5/5 - (3 امتیاز)

روزانه معاملات زیادی بین اشخاص، شرکت‌ها و غیره صورت می‌گیرد. از آنجایی که رقم این معاملات گاها بالا بوده و جابه‌جایی این مبالغ به صورت نقدی، امری سخت و تا حدودی غیر ممکن است، طرفین باید معاملات خود را از طریق چک به انجام برسانند. به بیان ساده‌تر چک ضمانتی است که به فرد دریافت کننده داده می‌شود تا سر موعد بتواند مبلغ خود را دریافت کند. فردی که چک را می‌کشد باید به این نکته توجه داشته باشد که مبلغ نوشته شده در چک را طبق موجودی حسابش تعیین کند.

رعایت نکردن این امر در سال‌های اخیر سبب شده است تا چک‌های برگشتی دردسرهایی را برای صادر کننده و یا دریافت کننده چک‌ها به وجود آورد. درست است که خیال شما می‌تواند در زمان مفقود و یا دزدیده شدن چک تا حدودی راحت باشد چرا که پول نقد فقط به شخصی که چک به نامش صادر شده است، تعلق خواهد گرفت و شخص ثالث نمی‌تواند آن را نقد کند. اما گاهی عدم وصول و یا برگشت چک، می‌تواند مشکل ساز شده و خیال شما را آشفته سازد. به دلیل مشکلات کوچک و یا بزرگی که در تهیه و یا استفاده از چک می‌تواند رخ دهد، همیشه در قبل و یا حین انجام معاملات وجود وکیل حقوقی بسیار حائز اهمیت بوده است. با داشتن وکیلی با تجربه می‌توانید از حق و حقوق خود به درستی دفاع کنید.  پیگیری برای وصول نشدن چک‌ها در دادگاه از مهم‌ترین اقدامات وکلا برای حفاظت حقوق موکلین خود خواهد بود. در ادامه می‌توانید بسته به نیاز خود، بهترین وکیل چک تهران را انتخاب کرده و از حقوق خود، دفاع کنید. در ادامه فهرستی از 10 وکیل برتر چک قرار داده شده است.

چک‌ها از مهم‌ترین خدماتی هستند که بانک‌ها به دارندگان حساب‌های بانکی، ارائه می‌دهند. چک در واقع برگه‌ای دارای تاریخ و امضا بوده و برای پرداخت وجه، مورد استفاده قرار می‌گیرد. چک‌های بانکی برای انتقال امن‌تر پول، خصوصا زمانی که صحبت از مبالغ زیاد باشد،‌ به کار گرفته می‌شوند و بانک نیز موظف است که مبلغ تعیین شده در آن را، به دارنده چک، پرداخت نماید. استفاده از این برگه‌های باارزش این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید مبلغ مورد نظرتان را به راحتی پرداخت و یا وصول نمایید. صاحب چک، وجه مورد نظر خود را مشخص کرده و بعد از تعیین کردن تاریخ، چک را به نام فرد مشخص صادر می‌کند. در تاریخ ذکر شده در برگه که در واقع تاریخ سر رسید چک محسوب می‌شود، دریافت کننده چک باید به بانک مراجعه کرده و مقدار وجه مشخص شده را دریافت کند.

🥇 سطح وکیل وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصص حقوقی، ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی،
📝 ارائه خدمات حقوقی وکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیل طبق وسعت و سختی کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت %96 موفقیت پرونده‌ها

✔️بهترین وکیل چک برگشتی در تهران را با لیست 10تایی بشناسید⚖️【سال1402】

وکیل چک یک وکیل پایه یک دادگستری و دانش آموخته رشته حقوق بوده که در زمینه‌های حقوق، اعم از مسائل کیفری و حقوقی، سررشته دارد. حوزه کاری وکیل چک، بیشتر در خصوص مسائل مربوط به چک، اعم از قانون صدور چک، تجارت، اصلاح قانون صدور چک، چک‌های برگشتی و مطالبه وجه چک و به اجرا گذاشتن آن بوده که موکل می‌تواند برای رسیدگی به مسائل مربوطه به این دست از وکلا مراجعه کند. از آنجایی که امور حقوقی بسیار حساس هستند، برای جلوگیری از ضرر و زیان‌‌هایی که گاها غیرقابل جبران خواهند بود، ما فهرستی از 10 وکیل برتر چک در تهران را گردآوری کرده‌ایم، تا با توجه به نیاز خود، وکیل مورد نظرتان را انتخاب کنید.وکلای دعاوی چک در این لیست، وکلایی هستند که تجربه لازم را داشته و قادر خواهند بود که از حق و حقوق شما به خوبی محافظت و دفاع نمایند.

 

1) غلامرضا قربانی

غلامرضا قربانی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، آخرین مدرک تحصیلی وی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی، سابقه 17ساله درخشان در زمینه وکالت که پرونده‌های بسیاری مربوط به انواع دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ملکی را بر عهده کشیده است که با تلاش و آگاهی نسبت به قوانین  و مراجع قانونی توانسته نتیجه مطلوب را برای موکل به ارمغان بیاورد اما عمده فعالیت حقوقی وکیل غلامرضا قربانی در زمینه دعاوی مربوط به چک و چک برگشتی می‌باشد که با جرات می‌توان گفت یکی از برترین ها در این زمینه دعاوی است. دارای سابقه پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری به شماره پروانه 16842 است که در سال 1386 به نام وی صادر شده است. قرارداد، اخذ پرونده، نوشتن اوراق قضایی، مشاوره غیر حضوری، مشاوره حضوری من الجمله خدماتی است که در دفتر وی برای مواجعیین ارائه می‌شود.

 • آدرس:تهران، شریعتی، خیابان معلم، روبه روی سازمان جغرافیا، پلاک 107 طبقه اول واحد6
 • شماره وکیل: 09125544330

2) سیدعلیرضا سیدآقایی

سید علیرضا سیدآقایی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، مدرس و دارای تحصیلات کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه تهران، سابقه 9 ساله درخشان در زمینه وکالت که پرونده‌های بسیاری مربوط به انواع دعاوی را بر عهده کشیده است که با تلاش و آگاهی نسبت به قوانین توانسته نتیجه مطلوب را برای موکل به ارمغان بیاورد اما عمده فعالیت حقوقی وکیل سیدآقایی در زمینه دعاوی مربوط به چک و چک برگشتی می‌باشد که با جرات می‌توان گفت یکی از برترین ها در این زمینه دعاوی است.

رئیس و دبیر گروه علمی حقوق خصوصی و جزاء و جرم شناسی، مدرس دانشگاه، مدیر کل سابق حقوقی و قضایی عضویت در شوراها، کمیته ها، کمیسیون‌های راهبردی، حقوقی قضایی و قوای حاکمیتی کشور مولف کتاب حقوق متهم در محاکم اختصاصی ایران از سوابق درخشان وکیل علیرضا سیدآقایی می‌باشد. دارای سابقه پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری به شماره پروانه 23872 است که در سال 1392 به نام وی صادر شده است. قرارداد، اخذ پرونده، نوشتن اوراق قضایی، مشاوره غیر حضوری، مشاوره حضوری من الجمله خذماتی است که در دفتر وی برای مواجعیین ارائه می‌شود.

 • آدرس:تهران، میدان نبوت، خیابان جویبار غربی، پلاک ٧٥، طبقه ٤
 • شماره وکیل: 09121502016

3) حسین شاپوری

حسین شاپوری، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، مدرس دانشگاه، عضو رسمی کانون وکلای دادگستری، آخرین مدرک تحصیلی وی کارشناسی حقوق از دانشگاه سراسری قم، دارای سابقه پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری به شماره پروانه 32532 است که به نام وی پس از آزمون اختبارصادر شده است. سابقه درخشان در زمینه وکالت که پرونده‌های بسیاری مربوط به انواع دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ملکی را بر عهده کشیده است که با تلاش و آگاهی نسبت به قوانین  و مراجع قانونی توانسته نتیجه مطلوب را برای موکل به ارمغان بیاورد اما عمده فعالیت حقوقی وکیل حسین شاپوری در زمینه دعاوی مربوط به چک و چک برگشتی می‌باشد که با جرات می‌توان گفت یکی از برترین‌ها در این زمینه دعاوی است.. قرارداد، اخذ پرونده، نوشتن اوراق قضایی، مشاوره غیر حضوری، مشاوره حضوری من الجمله خدماتی است که در دفتر وی برای مواجعیین ارائه می‌شود.

 • آدرس:تهران،  آریاشهر، بین فلکه اول و فلکه دوم صادقیه، بلوار شهدای صادقیه جنوبی، جنب فست فود پائیز، ساختمان 41، طبقه چهارم
 • شماره وکیل:  09123635791

 

4) الهام جعفرپورصادق

الهام جعفرپور صادق، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، مدرس دانشگاه، عضو رسمی کانون وکلای دادگستری، رتبه 3 اختبار 91 کانون وکلای دادگستری مرکز، آخرین مدرک تحصیلی وی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه تهران، 10 سال سابقه درخشان در زمینه وکالت که پرونده‌های بسیاری مربوط به انواع دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ملکی را بر عهده کشیده است که با تلاش و آگاهی نسبت به قوانین  و مراجع قانونی توانسته نتیجه مطلوب را برای موکل به ارمغان بیاورد اما عمده فعالیت حقوقی وکیل الهام جعفرپورصادق در زمینه دعاوی مربوط به چک و چک برگشتی می‌باشد که با جرات می‌توان گفت یکی از برترین‌ها در این زمینه دعاوی است.

وکیل جعفرپورصادق را می‌توان به عنوان وکیل نمونه و خوب به دلیل رفتار مناسب با مراجعین، صداقتی در کار خویش داره و وعده‌های دروغین به موکل نمی‌دهد و رازدار بودنشان نسبت به اسرار و جزییات پرونده‌های واگذار شده به وی معرفی کرد. قرارداد، اخذ پرونده، نوشتن اوراق قضایی، مشاوره غیر حضوری، مشاوره حضوری من الجمله خدماتی است که در دفتر وی برای مواجعیین ارائه می‌شود. دارای سابقه پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری به شماره پروانه 20101 است که به نام وی پس از آزمون اختبارصادر شده است. مدرس و طراح آزمون‌های موسسات آموزشی حقوقی معتبر تهران، مشاور و مدیر حقوقی شرکت تجهیزات پزشکی پیشگام، مولف کتب و مقالات متعدد حقوقی، موسس موسسه داوری الهام جعفرپور صادق، مدیریت مجموعه حقوقی گروه وکلای السا، پژوهشگرحقوقی معاونت حقوقی قوه قضاییه، پژوهشگر حقوقی پژوهشگاه قوه قضاییه، پژوهشگر حقوقی سازمان ثبت گوشه ای از سوابق کاری وی می‌باشد.

 • آدرس:تهران، میدان ونک، ابتدای ملاصدرا
 • شماره وکیل: 09120526949

5) حسین حاجی زاده

حسین حاجی زاده، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، عضو رسمی کانون وکلای دادگستری، آخرین مدرک تحصیلی وی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی، دارای سابقه پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری به شماره پروانه 48598 است که به نام وی پس از آزمون اختبارصادر شده است. سابقه درخشان در زمینه وکالت که پرونده‌های بسیاری مربوط به انواع دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ملکی را بر عهده کشیده است که با تلاش و آگاهی نسبت به قوانین  و مراجع قانونی توانسته نتیجه مطلوب را برای موکل به ارمغان بیاورد اما عمده فعالیت حقوقی وکیل حسین حلجی زاده در زمینه دعاوی مربوط به چک و چک برگشتی می‌باشد که با جرات می‌توان گفت یکی از برترین‌ها در این زمینه دعاوی است وکیل حاجی زاده را می‌توان به عنوان وکیل نمونه و خوب به دلیل رفتار مناسب با مراجعین، صداقتی در کار خویش داره و وعده‌های دروغین به موکل نمی‌دهد و رازدار بودنشان نسبت به اسرار و جزییات پرونده‌های واگذار شده به وی معرفی کرد. قرارداد، اخذ پرونده، نوشتن اوراق قضایی، مشاوره غیر حضوری، مشاوره حضوری من الجمله خدماتی است که در دفتر وی برای مواجعیین ارائه می‌شود.

 • آدرس:تهران، شریعتی، خیابان خواجه عبداله انصاری، نبش خیابان دهم، پلاک ۸۴، طبقه دوم
 • شماره وکیل: 09123336170

 

6) حسین قهاری

حسین قهاری، وکیل پایه یک دادگستری با شماره پروانه 10117، با سابقه وکالت حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کند. ایشان به عنوان بهترین وکیل چک در تهران برای پرونده‌های مربوط به امور مالی و چکی شناخته می‌شوند، از جمله چک برگشتی، چک بلا محل و دعاوی حقوقی و کیفری دیگر. وکیل حسین قهاری، مشاور حقوقی، مولف و منتشر کننده بسیاری از مقالات حقوقی می باشد و وکالت در امور مالی، کیفری و حقوقی را قبول می‌کند.

 • آدرس وکیل: خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک 15، طبقه اول
 • شماره وکیل: 09121161346 

 

7) موسی ذبحی

موسی ذبحی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی،دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی، یکی از بهترین وکلای چک در تهران می‌باشند. وکیل ذبحی با شماره پروانه وکالت 16651 و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز تهران می‌باشند. ایشان وکالت در حوزه پیگیری چک‌های برگشتی، بلامحل، تامین خواسته، چک حقوقی، چک کیفری و همچنین مشاوره حقوقی در این زمینه را بصورت آنلاین و حضوری انجام می‌دهند.

 • آدرس دفتر: پاسداران، بالاتر از سه راه ضرابخانه، خیابان گل نبی، برج زمرد، طبقه 12، واحد 122
 • شماره وکیل: 02122896058 

 

8) مجتبی محمدی

مجتبی محمدی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی انجمن حقوق بشر، با شماره پروانه 30767، بهترین وکیل چک در تهران محسوب می‌شود. ایشان حاذق و با سابقه در رسیدگی به امور مالی و همچنین در امور کیفری، انحصار وراثت، پرونده خانواده و قراردادها مورد شناخت قرار دارند. مجتبی محمدی دارای مدارک وکالت از کانون وکلای بین‌الملل، کانون وکلای ایران و داوری بین‌الملل اتاق بازرگانی ایران است. از دیگر سوابق وکیل محمدی م یتوان به مشاور حقوقی سازمان لیگ فوتبال ایران و مشاور حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی اشاره کرد.

 • آدرس دفتر: سعادت آباد، بالتر از میدان کاج، خیابان 12، پلاک 41، واحد 4
 • شماره وکیل: 09121212133

 

9) نورالدین کریمی

نورالدین کریمی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، بهترین وکیل چک در تهران هستند. ایشان وکیل پایه یک دادگستری با 8 سال سابقه وکالت حرفه‌ای می‌باشند. آقای کریمی لیسانس حقوق خود را از دانشگاه شهید چمران اهواز دریافت کرده و برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی خود به دانشگاه شاهد تهران اعزام شدند. در حال حاضر، ایشان در دانشگاه تهران به دفاع در حقوق حمل و نقل تجاری مشغول هستند. از جمله سوابق وکیل کریمی، می توان به وکالت ایشان در زمینه امور بانکی و ارز و بورس میتوانیم اشاره کنیم.

 • آدرس: میدان ونک، ابتدای خیابان ونک، برج آسمان، طبقه 4، واحد 406
 • شماره وکیل: 09127107714

 

10) جمشید ابراهیمی رامندی

جمشید ابراهیمی رامندی وکیل پایه یک دادگستری بوده که در امور حقوقی چون، دعاوی خانوادگی، کیفری و امور مالی نظیر چک، فعالیت دارد. وکیل ابراهیمی رامندی با شماره پروانه 17607 از وکلای با سابقه تهران در امور مرتبط با چک بوده که می‌تواند مشکلاتی را که در پرداخت و یا وصول چک‌ها صورت گرفته است را در کم‌ترین زمان ممکن و به درستی حل و فصل نماید. آقای جمشید ابراهیمی رامندی همچنین به عنوان بهترین وکیل چک در تهران شناخته می‌شوند.

 • مشاوره حقوقی
 • وکالت در امور مالی مانند چک

 • آدرس: میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، خیابان 16، پلاک 14، طبقه 2، واحد 7
 • شماره وکیل: 09121902976

 

کلام آخر

وکیل متخصص در امور چک برگشتی با بررسی مشکل پیش آمده می‌تواند برای انتقال اموال، اقداماتی نظیر ممنوع الخروج کردن شخصی را که چک او برگشت خورده است را صورت دهد. وکیل کارکشته و حرفه‌ای در این زمینه باید آگاهی بالایی نسبت به سایر وکلا داشته باشد و به‌صورت تخصصی از رویه کامل مراجع قضایی در خصوص دعاوی چک آگاهی داشته و بتواند تاثیرات مثبت بیشتری بر روند پرونده داشته باشد.

قبل از دریافت چک، اعتبارسنجی صاحب دسته چک انجام شود. برای اعتبارسنجی صاحب دسته چک قبل از دریافت چک، می‌توانید هویت و اعتبار بانکی او و تاریخ و اعتبار چک را بررسی نمایید. همچنین، می‌توانید از سامانه‌های اعتبارسنجی استفاده کنید. این اقدامات به شما کمک می‌کند تا از صحت و قابلیت پرداخت چک آگاه شوید و از ریسک‌های مرتبط با دریافت چک‌های بدون اعتبار جلوگیری کنید.

شکایت از چک برگشتی شامل مراحل ابلاغ اخطار، هماهنگی و توافق، رسیدگی قضایی، رسیدگی دادگاه و اجرای حکم است. در ابتدا باید اخطاری به صاحب دسته چک برگشتی ارسال کنید و در صورت عدم توافق، به دادگاه مراجعه نمایید. دادگاه بر اساس شواهد و ادله تصمیم خواهد گرفت و در صورت تصمیم به نفع شما، می‌توانید از طریق اجراییه‌ها و اداره اجرای احکام مبلغ چک را دریافت بنمایید. بهتر است با یک وکیل متخصص در امور چک برگشتی مشورت کنید تا در مراحل قانونی صحیح راهنماییتان کند.

برای انتخاب بهترین وکیل چک، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید: ابتدا تحقیقاتی انجام دهید و وکلای چک معروف و با سابقه را پیدا کنید. سپس از چند وکیل برتر درخواست جلسه مشاوره رایگان داشته باشید. در این جلسه، تخصص و تجربه وکیل را بررسی کنید. انتخاب یک وکیل ماهر و با سابقه می‌تواند به شما در رسیدگی به پرونده چک کمک کند و احتمال موفقیت شما را افزایش دهد.

یلدا مرادخانیمشاهده نوشته ها

Avatar for یلدا مرادخانی

من نویسنده مسائل حقوقی تحت وب هستم. حدود 3 سالی است که در کار تولید محتوا برای وکالت هستم و کار من تولید محتوا یونیک و در عین حال موثر برای سایت وکیل پایتخت است. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید لطفا نظرتان را درباره اش در قسمت دیدگاه بیان کنید یا اگر سوالی دارید از ما بپرسید.!

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *