژوهشی و همچنین ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.

جالب آنکه اعضای خانواده دکتر محمد تقی زاده نیز حقوقدان بوده و برادر و پدر ایشان نیز از وکلای خوشنام پایه یک دادگستری می باشند. پدر دکتر محمد تقی زاده فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی) پیش از انقلاب می‌باشد و بیش از ۵۰ سال سابقه کار حقوقی دارد.

هموطنان در اقصی نقاط ایران، در صورت نیاز به تنظیم هر گونه دادخواست، شکواییه، لایحه، تنظیم انواع  قرارداد و … می‌توانند با دکتر محمد تقی زاده تماس گرفته و ایشان پس از مشاوره تلفنی، شنیدن اظهارات موکل و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان‌های مجازی، براساس خواست موکل نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز موکلین در سراسر ایران اقدام می‌نماید.

جهت اعطای وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر محمد تقی زاده می‌توانید با شماره‌های زیر تماس برقرار نمایید:

 • آدرس دفتر: تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، نبش خیابان 32، پلاک116، ساختمان خانه سبز، طبقه2، واحد4
 • تلفن همراه بهترین وکیل تهران جهت اخذ مشاوره تلفنی : 09121722464
 • شماره تلفن دفتر جهت اخذ وقت مشاوره حضوری: 02186127228 02186129690
 • حضور در دفتر با وقت قبلی و هماهنگی

 

9) محمدرضا کامیار

جناب آقای دکتر محمدرضا کامیار، وکیل پایه یک دادگستری مرکزو عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری می‌باشد. ایشان دارای 15 سال سابقه درخشان در زمینه وکالت و دارای دکترای حقوق خصوصی از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. از سوابق کاری ایشان می‌توان به قاضی اسبق دادگستری تهران، عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز، صاحب امتیاز و مدیر مسئول مجله حقوق و اجتماع، برنده جایزه اول و دارنده‌ی قلم بلورین جشنواره ششم مطبوعات، تدوین چهار جلد کتاب گزیده آرای دادگاه‌های حقوقی، انتشار بیش از صد و بیست مقاله حقوقی در نشریات، عضو شورای مرکزی جاودان، مدیرعامل موسسه حقوقی امیدآسیا، عضو کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری مرکز اشاره کرد. انتخاب نوع دعوا بوسیله وکیل در همان نقشه ای است که به وسیله وکیل طراحی می‌شود و اهمیت بسیاری دارد دکتر کامیار دارای چنین تخصصی است که می‌تواند آگاهانه نوع دعوا را مشخص کند. ایشان در زمینه ملکی دارای تخصص بوده و توانسته در محاکم قانونی دعاویی مربوط به املاک را با نتیجه مثبت به انتها برساند. از نظر ایشان دعاوی ملکی مانند بازی شطرنج است که به مهارت و آگاهی و تجربه زیادی نیاز دارد. از نظر وی بهترین وکیل ملکی، وکیلی است که با مسیرهای قضایی در محاکم حقوقی و کیفری در مورد دعاویی ملکی تسلط داشته و بتواند پرونده را با نتیجه مطلوب به پایان برساند.

 • آدرس دفتر: تهران، خیابان آفریقا، خیابان ظفر شرقی

 

10) دکتر التفات سنایی

وکیل پایه یک دادگستری، عضو هیئت مدیره وکلای مرکز، دادیار سابق دادسرا، معاون اسبق دادسرای انتظامی، فعال صنفی است. دارای شماره پروانه 5882 از کانون دادگستری می‌باشد. التفات سنایی پرونده‌های زیادی در زمینه کیفری، خانوادگی وثبتی داشته است که بیشتر فعالت وی در زمینه دعاویی خانوادگی بخصوص طلاق و طلاق توافقی است البته ایشان طلاق را امری بسیار ناپسندیده میداند به همین دلیل با آگاهی کامل و دلسوزی فراوان و دادن مشاوره به زوجین مراجعه کننده سعی در آشنا کردن آنها با حق و حقوق خویش و منصرف کردن از طلاق می‌کند اما اگر بعد از راهنمایی‌های ایشان، زوجین همچنین تصمیم به طلاق داشته و از ادامه زندگی سرباز زنند به عنوان وکیل طلاق، آنها را در مسیر طلاق یاری می‌کند. این دانش و آگاهی و کار کشته بودن در کار وکالت ایشان را یکی از بهترین وکلای طلاق در تهران کرده است.

 • آدرس: تهران، خیابان آفریقا بالاتر از چهارراه جهان کودک پلاک88، برج نگین
[divider style=”solid” top=”20″ bottom=”20″]

تا این قسمت شما به کمک لیست 10تایی بهترین وکیل ملکی تهران  را شناختید. امیدوارم توانسته باشیم شما را در انتخاب بهترین وکیل ملکی در تهران یاری کرده باشیم. در ادامه به چند مبحث مهم درباره دعاوی ملکی می پردازیم.

97271

وکیل پایتختمشاهده نوشته ها

Avatar for وکیل پایتخت

وکیل پایتخت، به عنوان یکی از معتبرترین سایت های حقوقی توانسته اعتماد مردم را جذب کند و آماده پذیرش وکالت در زمینه حقوقی، کیفری، ملکی، خانواده، امورثبتی، دعاوی بین المللی، مهاجرت و..می باشد.

45 Comments

 • سلام خدمت وکلای محترم املاک در تهران
  من یه قرارداد ملکی 2-1 ماه پیش بستم، در قرارداد ملک، طرف مقابل یه شرط پشیمانی نوشته بود (نوشته شده بود که اگر هر یک از طرفین هر زمان پشیمان شد و هر وقت خواست می تواند قرارداد را فسخ کند و به طرف مقابل 15درصد هم خسارت پرداخت کند) دقیقا بعد از دو هفته فروشنده ملک به بنده پیام داد که از فروش ملک پشیمان شده و می خواهد که قرارداد را فسخ کند، بعد از اینکه من اعتراض کردم گفت که توی قراردادمون شرط پشیمانی نوشتیم و الان من پشیمان شده ام و حتی حاضرم خسارت را هم پرداخت کنم ولی ملک را نمیفروشم.
  من با چند نفر از وکلای املاک در تهران صحبت و مشاوره گرفتم که گفتن: با وجود شرط پشیمانی در قرارداد، هم خود شرط و هم خود قرارداد باطل هست با این قراردادی که بستید فروشنده سواستفاده کرده و الان می تواند قرارداد را فسخ کند و این به ضرر خریدار هست. گفتن که براساس ماده 401 قانون مدنی این عقد باطل هست.
  متاسفانه من برای این شرط مدت تعیین نکرده بودم، البته اون لحظه فکر نمیکردم که ممکنه این شرط به ضرر من باشه و کاملا برعکس فکر کردم که اگه بعد از خرید ملک اگر مشکلی داشت، بتونم با استناد به این شرط قرارداد رو فسخ کنم.
  سوالی که از شما بهترین وکیل ملکی تهران دارم این هست که: من با وجود قبول و امضای این شرط الان باید ملک را به فروشنده پس بدهم یا از راه قانونی اقدام به شکایت کنم؟
  ارگ شکایت کردم آیا می توانم ملک را به فروشنده پس ندهم؟ آیا راهکاری وجود داره که من بتونم این ملک را حفظ کنم؟

  خواهش میکنم پاسخ دهید. از سایت وکیل پایتخت هم ممنون هستم که لیست بهترین وکیل ملکی تهران را تهیه کرده اند تا ما بتونیم به راحتی به این وکلا دسترسی داشته باشیم.
  سپاس از شما

  • طبق ماده 401 قانون مدنی اگر برای خیار شرط مدت معین نشده باشد هم شرط خیار و هم بیع باطل است لذا بیع منعقده باطل و شما صرفا می‌تونید ثمن مبایعه نامه را مطالبه کنید.
   برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره تخصصی ملکی با یکی از وکلای کارکشته ملک که در لیست بالا آمده است، تماس بگیرید.
   پیروز باشید.

  • با سلام
   برای طرح دعوای خلع ید مدارک احراز مالکیت از جمله سند مالکیت و یا سند استیجاری ضروری است.
   جهت راهنمایی بیشتر میتوانید با وکلای سایت تماس حاصل نمایید.

 • با عرض سلام و خسته نباشید.
  میخواستم بدونم آیا وکلای لیست شما دعاوی مشارکت در ساخت مثل فسخ قرارداد مشارکت در ساخت را هم انجام میدهند؟ و اینکه آیا اساسا میشه قرارداد مشارکت در ساخت را فسخ کرد؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • بله
   طبق صحبت خود وکیل های محترم این صفحه، بله این گروه از وکلا، کلیه دعاوی ملکی تهران و حومه‌ی تهران که ناشی از قرارداد مشارکت در ساخت باشند را انجام می‌دهند.
   درخصوص سوال دوم باید عرض کنم که در صورت درج شرط امکان فسخ قرارداد مشارکت در ساخت، نیز وجود دارد.
   برای راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر با یکی از وکیل های متخصص ملک تماس بگیرید.

 • سلام.من شنیدم وکلای سایت شما به دلیل معروف بودن هر پرونده ی ملکی قبول نمیکنند و فقط پرونده های ملکی بزرگ در شمال شهر تهران را قبول میکنند.آیا این مطلب حقیقت دارد؟

  • سلام خدمت شما
   پاسخ سوال شما کاربر محترم را نمی توان به صورت کلی و از سمت وکلای محترم پاسخ داد ولی با توجه به شناخت ما به وکلای محترم این صفحه، کلیه دعاوی ملکی تهران و حومه شهرتهران را انجام میدهند، اما ممکن است بنا به دلایلی مثلا، به دلیل حجم بالای پرونده ها، از قبول برخی از پرونده های مربوط به ملک خودداری نمایند. که این امر کاملا سلیقه ای و قابلا احترام می باشد.

 • سلام.بنده به همراه سایر وراث در سال 1398 قرارداد مشارکت در ساخت با یکی از سازندگان معروف منطقه یک تهران برای ساخت 24 واحد مسکونی در منطقه الهیه منعقد کردیم.متاسفانه سازنده بر خلاف قرارداد مشارکت و برخلاف قرارداد متمم، اقدام به ساخت و ساز کرده است و از متریال و مصالح درجه 2 استفاده کرده است.میخواستیم قرارداد مشارکت در ساخت با ایشان فسخ کنیم.آیا فسخ قرارداد امکان دارد؟ و اینکه چگونه میتونیم سازنده را مجبور به رعایت مفاد قرارداد کنیم؟اگر امکان فسخ هست بفرمایید تا حضوری مزاحمتون بشویم.باتشکر از شما

  • فسخ قرارداد مشارکت در ساخت در صورت درج شرط فسخ در قرارداد امکان پذیر است، اما پروسه‌ای دشوار می‌باشد. قرارداد شما باید توسط وکلای متخصص ملک مورد برسی حقوقی قرار بگیرد. توصیه می‌گردد قبل از هر اقدام حقوقی برای جلوگیری از اطاله دادرسی و تحمل هزینه دادرسی گذاف با وکلای متخصص ملک، در این امر مشورت نمایید.موفق باشید

 • بنده آپارتمانی در برج چناران پارک رزیدنس واقع در فرشته تهران خریداری نمودم اما متاسفانه فروشنده که خانمی هستند از انتقال سند رسمی مالکیت در دفترخانه به بنده خوددرای میکنند و به بهانه های واهی امروز و فردا میکنند.متاسفانه به دلیل عدم مشاوره با وکیل متخصص ملکی، در مبایعه نامه تاریخ و محل حضور در دفترخانه قید نشده است.میخواستم بدونم آیا راهی هست که سند آپارتمان به نام بنده منتقل شود؟ ممنون از سایت مفیدتان

  • سلام خدمت شما
   بله امکان الزام فروشنده به انتقال سند مالکیت به نام شما وجود دارد و موارد مشابه شما بسیارند که در قرارداد خود تاریخ حضور در دفترخانه درج نشده است و یا محل دفترخانه جهت انتقال سند رسمی مشخص نشده است. مسلما قانونگذار برای این دست مشکلات راهکار قانونی تعیین نموده است و این مشکلات را از قبل پیش بینی نموده اند. برای راهنمایی و مشاوره تخصصی در مورد ملک و اسناد مربوط به املاک، می توانید با وکلای متخصص املاک تماس حاصل فرمایید. موفق و پیروز باشید

 • سلام. بنده به عنوان مالک زمینی در منطقه زعفرانیه، با یک شرکت سازنده قرارداد مشارکت در ساخت بستم.الان با شرکت به مشکل خوردیم.شکایت کردم.وکیل طرف تو جلسه دفاع کرد که شرط داوری اومده تو قرارداد و به همین علت دعوای من رد شد.ولی تو قرارداد داور مشخص نشده.سوالم اینه که الان میتونم مجدد شکایت کنم؟ داور چون مشخص نشده رویه به چه نحو؟داور باید کی مشخص کنه؟ میتونم قرارداد مشارکت باطل کنم؟ و اخرم اینکه میخوام یکی از وکلای شما صفر تا صد پرونده منو انجام بده چون شرکت طرف سازنده دو تا وکیل داره. باید چکارکنم؟راهنمایی کنید ممنون میشم

  • باسلام. شما نمی‌توانید مجددا شکایت مطرح کنید چرا که شرط داوری در قرارداد قید شده است. در خصوص عدم تعیین داور در قرارداد، طرفین می‌بایست داوران خود را انتخاب و هیات داوری منتخب بر اساس قوانین داوری رای داوری صادر کنند. ابطال قرارداد بستگی به مفاد قرارداد شما دارد و باید قرارداد شما توسط وکیل ملکی متخصص بررسی شود. برای اعطای وکالت به وکلای سایت می‌توانید با شماره وکلا و یا مدیریت داخلی دفتر تماس بگیرید و با تعیین و رزرو وقت مشاوره قبلی، به صورت حضوری جهت انعقاد قرارداد مالی و اعطای وکالت در تاریخ تعیینی به دفتر مجموعه مراجعه نمایید. موفق باشید

 • باسلام زمانیکه من و برادرم ۶ سال سن داشتیم پدرم خانه را به صورت قولنامه به ما فروخته و داخل قولنامه قیمت ملک تعیین شده و نوشته شده تمامی مبالغ گرفته شد در صورتی که مبلغی گرفته نشده چونکه خواست پدرم فقط این بوده که خانه به نام ما باشه و همینطور مادرم و سه شاهد امضا کردند.. بهم گفتن وکیل ملکی صابر عرب میتونه کمک کننده باشه. الان ۱_خواستم بدونم الان برادران و خواهران ناتنی ما با اعتراض و شکایت میتونند خانه رو از دست ما بگیرند ۲_ومن در مورد قیمت ملک به قاضی چی باید بگم؟؟ممنون

  • طبق فتوای مراجع تقلید از جمله آیت اله مکارم شیرازی و آیت اله خمینی معامله با بچه ی نابالغ باطل است حتی اگر ولی به او اجازه داده باشد مگر اینکه طفل وسیله رساندن پول به فروشنده و یا جنس به خریدار باشد که در فرض سوال شما معامله پدر با فرزند نابالغ 6 ساله خود صرف نظر از پرداخت یا عدم پرداخت ثمن معاله، باطل بوده و سایر ورثه می‌توانند جهت مطالبه ملک اقدامات حقوقی و قضایی علیه شما مطرح کنند. برای راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر با وکلای ملکی سایت تماس بگیرید.

 • سلام.بنده در سال 1398 آپارتمانی نوساز با متراژ 135 متر را در شهرک غرب خریداری کردم.واحدهای احداثی به صورت مشارکتی ساخته شده است و بنده آپاتمان را از سازنده ملک خریداری کردم و زمان تنظیم سند رسمی مهرماه سال 1399 بود که سازنده در دفترخانه حاضر نشد و عدم حضور فروشنده از دفترخانه اخذ شد.الان سازنده به ما طی اظهارنامه اعلام کرده که به دلیل اینکه 200 متر از زمین مالک در طرح فضای سبز بوده است و در طرح گذر واقع شده است شهرداری تا زمان اطلاح سند توسط مالکیت زمین، پایان کار نمیدهد و ابتدا مالکین زمین باید جهت اصلاح سند و واگذاری آن 200 متر به شهرداری اقدام کنند و سپس پایان کار صادر میشود و مالکین زمین نیز زیر بار نمیروند و ادعای 200 متر واقع در فضای سبز شهرداری و یا پول آن را دارند و جهت اصلاح سند حاضر نمیشوند و سند های ما خریداران همگی مانده است و ما پول آپارتمان با سند را دادیم درحالی که الان قیمت خانه ما قیمت خانه های قولنامه ای است.تعریف وکلای ملکی سایت شما به خصوص وکیل صابر عرب را زیاد شنیده ام و امیدوارم ایشان مشکل ملکی ما و سایر همسایگان را حل کنند.لطفا اگر چنین پرونده ای را قبول میکنند یک وقت حضوری تعیین کنید تا همراه مدارکمان مزاحم ایشان بشویم.مچکرم

  • سلام.شما میتوانید برای اعطای وکالت به وکلای لیست ملکی پیام بدهید و موضوع و مشکل خود را توضیح دهید.در صورت قبول پرونده از سوی ایشان وقت مشاوره حضوری تعیین میگردد.موفق باشید

 • سلام.بنده مالک یک مغازه در بازار هستم.این مغازه حق سرقفلی داره و ما چند برادر و خواهر هستیم و این مغازه ورثه ای است.میخواستیم مستاجر را تخلیه کنیم و خودمون استفاده کنیم.میتونیم حکم تخلیه مستاجر را بگیریم.و شرایط تخلیه ملک تجاری چگونه است.اگر امکانش هست بگید تا حضوری خدمت برسیم.سپاس فراوان

  • نیازی به حضور شما در ایران نیست. می‌بایست مدرک گواهی عدم بارداری ارسالی، در ایران ترجمه رسمی گردد و سپس آن مدرک به تایید یکی از آزمایشگاه‌های رسمی مجاز جمهوری اسلامی ایران برسد. در صورتی که مشکل شما به هر دلیل حل نگردید به مدیریت مجموعه پیام دهید تا طلاق شما توسط وکلای سایت به ثبت برسد. موفق باشید

 • درود برشما. درخصوص استفاده غیر قانونی ازمشاعات برخلاف قانونبرخی از ساکنین مجتمع بخصوص در پارکینگ کهبجای یک خودرو… بصورت دائمی و شبانه‌روز ی دو یا سه‌ خودرو درمشاعت پارک می‌کنند آیا می‌توان طرح شکایت با وکالت شما عزیزان داشت و لطفا هزینه ودستمزد آنرا بدانم باسپاس

  • سلام. در صورت تصرف غیر قانونی احدی از سکنه در مشاعات ساختمان میتوانید دعوای تصرف عدوانی و اعاده وضع به حالت سابق را مطرح نمایید و قبل از آن باید تامین دلیل اخذ شود.برای اطلاع از حق الوکاله وکلا باید با شماره تلفن وکیل تماس گرفته و موضوع را با آنها در میان بگذارید. روز خوش

 • سلام خدمت شما. بنده چند سال قبل یه زمینی را بصورت قولنامه ای خریدم. الان زمین رو برادرم از من خریده و برای گرفتن سند اقدام کرده جواب استعلام پلاک ثبتی و بقیه درسته فقط شماره شناسنامه فروشنده اول ک به من فروخته در داخل قولنامه با شماره شناسنامه داخل استعلام تفاوت داره .ایا برای صدور سند زمین اینمورد ممکن است مشکلی پیش بیارد؟؟

  • سلام. از واحد ثبتی مربوطه سوال بفرمایید.در صورت ایراد و اشکال بایست از طریق محاکم قضایی مباردت به طرح دعوا و رفع مشکل نمایید. موفق باشید

 • من و همسرم یه خونه شریکی خریدیم که سه دانگ بنام همسرم و سه دانگ بنام من هست. الان همسرم میگه خیلی پول لازم داره و باید خونه رو بفروشیم، اما من نمیخوام خونه رو بفروشم. آیا همسرم میتونه من مجبور به فروش خونه کنند؟ لطفا راهنمایی کنید.

  • سلام.با توجه به حق شفعه در مال غیرمنقول قابل تقسیم شما در خرید سهم ایشان الویت دارید و اگر شما سهم ایشان را خریداری نکنید ایشان میتوانند سهم خود را به غیر منتقل نمایند و در هر حال هیچ قانونی شما را اجبار به فروش سهم خود نمیکند.پیروز باشید

 • سلام من مالک یک واحد آپارتمان در غرب تهران هستم و یک سال پیش اجاره دادم و 11 بهمن ماه مدت اجاره تمام شده است. مستاجر با اینکه مدت قرارداد اجاره تمام شده بود از بنده مهلت 2ماه برای تخلیه ملک درخواست کرد و من هم تا 15 فروردین امسال مهلت تخلیه دادم، اما باز هم تخلیه نمیکنه و دوباره مهلت یک ماهه میخواد. ایا بنده الان می توانم شکایت کنم؟ با اینکه مهلت قراردادمان تمام شده می توانم حکم تخلیه آپارتمان را بگیرم؟ اگر یک ماه دیگه هم بهشون مهلت تخلیه ملک بدم، و دوباره تخلیه نکنه، میتوانم شکایت کنم؟ اگر یک وکیل متخصص در امور ملکی من رو راهنمایی کنه ممنون میشم. ضمنا آیا خودم میتونم این پروسه گرفتن حکم تخلیه رو انجام بدم یا گرفتن وکیل ملکی برای گرفتن تحلیه بهتره؟ یه مورد دیگه هم اینکه، اگر وکیل بگیرم خود وکیل حکم تخلیه را اجرا میکنه یا فقط حکم تخلیه رو از دادگاه می گیره؟

  • سلام. باتوجه به انقضای مهلت اجاره، شما میتوانید دستور تخلیه بگیرید.اگر مهلت جدید بدهید بعد از انقضای مدت مجددا میتوانید دستور تخلیه ایشان را در صورت وجود شرایطی اخذ نمایید.خود شخص شما میتوانید به عنوان خواهان مبادرت به تنظیم دادخواست تخلیه نمایید اما توصیه میگردد به دلیل تخصصی بودن موضوع از خدمات وکلای دادگستری بهره ببرید.وکلای دادگستری معمولا بعد از اخذ حکم تخلیه و یا دستور تخلیه مبادرت به اجرای آن نیز مینمایند اما موضوع توافقی است و مکن است وکیل صرفا تا مرحله ی صدور رای و یا اخذ دستور تخلیه به شما کمک نماید و مرحله ی اجرا را خودتان باید به همراه دادورز اجرای احکام انجام دهید.موفق باشید

  • سلام.با توجه به طبق سند اجاره مستاجر مالک منافع ملک استیجاری میشود در صورتی که این حق در اجاره نامه از وی سلب نشده باشد میتواند ملک مورد اجاره را به غیر اجاره دهد.

 • با سلام. اگر با یک پیمانکار ساختمان قرارداد بستیم ولی آن پیمانکار متعهد نبود چکار باید کنیم؟ بنده با شخصی پیمان کار قرارداد بسته و و چند فقره چک به ایشان داده ام. مبلغ قرارداد 150 میلیون بوده و 100 میلیون از چک ها پاس شده و حالا برای دو برگ چک باقیمانده به مبلغ 50 میلیون اجراییه از طریق شورای حل اختلاف برای من گرفته است در حالی که بنده به دلیل عدم انجام کار طبق قرارداد دو چک وی را پاس نکرده ام. من چه اقدامی برای ابطال اجراییه به دلیل عدم انجام تعهدات می توانم انجام دهم؟ آیا راهکاری دارد؟ تشکر

  • سلام.شما میبایست بعد از مطالبه وجه چک از سوی پیمانکار دادخواست متقابل مطرح مینمودید.باتوجه به اینکه رای قطعی شده است باید درخواست توقیف عملیات اجرایی با سپردن تامین مناسب را بدهید و همزمان دادخواست الزام پیمانکار به اجرای تعهدات قراردادی و مطالبه خسارت را مطرح نمایید.پیروز باشید

 • باسلام و عرض ادب و احترام. در مورد عقب نشینی ساختمان سوال داشتم از خدمتتون. چند سال پیش، یک ساختمان قدیمی 215متری به عرض 10متر و طول 21.5 واقع شده در لب خیابان خریدم و الان تصمیم به تخریب نوسازی آن گرفتم شهرداری میگه باید خیابان 20متری بشه و من از ساختمانم 35متر باید عقب نشینی کنم از بر خیابان که 10متر میباشد از سمت چپ 3.70س و از سمت راست 3.20 و هیچگونه کمکی نمیکنه نه از لحاظ خاکبرداری و نه در مجوز تازه کلی هم برام شرط و شروط گذاشتن نظر کارشناسی شما وکلای متخصص املاک و زمین در اینباره چیه؟ الان حدود 200 تا 300 میلیون تومان زمین از ساختمان من گرفته میشه من باید چکار کنم؟ ….. سپاسگزارم

  • سلام.اگر میخواهید عقب نشینی کنید و هنوز دستوری از شهرداری بابت عقب نشینی ملک دریافت نکرده اید شهرداری موظف به پرداخت بهای مقدار عقب نشینی شده به شما نمیباشد و همچنین شهرداری وظیفه ای بابت پرداخت تسهیلات تراکم و تخفیف مالیاتی و هزینه مجوز ساخت نخواهد داشت. صرفا شهرداری برای مالکانی که با طرح های عمرانی و عمومی شهرداری و همچنین طرح های نوسازی و بهینه سازی معابر عمومی همکاری می‌کنند و مجبور به عقب نشینی ملک خود می‌شوند تسهیلات متعددی ارائه مینماید و بهای ملک و یا بهای عرصه ی واقع در طرح عقب نشینی شهرداری را میپردازد لذا توصیه میشود در صورت عدم لزوم، قبل از اخطار و دستور شهرداری از عقب نشینی ملک خود خودداری کنید.موفق باشید.

 • خسته نباشید. بنده یه ملک با کارایی باغ در یکی از روستاهای اطراف رشت خریداری کردم که دارای قولنامه روستایی و بنچاق از سال 63 و تاییدیه دهیاری همان روستا و پیوست به هم می باشد. میخواستم بدانم شرایط دریافت سند برای این ملک چگونه می‌باشد؟

  • سلام. در سوال شما مشخص نیست که باغ خریداری شده دارای سابقه ثبتی است یا خیر.اگر باغ دارای سابقه ثبتی باشد در صورت اعتبار قولنامه میتوانید الزام فروشنده به انتقال سند رسمی مالکیت را مطالبه نمایید.اما در صورتی که باغ خریداری شده دارای سابقه ثبتی نباشد مطابق ماده 1 قانون تعیین تکلیف ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی صرفا صدور سند مالکیت برای باغاتی صادر میشود که سابقه ی ثبتی داشته و منشا تصرفات متصرفان نیز قانونی باشد.امیدوارم مفید واقع شده باشد.

 • باسلام و ادب اینجانب منزل مسکونی ام را برای مدرسه ابتدایی اجاره داده ام مستاجر با سلیقه خودش رنگ سالن و اتاق ها را تغییر داده و از یکسری رنگ های جیغ و غیر متعارف که مناسب مکان مسکونی نیست استفاده کرده است. در قولنامه بین ما، قید شده هرگونه تغییری که توسط مستاجر در ساختمان اجرا شود قبل از تحویل ملک به مالک(بنده)، مستاجر موظف است ساختمان را به حالت قبل تغیرات برگرداند. ولی مستاجر از انجام آن خودادری می کند. حال از شما سوال دارم که چه شکایتی مطرح کنم تا ایشان را موظف به اجرای تغییرات کنم؟ ضمنا آیا این مدتی که باید تغییرات را انجام دهد هم شامل پرداخت اجاره میشود؟

  • سلام.از آن جا که نقاشی ساختمان از مواردی است که نیاز به اذن و اجازه مالک دارد، شما میتوانید با توجه به شرط مندرج در اجاره نامه، الزام فروشنده به اعاده وضع به حالت سابق را از محاکم قضایی مطالبه کنید و مدت انجام تغییرات نیز شامل پرداخت اجاره بها میشود.

 • با عرض سلام وخسته نباشید
  من دو سال پیش در خیابان دولت پاسداران یک واحد آپارتمان پیش خرید کردم اما در قرارداد مشارکت بین مالکان و سازنده نوشته شده بود سازنده حق پیش فروش ندارد اما سازنده گفت من خودم یک واحد از آن آپارتمان ها را قبل از اینکه تخریب کنم خریدم و خودم یکی از مالکان هستم اما با گذشت بیش از دوسال هنوز ساختمان به اتمام نرسیده و بقیه مالکان هم چون فهمیدن سازنده پول ندارد از زدن سند با توجه به پیشرفت کار به نام سازنده امتناع کرده اند البته طبق قرارداد من با سازنده قرار بود اسفند سال پیش سند بزنه که من به محضر خانه مراجعه کردم و عدم حضور گرفتم اما کارگاه هنوز به حالت نیمه تعطیل است و سازنده میگه میخوای برو شکایت کن حالا من باید چکار کنم برم وکیل بگیرم و شکایت کنم
  واگر دادگاه رای بده آیا پول من رو سازنده باید به قیمت روز به من بده یا همان مبلغی که تا حالا پرداخت کرده‌ام را میده
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • باسلام. پیشنهاد می‌شود با توجه به تعطیلی کارگاه و اختلافات حاصله فی مابین مالکین و سازنده، به طرفیت سازنده اقامه دعوا نمایید و از خدمات وکلای پایه یک دادگستری بهره ببرید.اینکه ثمن معامله به قیمت روز قرارداد محاسبه شود یا به قیمت روز بسته به مفاد قرارداد مبایعه نامه شما دارد و باید توسط وکلای دادگستری بررسی شود. پیروز باشید

 • سلام. من و شوهرم ملکی را خریده ایم که 3 دانگ 3 دانگ به نام زدیم. الان میخواهیم خانه را که یک واحد آپارتمان در منطقه ولنجک تهران می باشد، را اجاره دهیم. همسرم میخواهد از من یک وکالت بلاعزل برای کارهای اجاره هرساله خانه بگیرد. آیا این امر مشکلی به وجود می آورد؟ چگونه این وکالت را تنظیم کنیم که برای بنده مشکل حقوقی پیش نیاد؟ این وکالتنامه را باید نزد وکیل تهران بنویسیم یا یکی از دفترخانه های تهران؟ به شاهد نیاز هست؟ لطفا پاسخ سوال بنده را بفرمایید. خیلی ممنونم

 • سلام. بنده یه مشاوره در خصوص دعاوی ملکی میخواستم. میخوام حدود 10 الی 15 دقیقه با یک وکیل خبره ملکی مشاوره داشته باشم. با شماره مستقیم وکلا تماس بگیریم بهمون وقت مشاوره میدن یا نه؟

 • سلام وقت بخير ببخشيد ما يه ملك ورثه اي داريم كه قولنامه اي هستش سند نداره يكي از وراث دوساله تصاحبش كرده رفته نشسته توش نه بلند ميشه نه ميفروشه
  ميخواستم ببينم اكه ما درخواست اجرت المثل بديم نتيجه ميده؟
  و بعد از درخواست اجرت المثل ميشه گذاشت واسه مزايده؟

 • سلام پدرپزرگم فوت شدن و قبل از اینکه زمین ارثی پدربزرگم بین بچه هاش تقسیم بشه پدرم توی ی کاغذ هرمقدرا زمینی رو که به خودش هنوز نرسیده رو به دخترش(خواهرم)دادش ولی رسمیش نکرد(در حد ی نوشته و چندتا شاهد)و پدرم خداروشکر در قید حیات هستن
  خواستم بدونم این کاغذی ک نوشته شدش باطل هستش یا نه؟

 • سلام من یه ملکی با سند اوقاف میخاهم خرید کنم که بین مالک و سازنده در مورد دیرکرد تحویل ساختمان شکایت شده و سازنده یک واحد را به شخص دیگری فروخته و مبایعنامه را مالک و سازنده امضا کرده اند و اگر من بخواهم از این شخص واحد را خریداری کنم چه تضمینی باید بگیرم و سازنده میگوید من زمان مشخصی به شما نمیتوانم تضمین کنم شاید از سال دیگر ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *