وکیل مشهد

معرفی برترین و باسابقه ترین وکلای مشهد

آیا به دنبال اسامی وکلای پایه یک دادگستری مشهد هستید؟ وکلای خوب چه مهارت‌هایی دارند؟ از یک وکیل خوب انتظار می‌رود که طیف وسیعی از مهارت‌ها را توسعه دهد و یک وکیل خوب مهارت‌های زیر را دارد:

چگونه یک وکیل مشهد عالی پیدا کنیم؟

این مراحل را دنبال کرده تا یک وکیل پایه یک دادگستری مشهد پیدا کنید تا به شما در حل مشکل حقوقی شما کمک کند.
وکلا مشاوره استراتژیک ارائه می‌دهند و مهارت‌های فنی پیچیده را برای مشکلات قانونی به کار می‌برند. در بهترین حالت ممکن، شما تمایل دارید یک وکیل با صلاحیت و باهوش پیدا کنید تا بتواند شما را در فرایند پیچیده حقوقی راهنمایی کند.
اما چگونه وکیل پایه یک دادگستری در مشهد مناسب را پیدا کنیم؟ پیدا کردن یک وکیل خوب که بتواند به طور موثر به مشکل خاص شما کمک کند، همیشه آسان نیست؛ بنابراین انتظار نداشته باشید که تنها با خواندن یک آگهی و یا جستجویی ساده وکیلی کاربلد را پیدا کنید زیرا اطلاعات کافی در این منابع وجود ندارد که به شما در قضاوت معتبر کمک کند. در اینجا چند استراتژی مفید برای پیدا کردن یک وکیل خوب در مشهد آورده شده است.

وکیل مشهد

انتخاب یک وکیل خوب

در اینجا چند استراتژی مفید برای پیدا کردن یک وکیل خوب در مشهد آورده شده است.

ارجاعات شخصی

تصمیم خود را در مورد استخدام وکیل پس از بررسی شماره تلفن وکلای مشهد، بحث در مورد پرونده خود و تصمیم‌گیری در مورد اینکه احساس راحتی در کار با یکدیگر دارید، بگیرید.
همچنین، یافتن وکیلی با تخصص مورد نیاز از طریق ارجاع شخصی ممکن است سخت باشد. به عنوان مثال، اگر دوست یا آشنای شما یک وکیل طلاق عالی داشته باشد، اما نیاز به مشاوره شرکت باشد، ارجاع به شما کمک زیادی نخواهد کرد. با این حال، بلافاصله نباید تسلیم شد. در نظر بگیرید شماره وکیل مشهد که کار او مرتبط با پرونده های طلاق است را پیدا کرده و با او تماس بگیرید، توضیح دهید و بپرسید که آیا دفتر از وکیل تجاری خاصی استفاده می‌کند یا خیر.

خدمات آنلاین

بسیاری از سایت‌ها، از جمله وب سایت ما، روشی را برای ارتباط با وکلای محلی بر اساس موقعیت مکانی شما و نوع پرونده حقوقی شما ارائه می‌دهند. شما به چند سوال در مورد پرونده خود پاسخ می‌دهید و اطلاعات تماس خود را ارائه می‌دهید. سپس وکیل دادگستری مشهد در زمینه مورد نیاز شما مستقیماً با شما تماس می‌گیرد.

ارجاعات تجاری

کسب‌وکارهایی که به بازیگران کلیدی در حوزه حقوقی مورد علاقه شما خدمات ارائه می‌کنند، ممکن است بتوانند به شما در شناسایی وکلایی که مفید هستند، کمک کنند. این متخصصان مرتباً بصورت آگاهانه‌ در مورد وکلای کسب و کار قضاوت می‌کنند، زیرا دائما با آنها در تماس هستند.

شخصیت

پس از بررسی لیست وکلای مشهد، مهم نیست که یک وکیل چقدر با تجربه باشد، اگر در یکی دو جلسه اول خود احساس ناراحتی کنید، ممکن است هرگز به یک رابطه ایده‌آل وکیل و موکل دست یابید. پس به غریزه خود اعتماد کنید و به دنبال وکیلی باشید که شخصیت شما با شخصیت او سازگار باشد.

خدمات ارجاع وکیل

خدمات ارجاع وکیل خوب مشهد یکی دیگر از منابع اطلاعاتی است. قبل از انتخاب یکی خدمات ارجاع وکیل مشهد، در مورد شرایط لازم برای گنجاندن وکیل و فرآیند آن سؤال کنید.
با این حال، چیزی که ممکن است از خدمات ارجاع وکیل در مشهد دریافت نکنید، بینشی در مورد فلسفه وکیل است. به عنوان مثال، شما از روش ارتباط و دادخواهی وکیل اطلاعات چندانی ندارید. برای ارتباط با یک متخصص ممکن است کمی بیشتر هزینه کنید، اما اغلب نتیجه بهتری خواهید گرفت.

ارتباط و سرعت

شما بهترین وکیل مشهد را می‌خواهید که از طرف شما سخت کار کند و تمام وظایف را به سرعت انجام دهد. از همه وکلای مورد نظر بپرسید که چگونه می‌توانید با آنها در ارتباط باشید و چه مدت طول می‌کشد تا انتظارات شما را بازگردانند.
این مرحله را نادیده نگیرید! حتی اگر صحبت با وکیل مشهد آسان است و دوستانه به نظر می‌رسد. وکلای پرمشغله اغلب سیستم‌هایی برای ساده کردن گردش کار دارند و از پایبندی شما به آنها قدردانی خواهند کرد.

حق الوکاله وکلا در قرارهای صادره از دادگاه مطابق تعرفه

در جدول زیر، یک مبلغ کلی از نرخ وکلا آمده است:

موضوع نرخ
قرار باطل کردن داد خواست، قبل از پاسخ به دعوا و دفاع از آن    یک چهارم حق‌الوکاله
قرار رد کردن دادخواست، بعد از پاسخ به دعوا و دفاع از آنیک دوم حق‌الوکاله
قرار عدم استماع یا رد دعوا به دلایلی همچون مرور زمان و اعتبار امر مختوم و رد تقاضای اعاده دادرسیتمام حق‌الوکاله مقرر
قرار سقوط دعوای تجدیدنظر، قبل از پاسخ به دعوا و دفاع از آنیک چهارم حق‌الوکاله طی مرحله تجدیدنظر
قرار سقوط دعوای تجدیدنظر، بعد از پاسخ به دعوا و دفاع از آنیک دوم حق الوکاله طی مرحله تجدید نظر
یک دوم حق الوکاله طی مرحله تجدید نظرحداقل، یک الی یکصد میلیون ریال

آنچه باید از یک وکیل مشهد انتظار داشته باشید

شما حق دارید از خدمات باکیفیت وکیل خود بهره مند شوید. در ادامه، خواهید آموخت که در هر یک از این زمینه‌ها چه انتظاراتی از وکیل خود دارید.

حق شما برای داشتن صلاحیت وکالت

این موضوع برای اکثر مردم یک شوک بزرگ است که هیچ تضمینی وجود ندارد که وکیل شما کار را به خوبی انجام دهد. به عنوان مثال، یک مشتری ممکن است در یک پرونده جنایی انتظار تبرئه را داشته باشد. با این حال، سایر وکلای جنایی خصوصی ممکن است کاهش جرم به جنحه را کاری به خوبی انجام دهند.
با این حال، اگر وکیل شما اشتباهی مرتکب شود که هیچ وکیل معقولی مرتکب آن نشده بود و شما به دلیل آن پولی را از دست داده‌اید، این موضوع می‌تواند به منزله سوء رفتار باشد و ممکن است یک پرونده معتبر علیه وکیل خود داشته باشید. این اشتباه می‌تواند عدم انجام کاری باشد، مانند عدم طرح دعوی در زمان مقرر، یا انجام کاری که وکیل نباید انجام می‌داد، مانند وکالت یک تجارت در حال ورشکستگی در حالی که وکالت یک سرمایه گذار در حال مذاکره برای خرید آن تجارت است.

ارتباط با وکیل خود

مشکلات ارتباطی باعث ایجاد تنش در همه انواع روابط، از جمله بین وکیل و موکل می‌شود. اگر نمی‌دانید در دعوای شما چه می‌گذرد، ممکن است تصور کنید که وکیل بدی دارید. برعکس، اگر بینش دقیقی از شکایت خود داشته باشید، وکیل شما می‌تواند کار بزرگی انجام دهد. در هر صورت، وکیلی که پیشرفت پرونده را اعلام نمی‌کند، همواره استرس شما را افزایش می‌دهد.

طرح قانونی پیش پرداخت چیست؟

1- طرح حقوقی پیش پرداخت یک سرویس اشتراک است که به شما امکان دسترسی به مشاوره حقوقی و طیف وسیعی از خدمات حقوقی را می‌دهد که معمولاً هزینه کمتری نسبت به گرفتن یک وکیل به روش سنتی دارد. این موضوع می‌تواند یک راه راحت و مقرون به صرفه برای دریافت کمک حقوقی در صورت نیاز باشد.

اما طرح حقوقی پیش پرداخت چه تفاوتی با یک وکیل تجاری معمولی دارد؟ پیدا کردن یک وکیل تجاری سنتی که قابل اعتماد باشد، با منطقه و صنعت شما آشنا باشد و بتواند نیازهای حقوقی خاص شرکت شما را پشتیبانی کند، می‌تواند دشوار باشد. علاوه بر این، هزینه‌های نهایی می‌تواند غیرقابل پیش‌بینی باشد، زیرا نرخ‌های وکلای تجاری برای انواع خدمات حقوقی که ارائه می‌کنند و تعداد ساعات صرف شده متفاوت است.

با یک طرح حقوقی پیش پرداخت، کارهای سنگین برای شما انجام می‌شود – هر وکیل تجاری در این طرح بررسی و ارزیابی می‌شود تا از قابلیت اعتماد، دانش حقوقی و تجربه مرتبط اطمینان حاصل شود و از آنجایی که برنامه‌های قانونی هزینه ثابتی دارند که از قبل پرداخت می‌شود، قیمت گذاری قابل پیش بینی‌تر است.

شما باید هزینه‌های قانونی وکیل مشهد را درک کنید

وقتی بهترین وکیل در مشهد را استخدام می‌کنید، مهم است که قرارداد حق‌الزحمه شما کتبی باشد و این یک راه ساده برای جلوگیری از یک علت متداول مشاجره با مشتریان، لوایح قانونی خواهد بود. در اینجا لیستی از شکایات رایج آمده است:

  • صورت حساب من خیلی زیاد است و آن چیزی نیست که ما با آن موافقت کرده‌ایم.
  • صورت حساب من جزئی نیست من نمی‌دانم وکیل من چه کاری در ازای آن انجام داده است.
  • وکیل من کار بزرگی انجام نداد و من نمی‌خواهم صورت حساب بزرگی بپردازم.
  • وکیل من به ازای هر تماس تلفنی دو دقیقه ای 30 دقیقه صورتحساب را پرداخت کرد، حتی زمانی که من برای اعتراض به فعالیت او تماس گرفتم.
وکیل شما باید اخلاقی باشد

هر شهر و کشوری قوانین اخلاقی دارد که وکلا را به رعایت آن ملزم می‌کند. معمولاً، این قوانین عبارتند از:

  • مشتریان خود را با وفاداری کامل نمایندگی می‌کنند
  • اعتماد مشتریان خود را حفظ کنند
  • از موکلان خود در حدود قانون نمایندگی کنند
  • منافع مشتریان خود را بر منافع خود ترجیح می‌دهند.

تعهدات وکلا و موکلان

اگر موکل هستید باید:

اگر وکیل هستید باید:

وقتی از دست وکیل خود عصبانی هستید چه کاری باید انجام دهید؟

زمانی که از وکیل خود یا کار او ناراضی هستید، بسیار نامید خواهید شد؛ به خصوص اگر ندانید در مورد آن چه باید بکنید. در اینجا چند راهکار برای مقابله با مشکلات رایجی که در حین وکالت به وجود می‌آیند، آورده شده است.

1. وکیل ارتباطی برقرار نمی‌کند

این مشکل رایج ناراحت کننده راه حل آسانی ندارد. وکیلی که به تماس‌های تلفنی پاسخ نمی‌دهد یا برای مدت طولانی با شما ارتباط برقرار نمی‌کند، ممکن است شما را ناراحت کند و این یعنی نقض تعهدات اخلاقی وکلا.

اگر به نظر می‌رسد وکیل شما روی پرونده شما کار نمی‌کند، ارسال یک نامه مودبانه اما محکم که نگرانی‌های شما را بیان نموده و توجه وکیل شما را جلب می‌کند. تهدید به طرح دعوای تخلف یا شکایت به کانون وکلا نکنید. چنین تهدیدهایی احتمالاً وکیل شما را عصبانی و دفاعی می‌کند.

اگر وکیل مشهد پاسخ نداد، یا جلسات یا گفتگوهای بعدی مثمر ثمر نبود، اگر همچنان می‌خواهید که این وکیل از شما وکالت کند، میانجیگری را برای حل مشکلات ارتباطی خود پیشنهاد کنید. اما اگر به این نتیجه رسیدید که دیگر نمی‌توانید با وکیل خود کار کنید، وکیل خود را جواب کرده و فرد جدیدی را پیدا کنید. همچنین ممکن است بخواهید از وکیل دوم بخواهید که اقدامات وکیل اول خود را ارزیابی کند و به شما در مورد پرداخت (یا امتناع از پرداخت) هر صورت حسابی که دریافت می‌کنید، یا شکایت از وکیل قبلی به دلیل قصور مشاوره دهد.

2. وکیل ناصادق یا کاملاً بی کفایت است

هر شهر دارای آژانسی است که مسئول صدور مجوز و انضباط وکلا است. در اکثر شهرها‌ها، کانون وکلا نام دارد و در برخی دیگر، دادگاه عالی نامیده می‌شود. اگر وکیل شما پولی را که در یک توافق یا دعوای حقوقی برنده شده‌اید، مرتکب خطای فاحشی مانند حاضر نشدن در دادگاه، انجام ندادن کار حقوقی که برای آن پرداخته اید، انجام نداده باشد، به احتمال زیاد این آژانس اقدام خواهد کرد.

3. دریافت غرامت

کانون‌های وکلای شهری در درجه اول به تنبیه وکلا (هر چند به ندرت) و نه پرداخت غرامت به موکلان توجه دارند.

4. پژوهش

اگر از تصمیمات استراتژی وکیل خود یا استدلال‌هایی که وکیل از جانب شما مطرح کرده راضی نیستید، حتی ممکن است بخواهید به کتابخانه حقوقی بروید و مطالعه نمایید تا خود را در مورد مشکل حقوقی خود آگاه کنید.

5. فایل خود را دریافت کنید

اگر نمی‌توانید بفهمید که چه کاری توسط وکیل خوب در مشهد انجام شده و یا نشده است، باید فایل خود را در از وکیل بگیرید. می‌توانید آن را در دفتر وکیل خود بخوانید یا از وکیل خود بخواهید که کپی‌هایی از همه چیز را برای شما بفرستد – همه مکاتبات و هر آنچه در دادگاه ثبت شده یا در یک سازمان دولتی ثبت شده است.

اگر قبلاً رابطه خود را با وکیل مشهد به پایان رسانده‌اید، برای اطمینان از رعایت تمام مهلت‌ها، تعمیر اشتباهات و ادامه موضوع به پرونده خود نیاز دارید. اگر وکیل پاسخگو نیست و موضوع شامل دعوا می‌شود، به دادسرا مراجعه کنید و پرونده خود را که حاوی تمام اوراقی است که واقعاً در دادگاه ثبت شده است، بررسی نمایید.

اگر وکیل جدیدی استخدام کرده‌اید، از او برای دریافت پرونده کمک بخواهید. همچنین از کانون وکلای شهر خود کمک بخواهید. اگر این کار جواب نداد، به عنوان آخرین راه، ممکن است لازم باشد از وکیل خود در دادگاه دعاوی کوچک شکایت کنید و از دادگاه برای جبران هزینه‌هایی که برای انجام مجدد کار در پرونده یا تلاش برای دریافت پرونده هزینه کرده‌اید، از دادگاه درخواست کنید.

6. مراجعه به وکیل دوم

اگر در مورد نحوه رسیدگی به پرونده خود شک دارید، لیست بهترین وکلای مشهد را بررسی کرده و به وکیل دوم مراجعه کنید. هرچه بیشتر بتوانید به وکیل دوم در مورد پرونده خود بگویید و نشان دهید، توصیه‌های بهتری در مورد اینکه آیا پرونده شما به درستی رسیدگی می‌شود و چه کاری ممکن است متفاوت انجام شود، دریافت خواهید کرد. با این حال، به خاطر داشته باشید که هیچ دو وکیلی یک پرونده را دقیقاً به یک شکل انجام نمی‌دهند و نظر دوم معمولاً یک بررسی سطحی است، نه یک تحلیل جامع.اگر پرونده شما دور از محل زندگیتان بررسی می‌شود، بهتر است وکیلی را انتخاب کنید که مستقیماً در آنجا قرار دارد. در واقع، اگر وکیل شما بخواهد در دادگاه قانونی متفاوت از دادگاهی که به آن گزارش می‌دهد از شما دفاع کند، باید از یکی از همکاران متصل به این نوار برای انجام اقدامات دادرسی استفاده کند که ممکن است هزینه‌های اضافی را به همراه داشته باشد.

7. شکایت به خاطر قصور

اگر به دلیل نحوه رسیدگی وکیلتان به پرونده خود پول خود را از دست داده اید، به دلیل قصور شکایت کنید. اما بدانید که کار آسانی نیست و شما باید دو چیز را ثابت کنید:
وکیل مشهد پرونده را به درستی پیش نبرده و در غیر این صورت پرونده خود را پیروز می‌کردید.
این کافی نیست که نشان دهید وکیل پایه یک مشهد اشتباه کرده است – باید نشان دهید که این اشتباه باعث ضرر مالی شما شده که اگر وکیل شما در وهله اول به درستی پرونده شما را رسیدگی می‌کرد متحمل آن نمی‌شدید.
اگر می‌خواهید به دلیل تخلفات قانونی شکایت کنید، این کار را در اسرع وقت انجام دهید. دفاع رایجی که توسط وکلای مورد شکایت به دلیل قصور مطرح می‌شود این است که موکل برای شکایت بیش از حد منتظر ماند. از آنجایی که این حوزه از قانون می‌تواند به طرز شگفت‌آوری پیچیده و گیج کننده باشد، اغلب فضای زیادی برای بحث وجود دارد.
پیگیری پرونده‌های قصور حقوقی هزینه‌بر است، بنابراین قبل از غوطه‌ور شدن در آن تحقیق کنید. اگر وکیل بیمه قصور یا دارایی‌های با ارزشی نداشته باشد که در صورت برنده شدن از آن به شما پرداخت کند، شکایت کردن فایده‌ای ندارد.

وکیل پایتخت

سخن پایانی

وقتی مشکل حقوقی داشته باشید، به اطلاعات نیاز دارید. کتاب‌های حقوقی نوشته شده برای غیر وکلا و همچنین وب سایت‌های آنلاین، مکان بسیار خوبی برای شروع هستند. اما همانطور که اتفاق می‌افتد، به همه سؤالات با مطالبی که خودتان انجام می‌دهید پاسخ داده نمی‌شود، به خصوص زمانی که می‌خواهید مشاوره فردی متناسب با وضعیت خود داشته باشید یا موضوع حقوقی پیچیده باشد. آن وقت است که جستجو برای شماره وکیل در مشهد و ملاقات با وکیل مشهد کارساز خواهد بود. وکیل پایتخت در انتخاب بهترین وکیل به شما کمک خواهد کرد

وکیل پایتخت

وکیل پایتخت اولین و با سابقه ترین وب سایت معرفی وکلای کشور است که فعالیت خود را از سال 1398 شروع کرد و هم اکنون به معرفی بهترین وکلا در تمامی استان ها و شهرها می پردازد. 

راه‌های ارتباط با ما

تمامی حقوق این وب سایت برای وکیل پایتخت محفوظ است