با بهترین وکیل خانواده یزد آشنا شوید!

مهم ترین و اولین عضو هر جامعه‌ای خانواده است. اما این امکان وجود دارد که در نهاد  خانواده نیز مشکلاتی از قبیل طلاق، مهریه، تمکین، نفقه، تقسیم ارث، انحصار وراثت و…. ایجاد شود.
در برخی از مواقع حل این اختلافات از توان خود شخص خارج خواهد بود و تنها با در اختیار داشتن تخصص و دانش حقوقی لازم می‌توان مشکلات را خاتمه داد. به دلیل این‌که عدم آگاهی از قوانین و مقررات ممکن است خسارات جبران‌ناپذیری را به وجود آورد. از این رو حضور یک وکیل مجرب در دعاوی مربوط به حوزه خانواده می‌تواند فرد را در رسیدن به نتیجه مطلوب خود یاری دهد. در این مطلب سعی داریم شما را با وظایف وکیل خانواده در یزد آشنا سازیم. برای کسب اطلاعات کامل‌تر تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

وکیل چه کسی است؟ وکیل پایه یک دادگستری

منظور از وکیل خانواده یزد وکلایی هستند که به صورت تخصصی و حرفه ای در دعاوی پرونده‌های خانوادگی از جمله طلاق و مهریه و نفقه و حضانت قبول وکالت می‌کنند. وکیل خانواده خوب در یزد  موظف است در جهت تحقق عدالت و دفاع از حقوق موکل خود نهایت تلاش خود را به کار گیرد و با پیروی و رعایت اصول اخلاقی و اصل صداقت به منظور پیروزی در پرونده تمام اقدامات لازم را انجام دهد.

البته بهتر است که بدانید تمامی وکلای دادگستری دارای پروانه وکالت می‌توانند در  پرونده‌های کیفری، حقوقی، خانوادگی، اداری و …  به دفاع از موکلین خود بپردازند اما در مسائل حقوقی تخصص وکیل بسیار حائز اهمیت خواهد بود و گاهی برخی از وکلا به دلیل علاقه به فعالیت در حوزه خاصی، عمده وقت و فعالیت خود را به آن حوزه اختصاص می‌دهند و به نوعی متخصص در آن شناخته می‌شوند.

در این میان از مهم‌ترین شاخه‌های دعاوی حقوقی در دادگاه، دعاوی مربوط به اختلافات خانوادگی خواهد بود که برخی از وکلای به صورت تخصصی در این زمینه انجام فعالیت می‌کنند که به آن‌ها وکیل خانواده نیز می‌گویند. به همین دلیل در این مطلب ما قصد داریم به بررسی مطالبی بپردازیم که به وکیل خانواده یزد و وظایف آن مربوط خواهد شد

  • اغلب ممکن است این سوال مطرح شود که وکیل خانواده به چه کسانی اطلاق می‌شود؟در ابتدای پاسخ به این سوال باید به نکته‌ای اشاره کنیم که عنوان وکیل خانواده یا وکیل خانوادگی در برخی مواقع شاید با هم تفاوت‌هایی داشته باشند اما در کشور ما ایران معمولا این دو عنوان را به یک معنا به کار می‌برند. برای درک بهتر وکیل خانواده می‌توان گفت: وکیل خانواده یزد متخصص در دعاوی خانوادگی است. منظور از دعاوی خانوادگی نیز اختلافاتی است که در روابط خانوادگی و فردی، میان اشخاص ایجاد خواهد شد. و بر خلاف دعاوی ملکی که مربوط به اموال و مالکیت است و بر خلاف دعاوی کیفری که به مجازات جرایم اختصاص دارد، این نوع دعاوی به روابط خانوادگی و شخصی میان افراد مرتبط است.

انواع مختلف دعاوی خانوادگی چیست؟

برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با موضوع اختلافات پرونده‌های خانوادگی و این‌که بدانید دعاوی خانوادگی چه هستند توجه شما را به ماده 4 قانون حمایت خانواده جلب خواهیم کرد. مطابق این قانون انواع دعاوی خانوادگی که در صلاحیت دادگاه خانواده مطرح می‌شود عبارتند از:

علاوه بر موارد فوق‌الذکر که به عنوان دعاوی خانوادگی شناختید و وکیل خانواده در آن‌ها تخصص دارند گاها وقتی از یک وکیل خانواده یزد صحبت می‌شود منظور وکلایی است که از جانب یک خانواده انجام وکالت می‌کنند، در حقیقت با عقد قرارداد وکالت با وکیل خانواده یزد تمامی مشکلاتی که برای اعضای یک خانواده مطرح می‌شود ( محدود به دعاوی خانوادگی نیست ) را همان وکیل پیگیری خواهد کرد و و نیازی نخواهد بود برای هر مشکلی دنبال یک وکیل باشند.
البته در کشورمان ایران انتخاب وکیل خانوادگی بسیار رایج نیست، در حالی که امروزه در بسیاری از کشورها وکلای خانوادگی مانند پزشکان خانوادگی در حال فعالیت هستند. اما در ایران وکلایی که در دعاوی خانوادگی وکالت انجام می‌دهند را تحت عنوان وکیل خانوادگی می‌شناسند.

سطح وکیل مورد نظرخدمات مورد ارائهتخصصمیزان موفقیت
وکیل پایه یک دادگستریرسیدگی به پرونده+مشاورهدعاوی خانوادگی90% پرونده‌ها

وظایف وکیل خانواده یزد

در بخش‌های قبلی به توضیحاتی در رابطه با وکیل خانواده و انواع دعاوی خانوادگی پرداختیم. اما مهم‌ترین مسئله این است که وکلای خانواده چه وظایفی دارند؟ وکیل پایتخت برای شما عزیزان پاسخ این سوال را در ابعاد مختلفی بیان می‌کند.

اولین و مهم‌ترین وظیفه بهترین وکیل خانواده یزد این  است که در تمامی زمینه‌های پرونده از موکل خود دفاع کند، به عنوان مثال در یک پرونده دعاوی خانوادگی اگر خانمی بخواهد  نفقه و مهریه دریافت کند و بعد از طلاق گرفتن از همسر خود بخواهد حضانت فرزندش را داشته باشد وکیل خانواده یزد موظف است تمامی ابعاد این پرونده را در نظر گرفته و هم‌زمان از موکل خود دفاع نماید.

رسیدگی به پرونده و ارائه توضیحات در مورد جزییات مربوط به روند پرونده به موکل، نیز جز وظایف مهم وکیل خانواده است. وکیل خانواده یزد باید وقت گذاشته و به سوالات موکل خود در رابطه با پرونده پاسخ دهد و رای دادگاه را برای او توضیح دهد. البته موکلین با در اختیار داشتن شماره تماس وکیل خانواده یزد به صورت تلفنی نیز می‌توانند با وکیل خود در تماس باشند.

وکیل خانواده یزد در حدود اختیارات یک وکیل دادگستری باید حافظ اسرار مربوط به موکل خود باشد. رعایت انصاف و مورد اعتماد بودن  از تعهدات یک وکیل خوب خواهد بود.

اما از مهم‌ترین نکاتی که در ارتباط با وکیل خانواده مطرح است توجه به دعاوی خانوادگی و حفظ و بقای کانون خانواده به‌خصوص در پرونده طلاق خواهد بود. در این موارد وکیل خانواده موظف است تمام تلاش خود را در جهت ایجاد صلح بین طرفین دعوا به کار گیرد و صرفا در پرونده منافع مالی خود را مد نظر قرار ندهد.

وکیل پایتخت

سخن پایانی

در این مطلب ما شما عزیزان را با انواع دعاوی خانوادگی، شرح وظایف وکیل خانواده و نقش مؤثری که در ختم این پرونده‌ها دارد آشنا نمودیم. امید است که توانسته باشیم پاسخگوی سؤالات شما در این زمینه باشیم، اگر در زمینه خانوادگی یا هر مورد دیگری دچار مشکل شدید در جهت حل آن حتما از یک وکیل با تجربه مشاوره بگیرید.وکیل پایتخت همراه شما خواهد بود.

وکیل پایتخت

وکیل پایتخت اولین و با سابقه ترین وب سایت معرفی وکلای کشور است که فعالیت خود را از سال 1398 شروع کرد و هم اکنون به معرفی بهترین وکلا در تمامی استان ها و شهرها می پردازد. 

راه‌های ارتباط با ما

تمامی حقوق این وب سایت برای وکیل پایتخت محفوظ است