بهترین وکیلمقالات

بهترین وکیل تهران را بشناسید!!

انتخاب بهترین وکیل از مهم‌ترین اقداماتی است که برای حل مشکلات حقوقی باید در نظر بگیرید. معیار انتخاب بهترین وکیل، ویژگی‌های بهترین وکیل در این مقاله بیان شده است. اولین قدم در هر پرونده قضایی انتخاب بهترین وکیل بخصوص در تهران است. در دنیای امروزی کمتر کسی پیدا می‌شود که درگیر پرونده‌های حقوقی نباشد. به جای صرف کردن ساعت‌ها وقت در دادگاه و سردرگم شدن بهتر است که همان ابتدا یک وکیل متخصص و باتجربه را انتخاب کنید. داشتن وکیلی با مهارت و تخصص کافی می‌تواند شما را در رسیدن به نتیجه مطلوب یاری نماید. در این مقاله لیست 10تایی از بهترین وکیل‌های تهران را معرفی کرده‌ایم.

ملاک شما برای انتخاب بهترین وکیل در تهران چیست؟ مشخصات فردی و چند مورد از پرونده‌های معروف 10 وکیل برتر تهران، همراه با آدرس و شماره تماس بهترین وکیل، بیان کرده‌ایم. شما می‌توانید براساس معیار‌های خود، از بین آن‌ها یکی را انتخاب کنید.

بهترین-وکیل-صابر-عرب

1) صابر عرب 

صابر عرب فشافویه وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز است. ایشان دارای بیش از 10 سال سابقه وکالت در مراجع قضایی می‌باشند. در سال 1382 از دبیرستان نمونه دولتی فرهنگ تهران فارغ التحصیل شد و در همان سال پس از شرکت در آزمون‌ سراسری و با کسب رتبه 200 در رشته حقوق وارد دانشگاه علوم قضایی تهران می‌شود. صابرعرب تاکنون وکیل و مشاور چندین شرکت خصوصی و معتبر بوده و هست. او به تلاش‌های پیگیرانه برای کسب نتایج مورد نظر موکلانش، موفقیت در دعاوی تخصصی ملکی، دعاوی بازرگانی و بین المللی معروف است. همچنین ایشان در وکالت پرونده‌های سنگین حقوقی، دعاوی بین‌المللی، دیوان عالی کشور، امور بانکی، وکیل ایرانیان مقیم خارج از کشور، دعاوی تجار ایرانی با تجار و شرکت های خارجی سابقه بسیار درخشانی داشته‌اند. به صراحت می‌توان گفت او یکی از بهترین وکیل‌های تهران است.

برخی از پرونده‌های صابر عرب:

دعـــاوی مـلـکــی: 

 دفاع از پرونده ملکی مشارکت در ساخت برج آمیتیس الهیه

تنظیم قرارداد فروش واحدهای برج آمیتیس الهیه

رفع مشکل سند مالکیت ویلایی معروف در دماوند و تنظیم قرارداد فروش آن‌ها

دعاوی بیـن اللملــی: 

وکیل شرکت پارت نیرو ایران، دفاع از شرکت در مقابل شکایات شرکت بازرگانی عمانی و امارات متحده عربی

وکیل آقای فیلسوف مخترع بین المللی کشور

وکیل شرکت بازرگانی برق فرتاک، و دفاع از شرکت در مقابل شرکت بازرگانی قطر استار کشور قطر

داوری بیـن المـللــی: 

طرح دعوا و دفاع از شرکت‌ها، سازمان‌های دولتی در قراردادهای بین المللی که به داوری ارجاع شده است

امـور گـمــرکـــــی: 

 طرح دعوا و دفاع پرونده‌های گمرکی و جرایم مربوط به واردات و صادرات کالا

طرح دعوا و دفاع از پرونده گمرکی شرکت رایتک در دیوان عدالت اداری

پرونـده امــنـیـتی: 

 ارائه مشاوره حقوقی تخصصی در پرونده معروف 150میلیون دلار ارز دولتی

مشاوره حقوقی در پرونده‌های جاسوسی و امنیتی

دفاع از پرونده باند جعل اسناد و اوراق ادارات دولتی ایران

دفاع از باند جعل مهر و هوگرام دفاتر اسناد رسمی

دفاع در پرونده معروف پیوند غیرقانونی کلیه به اتباع خارجی

دیوان عدالـت اداری:

طرح دعوا و شکایت از گمرک جمهوری اسلامی ایران در پرونده شرکت رایتک

طرح دعوا علیه شهرداری تهران در پرونده دفتر حج خیرخواه

اعمال ماده ۷۹ دیوان عدالت اداری

دعاوی ماده ۴۷۷

پرونده‌های ارث و میراث، ملکی ایرانیان خارج از کشور (ترکیه، امارات متحده عربی، جمهوری آذربایجان و برخی از کشورهای اروپایی و …)

 

 • آدرس دفتر1: تهران، جردن، خیابان میرداماد، روبروی آزمایشگاه مسعود، پلاک349 (حضور در دفتر فقط با هماهنگی قبلی)
 • تلفن همراه :09125370071
 • اینستاگرام : vakile.tehran
 • در حال حاضر ایشان صرفا پرونده‌های تهران و اطراف تهران، همچنین ایرانیان مقیم خارج از کشور قبول وکالت می‌نماید.

 

جهت مشاوره حقوقی با وکیل پایتخت و رزرو مشاوره حضوری با شماره وکیل پایه یک دادگستری 09125370071 تماس گرفته یا به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

 


 

fijvdk

2) گودرز افتخار جهرمی

گودرز افتخار جهرمی حقوقدان، وکیل پایه یک دادگستری، عضو سابق هیئت علمی مرکز، رئیس سابق دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی، رئیس چندین دوره کانون وکلای دادگستری مرکز و عضو اسبق شورای نگهبان  و … می‌باشد. جهرمی از اوایل انقلاب اسلامی دارای مسولیت‌های مختلفی بوده و به همین دلیل در روزنامه گل آقا به ایشان لقب ابوالمشاغل داده شد.

آثار تالیفی و تحقیقی دکتر افتخار جهرمی عبارتند از:

بررسی تطبیقی شورای نگهبان و شورای قانون اساسی در فرانسه
مقدمه ای بر مطالعات تطبیقی حقوق
دیوان داوری دعاوی ایران- ایالات متحده و عملکرد آن در قلمرو حقوق بین الملل
انواع جزوه های درسی حقوق
مقاله های حقوقی متعدد که در نشریه های داخلی به چاپ رسیده است.

 

 • آدرس دفتر: فرمانیه شرقی، خیابان شهید عسکریان، پلاک ٢٩، واحد یک


 

شس

3) غلامعلی ریاحی

یکی از وجه تمایز بیشتر پرونده‌های غلامعلی ریاحی، سیاست می‌باشد. بیشتر پرونده‌های معروف او در دفاع از اشخاص مشهور سیاسی است و یا مربوط به اتفاقات سیاسی و اجتماعی و مطبوعات می‌شود. این وکیل پرونده‌های خود را خیلی کمتر رسانه‌ای می‌کند و همیشه احتیاط را رعایت می‌کند.

برخی از پرونده های مشهور ریاحی

مه آفرید خسروی:  او آخرین وکیل پرنده یکی از متهمین فساد 3 هزار میلیاردی بود که در نهایت موکلش به اعدام محکوم و حکمش هم در سال 1393 اجرا شد. در اوایل وکیل پرونده «مه آفرید خسروی» شخص دیگری بود که او استعفا داد و در نهایت غلامعلی ریاحی وکالت این پرونده را به عهده گرفت.

مطبوعات: غلامعلی ریاحی پرونده وکالت بسیاری از پرونده‌های مطبوعات توقیف شده را به عهده داشته است. از جمله پرونده روزنامه‌هایی مثل جامعه و ایران و بهار را وکالت کرده است. در برخی مواقع تلاش‌هایش نتیجه مورد نظر را در پی نداشته و البته در برخی موارد مانند روزنامه ایران، توانسته با دفاعیاتش برخی حکم ها را تقلیل دهد.

 سعید حجاریان: نزدیک به چهارده سال، «ریاحی» وکالت خانواده حجاریان را به عهده داشت و در پرونده های مختلف او را همراهی می‌کرد. در سال 88 حجاریان به اتهام اقدام علیه امنیت داخلی دستگیر شد و در طول مراحل بررسی این پرونده، ریاحی به دلایل نامشخص از وکالت او کناره‌گیری کرد.

فائزه هاشمی: با اینکه وکالت پرونده‌های خانواده هاشمی رفسنجانی به عهده محمود طباطبایی است اما در مورد فائزه هاشمی، غلامعلی ریاحی وکالت او را به عهده گرفت. فائزه هاشمی در سال 90 به شش ماه حبس تعزیری و پنج سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی محکوم شد که این محکومیت خود را در زندان سپری کرد. هاشمی در ماه‌های آخر زندان خود به واسطه بر هم زدن نظم زندان اوین در حین گذراندن دوران محکومیتش با پرونده قضایی جدیدی روبرو شد. ریاحی چندی بعد اعلام کرد که خانم فائزه هاشمی از این اتهام تبرئه شد.

 

 • آدرس دفتر : میدان هفت تیر، اول مفتح شمالی، جنب کوچه نظامی، پلاک 319

 


 

4) عبدالصمد خرمشاهی

عبدالصمد خرمشاهی متولد 1328 قزوین، وکیل پایه یک دادگستری و حقوقدان و فعال حقوق بشر و یک وکیل خوب در تهران است. ایشان فارغ التحصیل رشته علوم قضایی از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در سال 1352 می‌باشد. خرمشاهی بیشتر پرونده‌های مربوط به اعدام‌های خبرساز، به خصوص در حوزه زنان و کودکان زیر 18 سال، را برعهده گرفته و در رسانه‌ای شدن آنها هم نقش مهمی ایفا کرده است. وکیل اکثر پرونده‌های جنجالی دهه 70 و 80 بود. خرمشاهی اکثرا وکالت پرونده‌های سخت را بر عهده می‌گیرد و تا جایی که بتواند با مصاحبه‌های متعدد پرونده‌هایش را رسانه‌ای می‌کند. با این وجود در برخی از مواقع نتوانسته نتیجه دلخواه و مطلوبی را به دست آورد.

برخی از پرونده های مشهور:

 • افسانه نوروزی
 • پرونده کوی دانشگاه تهران
 • پرونده کبری رحمان پور
 • پرونده حادثه ورزشگاه آزادی
 • پرونده فاطمه مطیع قدیمی ترین متهم به قتل زندانی
 • پرونده فاطمه پژوه
 • دل آرا دارابی
 • پرونده رکسانا صابری
 • پرونده حسین رسام
 • شهلا جاهد
 • پرونده دونالد کلاین تبعه آلمانی که به جرم ورود غیرقانونی به آب های ساحلی ایران دستگیر شد
 • ریحانه جباری
 • پرونده ندا آقاسلطان
 •  همچنین وکیل شخصی مهناز افشار نیز می باشد. (مهناز افشار از ایشان به عنوان بهترین وکیل تهران یاد می کند.)

 

 • آدرس دفتر : کریمخان، ابتدای خیابان استادنجات الهی، پلاک 192

 

 


 

5) بهمن کشاورز

بهمن کشاورز وکیل دادگستری و حقوقدان ایرانی در سال 1323 به دنیا آمد. سوابق تحصیلی ایشان لیسانس حقوق قضایی از دانشگاه تهران، فوق لیسانس حقوق جزا و جرم شناسی، همچنین کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه شهید بهشتی می‌باشد. متاسفانه در 3 اردیبهشت سال98 آقای کشاورز به دلیل ایست قلبی در بیمارستان مهراد تهران درگذشت. چقدر حیف شد که خانواده حقوقی بهترین وکیل خود را از دست داد. روحشان شاد و یادشان همیشه گرامی!

کشاورز در دو دوره ریاست اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران را بر عهده داشت. همچنین در سال 1385 به سمت ریاست کانون وکلای مرکز منصوب شد.

از ایشان آثار زیادی بر جای مانده است، آیین تنظیم قراردادها، سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت در حقوق ایران و فقه اسلام، هنر دفاع در دادگاه‌ها استراتژی و تاکتیک، بررسی تحلیلی روابط اقتصادی موجر و مستأجر مصوب و… نمونه‌ای از آثار کشاورز می‌باشند. بهمن کشاورز به عنوان یک چهره محتاط معروف بود. بعضی اوقات از او با صفت محافظه کاری یاد می‌شد. هر چند خود ایشان اعتقاد داشتند که تعریف محافظه کار و غیر محافظه کار و افراطی و … در متون ادبی و سیاسی در ایران، تعریف روشنی ندارد و بر حسب موارد و زمان‌ها و مکان‌ها بسیار متفاوت است.

 

برخی از پرونده‌های مشهور:

غلامحسین کرباسچی: (شهردار سابق تهران) در سال 1376 کرباسچی با اتهامات مالی بسیاری روبرو و سپس سال 1377 بازداشت شد. این پرونده با وکالت بهمن کشاورز و در دادگاهی به قضاوت غلامحسین محسنی اژه‌ای برگزار شد. کرباسچی به ۳ سال زندان و ۱۰ سال انفصال از خدمات دولتی و بازگرداندن اموال محکوم شد. همچنین به دلیل تضییع سه و نیم میلیارد (که نیمی از آن به حساب شهرداری تهران بازنگشته بود ) به 4 سال زندان و ۶۰ ضربه شلاق تعلیقی محکوم شد.

سمیه و شاهرخ:  وکالت پرونده سمیه و شاهرخ، دو جوان عاشقی که متهم به قتل دو کودک بودند، را برعهده داشت. در دهه هفتاد، این دادگاه از سوی عموم مردم پیگیری می‌شد و تمام روزنامه‌ها درباره آن مطلب می‌نوشتند. در نهایت این پرونده با گذشت پدر سمیه مختومه و سمیه به 12 سال زندان و شاهرخ هم به 10 سال زندان محکوم شدند. بعد از اتمام دوران محکومیت‌شان، شاهرخ به خارج از ایران می‌رود و سمیه نیز با شخص دیگری ازدواج کرده است.

 


 

the-best-lawyer-in-tehran

6) سید محمود علیزاده طباطبایی

سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل پایه یک دادگستری تهران متولد سال 1332 در نطنز بود. ایشان دارای تحصیلات فوق لیسانس الکترونیک هوایی از دانشگاه هوایی در سال 1353 و لیسانس اقتصاد از دانشگاه علامه طباطبایی در سال 1356 و لیسانس، فوق لیسانس و دکترای حقوق می‌باشد. ایشان عضو هیئت مدیره کانون وکلای مرکز، عضور شورای اول شهر تهران است. از وکلایی است که وکالت فهرستی از پرونده‌های مشهور سیاسی و اقتصادی را بر عهده داشت. ایشان در رسانه‌ای کردن پرونده‌هایش بسیار فعال عمل می‌کند. بنابه اظهار نظر برخی از موکلین، طباطبایی با قلبش از موکلین دفاع می کند نه با پولی که دریافت می‌کند.

برخی از پرونده های مشهور:

خانواده رفسنجانی: وکالت پرونده‌های فاطمه رفسنجانی و مهدی رفسنجانی، فرزندان اکبر هاشمی رفسنجانی را برعهده دارد. به خاطر همین موضوع، ایشان را وکیل خانواده رفسنجانی‌ها می‌شناسند.

شهرام جزایری: یکی از پرونده‌های مشهور و معروف طباطبایی، پرونده اقتصادی شهرام جزایری بود. جزایری در سال 1380 به اتهام فساد مالی و رشوه دستگیر شد. سپس به 11 سال حبس تعریزی، رد مبلغ 48 میلیون و 600 هزار و 185 دلار آمریکا به بانک ملی ایران و صندوق ضمانت صادرات، پرداخت جزای نقدی معادل دو برابر این مبلغ (97 میلیون و 200 هزار و 370 دلار آمریکا) محکوم شد. در سال 93 همه این محکومیت ها به پایان رسید و جزایری از زندان آزاد شد.

چند پرونده مشهور دیگر: آقای طباطبایی وکالت اشخاص معروفی چون عطریان‌فر، کامبیز نوروزی، سعید لیلاز، روزنامه شرق، غنچه غوامی و محمد‌علی نجفی به اتهام قتل همسرش و خیلی پرونده‌های معروف تهران را بر عهده داشت.

 • آدرس دفتر: تهران، خیابان اوین، خیابان شهید کچویی، پلاک 131


 

7) عیسی امینی

عیسی امینی وکیل ایرانی، استادیار دانشگاه، رئیس کانون وکلای مرکز در سال 98 و مدیر گروه حقوق دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز بود. از زمان تشکیل کانون وکلای دادگستری مرکز، امینی جوان‌ترین رئیس و عضو هیئت مدیره کانون می‌باشد. او زاده 1352 در نوشهر است. ایشان دارای تحصیلات کارشناسی حقوق قضایی (رتبه 10 کنکورسراسری سال 70) از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی (رتبه 1 کنکور کارشناسی ارشد) و همچنین دارای دکتری حقوق خصوصی از دانشگاه تهران می‌باشد.

ثمن شناور یکی از تالیف‌های دکتر عیسی امینی است.

 • آدرس دفتر : میدان آرژانتین، خیابان زاگرس، پلاک 3

 

 


8) محمود حبیبی

محمود حبیبی وکیل پایه یک دادگستری، بازرس و عضو اصلی هیئت مدیره کانون مرکز است. دارای مدراک کارشناسی حقوق از دانشگاه شیراز و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه شهید بهشتی تهران و همچنین مدرک دکتری حقوق خصوصی می‌باشد. ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد تهران شمال با رتبه استادیاری، عضو کمیسیون حقوقی بانک مسکن، عضویت در کمیته انضباطی باشگاه استقلال و مشاور حقوقی مدیر عامل به مدت 2 سال، عضو حقوقدان کمیته انضباطی دانشکده علوم و فنون دریایی و … می‌باشد.

از جمله آثار تالیفی محمود حبیبی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • کتاب تفسیر قراردادهای تجاری بین المللی
 • کتاب نمایندگی در اسناد تجاری در پرتو کنواسیون ها و  اسناد بین المللی
 • کتاب مجموعه مقالات صنفی در حوزه وکالت
 • مقاله نظام نامه رفتاری حقوق و تکالیف متقابل هیات تطبیقی

حبیبی موفق به کسب جایزه کتاب فصل از معاونت فرهنگی خانه کتاب در سیزدهمین دوره کتاب فصل شد.

 • آدرس دفتر: بالاتر از میدان هفت تیر، خیابان ملایری پور، پلاک ١٢

 


 

9) امیرحسین آبادی

امیر حسین آبادی در سال 1327 در تهران به دنیا آمد. حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی به مدت 20 سال و قاضی بازنشسته دادگستری می‌باشد. ایشان سابقه سه دوره عضویت در هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز را دارد و در سال 95 ریاست کانون مرکز برعهده ایشان بود. ایشان دارای مدرک کارشناسی حقوق قضایی و کارشناسی حقوق خصوصی از دانشگاه تهران، همچنین از دانشگاه مونتسکیو فرانسه دکترای حقوق خصوصی را دریافت کرده است. تاکنون در مجلات معتبر ایران، 8 مقاله از حسین آبادی چاپ شده است.

 • آدرس دفتر : خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از استاد مطهری، کوچه شکر آبی پلاک 10

 


10) میترا ضرابی

میترا ضرابی وکیل پایه یک دادگستری و یکی از بهترین مدرسین در زمینه حقوق مدنی و یک وکیل خوب زن است. در حال حاضر عضو اصلی هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز است. عضو هیات علمی گروه حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند و استاد حقوق مدنی است. بایسته‌های حقوقی نام کتابی است که او و سلیمان اکبری، بطور مشترک به چاپ رسانده‌اند. این کتاب شامل 3 قسمت است که قسمت اول آن در دانشگاه و مقطع کارشناسی تدریس می‌شود. از ویژگی‌های بارز این کتاب می‌توان به نکات ماده به ماده قانون مدنی، تشریح و ذکر نکات قوانین خاص مرتبط با قانون مدنی، و شرح آراء وحدت رویه در حقوق مدنی اشاره کرد.

 • آدرس دفتر : خیابان اسد آبادی (یوسف آباد)، نرسیده به خیابان چهارم ، پلاک ٣٨

 

 ممنون از اینکه وقت گذاشتید و تا آخر این مطلب بهترین وکیل در تهران – لیست 10تایی را مطالعه کردید. امیدوارم توانسته باشیم شما را در انتخاب بهترین وکیل در تهران یاری کنیم.

 


 

جهت مشاوره حقوقی با وکیل پایتخت و رزرو مشاوره حضوری با شماره وکیل پایه یک دادگستری 09125370071 تماس گرفته یا به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

 

22 دیدگاه

 1. بهترین وکیل های تهران در این متن دارای چه ویژگی هایی هستند و بر چه اساسی به عنوان بهترین وکیل تهران انتخاب شده اند؟

  1. سلام. سایت وکیل پایتخت لطفا در مورد ملاک های انتخاب بهترین وکیل توضیحاتی بدهید و اینکه از کجا تشخیص بدیم وکیلی که انتخاب کردیم یکی از وکیل های خوب و کاربلد است؟ چون که اکثرا در همان جلسه اول برگه وکالت را تنظیم می کنند و قرارداد وکالت بسته می شود و بعد از یکی دو جلسه متوجه می شوی زیاد وکیل کاربلد و ماهر و حرفه ای نیستن.
   یه سوال دیگه هم داشتم آیا بعد از عقد وکالت می شود آن را باطل کرد؟ در اینصورت وکیل خسارت دریافت می کند؟
   ممنونم

   1. سلام. در خصوص سوال اولتون باید عرض کنم که سایت وکیل پایتخت، معیارهای متعددی جهت معرفی بهترین وکیل و وکیل خوب بکار گرفته است، از جمله: تحصیلات حقوقی و آکادمیک وکیل، تسلط وکیل در استنباط و استدلال از قوانین مدونه، شرکت وکیل در کلاس‌های آموزشی و حرفه‌ای و اخذ گواهینامه‌های معتبر داخلی و بین المللی، تعهد وکیل در انجام موضوعات وکالتی، فن بیان قوی وکیل در دادگاه و محاکم، نحوه نگارش لوایح دفاعیه، معروفیت وکیل در محاکم دادگستری، رضایت موکلین از وکیل و …
    در خصوص سوال آخر شما باید بگم که موکل بعد از امضای وکالتنامه و انعقاد قرارداد تا زمانی که وکیل اقدام وکالتی انجام نداده باشد، می‌تواند قرارداد وکالت را یک طرفه فسخ نماید و خسارتی از این جهت به وکیل پرداخت نمی‌شود.اما اگر وکیل اقدام وکالتی را انجام داده باشد مبلغ پیش پرداخت بعد از فسخ وکالت، به موکل مسترد نخواهد شد.

 2. اینجانب به خاطر موقعیت کاری ام تجربه بسیار زیادی در کار با وکلا داشتم.موقع سرچ در گوگل با مقاله بهترین وکیل تهران روبرو شدم و لازم دونستم که نظر و تجربه شخصی ام را در مورد بهترین وکیل بیان کنم.
  بهترین وکیل کسی است که در ابتدا دارای تخصص و تجربه کافی در زمینه های مختلف حقوقی داشته باشد و اگر نمیتواند کاری را انجام دهد حتما به موکل خود صادقانه اعلام کند تا وقت و هزینه موکل را هدر ندهد.
  بهترین وکیل باید همیشه با مطالعه قوانین و مقررات حقوقی اطلاعات خود را به روز نماید و از آخرین مقررات و قوانین کشور اطلاع داشته باشد.
  بهترین وکیل بایست با موکل خود روراست بوده و صرفا بخاطر قبول پرونده و دریافت حق الوکاله به موکل امید واهی ندهد و اگر رای دادگاه از نظر شخص وکیل به نفع موکل صادر نمیشود در همان جلسه مشاوره حقوقی به موکل اعلام کند.
  و اینکه اسرار موکل را حفط کند و امانت دار خوبی باشد و به دنبال مصلحت موکل بوده و اگر مصلحت موکلش در سازش است حتما موکل خود را به سازش تشویق کند و مسلما مصالحه پرونده از هدف های یک وکیل خوب است.
  وکیل خوب باید همیشه پیگیر روند پرونده باشد و صرفا با تماس تلفنی و تاکید موکل پرونده را پیگیری نکند.
  در آخر پیشنهاد میکنم برای جلوگیری از ضایع شدن حقوقتان همیشه و قبل از هرکاری با وکیل پایه یک دادگستری بخصوص وکلای خوب و متخصص مشورت کنید.
  اگر شما هم نظری در مورد ویژگی ها و خصوصیات یک وکیل خوب دارید حتما زیر پست من نظر دهید.
  با تشکر از سایت وکیل پایتخت

  1. سلام
   ممنونم از شما آقای ایزدی بابت اینکه نظرتون رو با سایت وکیل پایتخت به اشتراک گذاشتید.
   تمام مواردی که فرمودید کاملا درست و به جا بود. ما در لیست 10تایی از بهترین وکیل های تهران تمام سعی خود را بر این قرار دادیم تا وکلای انتخابی مان ویژگی های برازنده یک وکیل خوب و متخصص و مجرب را در کلان شهر تهران داشته باشند.
   امیدواریم این مقاله در انتخاب بهترین وکیل تهران برای کاربران اینترنتی موثر قرار بگیرد.

  2. چقدرجالب در مورد وکیل های خوب نظر دادید، منم تجربه زیادی با وکلا داشتم متاسفانه نمیشه گفت که همشون کاری هستند فقط بعضی هاشون واقعا پیگیر پرونده هام بودن و بعضی دیگه از وکیل ها هم کار انجام نمیدادن و تا بهشون یاد اوری میکردی فقط شماره حساب میدادن که پول واریز کنید. شاید باور نکنید من برای یه پرونده حقوقی توی تهران سه تا وکیل عوض کردم تا تونستم یه وکیل خیلی خوب تهران رو پیدا کنم. الان هم کاملا ازشون راضی ام خیلی خوب و کاری و پیگیر هستند و اکثرا هم نتایج خوبی گرفتیم. نگذاشتن حق من ضایع بشه.

    1. سلام.توی این مقاله وکیل های خوب تهران رو معرفی کردن خب چرا باهاشون تماس نمیگیرید؟من اکثرشون رو میشناسم و واقعا هم جز بهترین وکیل های تهرانن، معروف هم هستن، ( البته به جز آقای کشاورز محترم که متاسفانه فوت شدن) بقیه همگی دفتر دارن و می تونید راحت ازشون مشاوره بگیرید.
     عملکرد هر وکیلی به مورد پرونده و موضوع حقوقی شما هم بستگی داره و اینطور نیست که اگه پرونده شما هیچ مدرکی به نفع شما نداره، وکیل بتونه کاری انجام بده. مهارت وکیل وقتی روی پرونده تاثیر داره که دلایل کافی برای برد پروندتون داشته باشید. چون دیده میشه که شخصی هیچ مدرکی دلیلی نداره و انتظار داره وکیل های خبره بتونن براشون کاری انجام بدن. خلاصه خاستم بگم که اگه مدارکتون درست و کامل باشه اونوقت که وکیل به کمک شما میاد و پرونده رو به نفع شما تمام میکنه، وگرنه هیچ وکیلی توان انجام کاری را نداره. حالا نمیدونم تونستم در انتخاب وکیل به شما کمک کنم یا نه.
     توجه هم داشته باشید که تمام وکیل های خوب حق الوکاله خوب و با توجه به تجربه و تبحرشون دریافت میکنن. موفق باشید

  3. سپاس از سایت وکیل پایتخت

   یه سوالی داشتم ازتون که امیدوارم جوابش رو بدید، اگر ما وکیل گرفتیم و از نحوه کار و رسیدگی به پرونده راضی نبودیم، یعنی من بعنوان موکل از وکیل خود راضی نباشم، در این صورت چکار باید کرد؟

   1. سلام.شما میتونید در صورتی که از وکیل خود راضی نباشید وکیل را طی یک لایحه عزل نمایید.چون وکالت از عقود جایز هست و هرکدام از طرفین میتوانند در صورت تمایل عقد وکالت را برهم بزنند.وکیل حق استعفا در پرونده را دارد و موکل هم حق عزل وکیل خود را دارد.

  4. سلام.برادر بنده وکیل پایه یک دادگستری در تهران هستند و به همین علت من با شغل وکلا و سختی های این حرفه و مشکلاتش کاملا آشنا هستم.در تکمیل فرمایشات شما که همگی درست و بجا بودند باید عرض کنم که در خصوص پیگیری پرونده توسط بهترین وکیل ذکر این نکته مهم هست که وکیل صرفا با ابلاغ و دعوت از سوی دادگاه موظف هست که در مراجع قضایی حضور پیدا کند و وکیل وظیفه قانونی ندارد که هر روز بابت پیگیری پرونده ای به دادگاه مراجعه کند که البته بهترین وکلای دادگستری و وکیل خوب، برای پیروزی و اخذ موفقیت در پرونده در صورت صلاحدید و به صورت متعارف، پیگیری پرونده های خودشان را انجام میدهند.

 3. سلام.میخواستم بدونم بهترین وکلای لیست شما در چه پرونده هایی تخصص دارند؟آیا در تمامی موضوعات حقوقی قبول وکالت میکنند یا فقط وکالت برخی از دعاوی حقوقی را میپذیرند؟
  باسپاس.

  1. سلام
   بله، وکلای دکر شده در این صفحه در تمامی دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و بقیه دعاوی قبول وکالت می‌کنند. مگر اینکه موردی باشد که خود وکیل محترم بنا به تشخیص و صلاحدید خودشان از قبول پرونده امتناع کنند.

 4. همیشه برام جای سوال بود که بهترین وکیل تهران کیست؟ به نظرم این جمع از ده وکیل برتر تهران، درست ترین جمع از وکلاست.

  1. سلام
   ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا بتونیم در این صفحه از سایتمان اسامی برگزیده‌ترین وکلای خوب تهران را قرار دهیم.

  2. به این نکته هم باید توجه داشته باشید که اکثرا بهترین وکیل ها بخصوص در شهر تهران، بهترین حق الوکاله رو هم از موکلش می گیرند و حق الوکالشون هم بهترین و هم بیشترین هست.

  3. به نظر من این مقاله و معرفی وکیل خوب یکی از بهترین مقالات در حوزه وکالت هست. امیدوارم کاربران و کسانی که به این سایت و صفحه مراجعه می کنند بتونن بهترین استفاده را داشته باشند. ممنون از سایت خوبتون

 5. چرا وکلا همیشه خوشتیپ هستند؟ آیا توی قانونشون خوشتیپ بودن و توجه به پوشش مسئله مهمی هست؟ یعنی موظف هستند که همیشه با کت و شلوار یا پوشش رسمی برای بانوان حضور داشته باشند؟ من چندباری که توی دادگاه بودم دیدم وکلا به هم میگن، امروز چقدر خوشتیپ شدید؟ این مکالمشون برام خیلی جالب بود. کاشکی تمام اداره جات هم موظف می کردند که کارمندهاشون خوشتیب، رسمی و یک دست لباس بپوشنن. به نظر من خوشتیب و مرتب بودن، به انسان و بخصوص به یک وکیل اعتماد به نفس بالایی میده و روحیه وکیل رو میبره بالا و اینطوری میتونه با فکری آزاد و اعتماد به نفس بالا از حقوق موکلش دفاع کنه. پیشنهاد اینجانب به همه وکلای ایران این هست که برای جلسه دادگاهتون همیشه بهترین لباس هاتون رو برای دادگاه بپوشید و روی لباس هاتون حساس بوده و روی پوششتون خیلی حساب کنید. با تشکر از سایت وکیل پایتخت، امیدوارم نظر من روی سایتتون قرار بدید. ممنونم

  1. بله درست میگید من دیدم خیلی از وکلای تهران در دفتر حقوقی خود و حتی در محاکم دادگستری کروات میزنند و بسیار رسمی و شیک ظاهر میشوند و برخی از وکلا متاسفانه اصلا به ظاهر خود توجهی نمیکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا