وکیل طلاق شیراز

حرفه‌ای‌ترین وکیل طلاق در شیراز

 طلاق یک پدیده تلخ اجتماعی است که به ناچار در بسیاری از خانواده‌ها رخ می‌دهد. زمانی که مرد یا زنی اقدام به طرح دعوی طلاق در مراجع قضایی می‌کند، بهتر است ابتدا با یک وکیل مشورت کند تا بتواند از حقوق و مزایای خود، همسر و فرزندان مطلع شود. داشتن یک وکیل زبده، توانمند و با تجربه به بهبود شرایط طرفین کمک زیادی می‌کند. شهر شیراز دارای مردمی فرهنگ دوست است که به قانون پایبند هستند.  برای داشتن وکیل طلاق شیراز بهتر است به لیست وکلای شیراز مراجعه کنید.

اهمیت مشاوره گرفتن و حضور وکیل طلاق شیراز در پرونده

وکیل خوب مانند یک مشاور در کنار طرفین دعوی می‌ماند تا هیچ‌گونه بی احترامی در حق دیگران روی ندهد. طرح دعوی در. مراکز قضایی جاده‌ای پر پیچ و خم است که نیاز به یک راهنمای خوب و متخصص دارد. مشاوره طلاق شیراز همواره در کنار صاحبان پرونده‌های طلاق است تا افراد در جریان پرونده طلاق دچار آسیب جدی نشوند.

وکیل فردی چند وجهی است

گاهی در روند طلاق ممکن است یکی از طرفین پرونده اقدام به سیاه‌نمایی و‌ مظلوم نمایی کند، در این شرایط وکیل که‌ با افراد متعددی روبرو شده و اشخاص گوناگونی را دیده است، متوجه موضوع شده و دادگاه را آگاه می‌سازد. وکیل زبده یک روان‌شناس، جامعه شناس و مشاور آگاه است که با افراد زیادی سر و کار داشته و می‌تواند به رفتارهای نادرست افراد پاسخ درستی بدهد. وکیل طلاق شیراز همواره در کنار موکل خود بوده و به او کمک می‌کند تا در هر شرایطی بتواند از روند پرونده به خوبی دفاع کند.

کاهش استرس در موکل

زمانی که یک فرد در دادگاه دارای پرونده است، به طور اتوماتیک دچار استرس و نگرانی می‌شود. در این راه سخت با حضور وکیل طلاق در کنار فرد، به مقدار قابل توجهی از استرس افراد کاسته می‌شود. بهترین‌ وکیل طلاق در شیراز در روند رسیدگی در کنار موکل خود بوده و موجب آرامش فرد می‌‌شود. با داشتن وکیل طلاق شیراز نگرانی را از خود و خانواده دور کنید.

تنظیم لایحه و دفاعیه

زمانی که فردی بخواهد به تنهایی در دادگاه حاضر شود و در مقابل قاضی قرار بگیرد و از خود در جریان پرونده دفاع کند، ممکن است قاضی دفاعیات فرد را نپذیرد. قاضی فردی آگاه و مسلط به قانون است که ممکن است افراد را به چالش بکشد. در چنین شرایطی فردی حرفه‌ای باید به عنوان وکیل در کنار طرفین پرونده قرار بگیرد.‌ داشتن یک متن دفاعیه کامل به همراه یک وکیل زبده می‌تواند به بهتر شدن روند پرونده کمک زیادی کند.‌ بهترین وکیل مهریه و طلاق در شیراز می‌تواند با تنظیم بهترین لایحه از موکلان خود دفاع نمایند.

بهترین وکیل طلاق شیراز

بهترین وکیل طلاق شیراز برای انجام روند طلاق باید دارای خصایص زیر باشد.

پیگیری در کار

در کشور جمهوری اسلامی ایران بنابر صلح و آشتی در میان خانواده است. به همین جهت روند پرونده طلاق را طولانی می‌کنند تا شاید یکی از طرفین از تصمیم خود منصرف شده و صلح و آشتی برقرار شود. در این مدت طولانی یک ‌وکیل باید در کنار طرفین پرونده بوده و پیگیر پرونده باشد. از آنجایی که فرآیند طلاق یک تجربه پیچیده و حساس است، بهتر است که افراد در انتخاب وکیل طلاق در شیراز دقت ویژه داشته باشند تا از تخصص و تجربه این حقوقدانان بهره‌مند شوند و فرآیند طلاق خود را با آرامش و اطمینان آغاز کرده و به پایان برسانند. برای داشتن یک دوره طلاق آرام و بدون استرس بهتر است طرفین از مشاوره طلاق شیراز کمک بگیرند.

امانت‌داری در روند پرونده

پرونده طلاق یک پرونده حساس و کاملا محرمانه است. بهترین وکیل طلاق در شیراز باید اسرار پرونده خانوادگی را حفظ کرده و برای طرفین دعوی و یا اطرافیان بازگو نکند. امانت‌داری در پرونده طلاق موجب افزایش اعتماد موکل به وکیل می‌شود‌.

اعتماد به نفس بالا در جلسات دادگاه

زمانی که یک وکیل در مقابل قاضی پرونده قرار می‌گیرد، ممکن است با سوالات متعدد قاضی رو به رو شود و اعتماد به نفس خودش را از دست بدهد. یک ‌وکیل طلاق شیراز با تجربه و ماهر باید بتواند اعتماد به نفس خود را در جلسات دادگاه حفظ کرده و به سوالات متعدد قاضی پاسخ قانع کننده بدهد.

رعایت احترام و‌ ادب با طرفین پرونده

یک ‌وکیل خوب در طلاق باید آراسته به اخلاق، ادب و احترام باشد و در جریان پرونده طلاق درست رفتار نماید. از آنجایی که دو طرف اعضای خانواده بوده‌اند و فرزندانی هم دارند، ‌هیچ وکیلی حق توهین و بی احترامی به کسی را ندارد. وکیل طلاق شیراز باید ضمن احترام به طرفین پرونده روند کار را به جدیت پیگیری کند.

به روز بودن وکیل

قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران روز به روز در حال تغییر است. قوانین خانواده، طلاق، مهریه و نفقه به طور مرتب به روز رسانی می‌شود، یک وکیل طلاق شیراز باید به طور مرتب از قوانین حقوقی کشور مطلع شده و در صورت ضرورت به کار گیرد. یک وکیل طلاق در شیراز باید بتواند از قوانین و تبصره‌ها به خوبی استفاده کند تا بتواند روند پرونده را به نفع موکل خویش سوق دهد.

تجربه، تخصص و تعهد

تجربه، تخصص و تعهد از مهم‌ترین ارکان وکالت است که موجب رشد و پیشرفت یک وکیل می‌شود. با داشتن تجربه یک وکیل می‌تواند طبق پرونده‌های مختلفی که داشته، بهترین مسیر را برای پیشبرد اهداف موکل انتخاب کند.‌ تخصص وکیل هم به ‌وکیل کمک می‌کند تا از مبادی قانونی بهترین دلایل را به دادگاه ارائه دهد و در جریان پرونده نتایج خوبی به دست آورد. بهترین وکیل شیراز برای طلاق باید تعهد بسیار بالایی داشته باشد تا در مسیر رسیدگی دچار اشتباه، رشوه‌گیری و مطامع اقتصادی نشود.

نمایندگی در دادگاه از طرف موکل

پرونده طلاق یک پرونده دشوار و پر پیچ و خمی است. هر یک از طرفین پر‌ونده طلاق باید در طول جلسات رسیدگی در دادگاه حاضر شوند، در این شرایط داشتن یک وکیل و مشاور کمک بسیار زیادی‌ به موکل می‌کند. ضمن اینکه وکیل می‌تواند به جای موکلش در دادگاه حاضر شده و از مواضع موکلش دفاع کند. حضور وکیل در دادگاه موجب کاهش استرس موکلان می‌شود‌. وکیل طلاق در شیراز چنانچه پرونده‌ای را قبول کند، باید تا حصول نتیجه در جلسات رسمی دادگاه حاضر شود.‌

انواع طلاق که وکیل می‌تواند پیگیری کند؟

زمانی که زوج تصمیم به طلاق می‌گیرند، بهتر است با کمک وکیل نوع طلاق، عواقب، قوانین و مزایای آن را بدانند.

  • انواع طلاق بر اساس حق رجوع طلاق رجعی، که در این نوع طلاق مرد می‌تواند مجدد به زن مراجعه کند‌.
  • طلاق بانن در این نوع طلاق مرد حق رجوع ندارد و اگر قصد بازگشت دارد، باید مجدد زن را عقد نماید.
  • طلاق در قانون مدنی1- طلاق پیش از نزدیکی 2- طلاق مبارزات 3- طلاق از یائسگی 4- طلاق ثالث بعد از سه ازدواج متوالی
  • طلاق در قانون مدنی1- طلاق پیش از نزدیکی 2- طلاق مبارزات 3- طلاق از یائسگی 4- طلاق ثالث بعد از سه ازدواج متوالی
  • طلاق از نظر درخواست کننده1- طلاق به درخواست فرد انجام می شود 2- درخواست به درخواست زوجه رخ می دهد 3- طلاق به صورت توافق طرفین رخ می دهد

حق الوکاله وکیل طلاق شیراز چگونه تعیین ی‌شود؟

امروزه بسیاری از مردم به ویژه مردم شیراز نگران هزینه‌های وکالت در دادگاه‌ هستند. حق‌ الوکاله یک وکیل ‌وابسته به تحصیلات، تجربه، پایه وکالت، موقعیت جغرافیایی و عرف شهرها متفاوت است. به طور مثال وکیل طلاق توافقی شیراز ممکن است هزینه بیشتری نسبت به وکیل طلاق در شهرهای کوچک‌تر دریافت کند. 

حق الوکاله وکیل در موارد طلاق به دو روش محاسبه می‌شود. این دو روش عبارت‌اند از:

محاسبه بصورت توافقی

در این روش، وکیل و موکل به صورت مستقیم با هم توافق می‌کنند و مبلغ حق الوکاله بر اساس این توافق تعیین می‌شود. این مبلغ ممکن است بر اساس میزان زحمت وکیل، ساعات کاری، تخصص و نوع پرونده متغیر باشد.

محاسبه براساس نرخ مصوب دولتی

در این روش، میزان حق الوکاله بر اساس تعرفه‌های قانونی تعیین می‌شود. وکیل با توجه به نوع پرونده، ساعات کاری، تخصص، و سایر عوامل، مبلغ مشخصی را برای دستمزد خود در پرونده طلاق در نظر می‌گیرد.

وکیل پایتخت

سخن پایانی

به طور خلاصه؛ وکیل از طرف موکل خود نقش مشاوره، گواهینامه، نمایندگی و کمک دارد و شما در انتخاب وکیل خود آزادی کامل دارید. موسسه وکیل پایتخت یکی از مراکز معتبر برای اخذ وکیل و گرفتن مشاوره‌های لازم است. انتصاب یک وکیل متخصص به شما این امکان را می‌دهد که در اختلافات پیچیده به بهترین نحو از منافع خود دفاع کنید.

وکیل پایتخت

وکیل پایتخت اولین و با سابقه ترین وب سایت معرفی وکلای کشور است که فعالیت خود را از سال 1398 شروع کرد و هم اکنون به معرفی بهترین وکلا در تمامی استان ها و شهرها می پردازد. 

راه‌های ارتباط با ما

تمامی حقوق این وب سایت برای وکیل پایتخت محفوظ است