معرفی بهترین وکیل مهاجرت در ایران

شما از نظر قانونی ملزم به استخدام وکیل مهاجرت برای نمایندگی شما در امور مهاجرتی نیستید و بسیاری از مردم تصمیم می‌گیرند که پرونده‌های مهاجرت خود را خودشان رسیدگی کنند. اما گاهی اوقات، داشتن یک متخصص مهاجرت آموزش دیده برای دفاع از شما کمک می‌کند. در این مقاله در مورد اینکه چه زمانی و چرا کمک گرفتن از یک مشاور مهاجرت ایده خوبی است و چگونه بهترین وکیل را انتخاب کنید، بحث خواهد شد.

هر کسی که مشکل مهاجرت دارد، یک وکیل برتر می‌خواهد که بتواند بهترین مشاوره حقوقی و نتایج مورد نظر خود را ارائه دهد. اما جدا کردن گندم از کاه می‌تواند دشوار باشد. هنگام جستجوی یک وکیل مهاجرت، چه از طریق سایت وکیل پایتخت، چه از طریق یک دوست، برای یافتن بهترین مورد، ویژگی‌های خاصی وجود دارد که باید به دنبال آن باشید.

وکیل خانواده کرمانشاه

آیا نیاز به داشتن وکیل مهاجرت دارم؟

هنگام رسیدگی به یک موضوع مهاجرت، قانون شما را ملزم به داشتن وکیل برای مهاجرت نمی‌کند. با این حال، ممکن است بسته به شرایط خاص شما، به دنبال خدمات حقوقی باشید. در اینجا چند فاکتور وجود دارد که باید در نظر بگیرید:
پرونده شما چقدر پیچیده است؟ اگر از طریق فرم استاندارد خدمات شهروندی و مهاجرت را برای اقامت دائم درخواست دهید، ممکن است نیازی به وکیل نداشته باشید.
چه چیزی در خطر است؟ اگر اشتباهی می‌تواند باعث تغییر در وضعیت مهاجرت و اخراج احتمالی شما شود، ممکن است داشتن یک وکیل حیاتی باشد. با این حال، در صورتی که فقط هزینه تشکیل پرونده را از دست بدهید و مجبور شوید به طور موقت سفر خود را در مدت انتظار برای ویزای مهاجرت به تعویق بیندازید و امکان دارد نیازی به نمایندگی قانونی نداشته باشید.
آیا زمان و دسترسی به اطلاعات برای رسیدگی به فرآیند یا وضعیت مهاجرت خود را دارید؟ اگر با روند درخواست آشنا هستید یا اعضای خانواده دارید که می‌توانند کمک کنند، ممکن است برای رسیدگی به پرونده خود مناسب باشید. در غیر این صورت، ممکن است بخواهید به دنبال استعلام وکیل مهاجرت با تجربه باشید.

مدارک مورد نیاز برای اثبات توانایی مالی

گواهی تمکن مالی

نشان‌دهنده موجودی کافی در حساب بانکی شما برای پشتیبانی از هزینه‌های زندگی در کشور مقصد است.

گردش حساب بانکی

نمایانگر تراکنش‌های مالی و ثبات مالی شما در یک بازه زمانی مشخص.

اسناد مالکیت

مانند سند ملک یا خودرو که نشان‌دهنده دارایی‌های شما است.

فرم تکمیل شده درخواست

برای صدور نامه تمکن مالی که توسط بانک صادر می‌شود.

وکالت‌نامه

در شرایطی که وکالت به شخص دیگری برای انجام دادن امور مالی مورد نیاز باشد.

اطلاعات تماس

شامل آدرس، شماره تماس و ایمیل که در گواهی تمکن مالی قید شده باشد.

نامه حمایت مالی

در صورتی که شخص دیگری مسئولیت مالی شما را بر عهده دارد.

اثبات شغل و درآمد

از طریق ارائه مدارکی مانند فیش حقوقی یا قرارداد کار.

چگونه بفهمم وکیل مهاجرت برای من مناسب است؟

پس از ایجاد لیستی از نامزدهای احتمالی، می‌خواهید انتخاب کنید که کدام یک برای شما مناسب است. برای بسیاری، هزینه خدمات حقوقی یک عامل حیاتی است که باید در نظر گرفته شود. با این حال، همچنین به خاطر داشته باشید که انتخاب یک وکیل یک فرآیند ذهنی است و شما می‌خواهید وکیل شما الزامات اساسی مانند گواهینامه‌های خاص و سال‌ها تجربه را برآورده کند. با این حال، شما همچنین می‌خواهید فردی را انتخاب کنید که دوست دارید و با او رابطه مثبتی دارید.

مهم است که قبل از استخدام وكيل مهاجرتي خود، اطلاعات بیشتری در مورد آنها کسب کنید. معمولاً با تماس با وکلا و ملاقات برای مشاوره اولیه می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید. همچنین می‌توانید به صورت آنلاین درباره وکیل خود تحقیق نمایید.

مشاوره اولیه

بعد از اینکه با وکیل مهاجرت انلاین تماس گرفتید، احتمالاً با آنها تماس خواهید گرفت و یک جلسه اولیه تشکیل می‌دهید. این ملاقات ممکن است به صورت حضوری یا از طریق تماس تلفنی انجام شود. بسیاری از وکلا مشاوره اولیه رایگان را ارائه می‌دهند که اغلب حدود 20 دقیقه طول می‌کشد. در این جلسه می‌توانید سوالات دقیق‌تری را از وکیل بپرسید:

تماس با وکلا

در ابتدا باید با یک وکیل تماس بگیرید. معمولاً می‌توانید این کار را با تماس با آنها یا ارسال ایمیل یا پر کردن فرمی در وب سایت آنها انجام دهید. به طور خلاصه توضیح دهید که به چه نوع خدماتی نیاز دارید و از وکیل بپرسید که آیا آنها می‌توانند به آنچه شما به دنبال آن هستید رسیدگی کنند.

به عنوان مثال، ممکن است توضیح دهید که برای نوع خاصی از موارد، مانند درخواست پناهندگی، به کمک نیاز دارید. از وکیل بپرسید که آیا آنها به پرونده‌های پناهندگی رسیدگی می‌کنند و در حال حاضر مشتریان جدیدی را می‌پذیرند.

درباره وکیل خود تحقیق کنید

همچنین می‌توانید از گوگل یا موتور جستجوی آنلاین دیگری برای تحقیق در مورد بهترین وکیل برای مهاجرت که قصد استخدام آن را دارید، استفاده کنید. بررسی‌های آنلاین ممکن است به شما کمک کند تعیین کنید که آیا وکیل شما معتبر است یا خیر. با این حال، همیشه باید در مورد اعتماد کامل به نظرات آنلاین محتاط باشید.

اگر به وکیل مهاجرت نیاز ندارم، چرا یک وکیل استخدام کنم؟

بهترین وکلای مهاجرت می‌توانند سناریوهای پیچیده‌ای مانند روند تجدید نظر مهاجرت، دفاع از اخراج، یا درخواست معافیت از عدم پذیرش را انجام دهند.

چگونه یک وکیل مهاجرت خوب پیدا کنیم؟

یافتن بهترین وکلای مهاجرت برای شما ضروری است تا شانس موفقیت خود را به حداکثر برسانید. توجه داشته باشید که کلاهبرداران و سایر متخصصان بی‌معتبر مهاجرت به دنبال کسب درآمد از افراد آسیب‌پذیر هستند. در اینجا چند استراتژی مختلف برای جستجوی یک وکیل با کیفیت بالا آورده شده است:

مواردی که در انتخاب وکیل مهاجرت باید در نظر بگیرید

پس از جمع آوری اطلاعات در مورد بهترین وکیل مهاجرت، هنگام تصمیم گیری در مورد استخدام آنها باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

هزینه وکیل مهاجرت چقدر است؟

بسیاری از موسسات حقوقی مهاجرت به جای نرخ ساعتی، هزینه ثابتی را دریافت می‌کنند. هزینه وکیل مهاجرت ثابت به این معنی است که شما یک مبلغ از پیش تعیین شده را صرف نظر از اینکه وکیلتان چند ساعت صرف پرونده شما می‌کند، پرداخت می‌کنید.  همچنین مبلغ به محل زندگی شما و پیچیدگی پرونده شما بستگی دارد.

برخی از موسسات حقوقی، به ویژه برای موارد پیچیده، هر ساعت هزینه دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، اگر وکیلی را برای رسیدگی به پرونده اخراج در دادگاه مهاجرت استخدام کنید، ممکن است برای هر مرحله از فرآیند (جلسه وثیقه، مذاکره، تشکیل پرونده، و غیره) از شما به ازای هر ساعت یا صورتحساب هزینه بگیرد.

هنگام انتخاب وکیل مهاجرت، پرچم قرمز بالقوه چیست؟

چندین علامت هشداردهنده در مورد لیست وکلای مهاجرت وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید:
از وکلایی که در دفتر یا سایر اداره‌های مهاجرت به شما مراجعه می‌کنند اجتناب کنید. این وکلا اغلب خدمات باکیفیت پایین ارائه می‌کنند و کانون وکلا این اقدامات را غیراخلاقی می‌داند. علاوه بر این، وکلای مهاجرتی خوب احتمالاً آنقدر مشغول رسیدگی به پرونده‌ها هستند که نمی‌توانند وقت خود را برای جستجوی مشتریان از این طریق صرف کنند.
از افرادی که وکیل نیستند اما ادعا می‌کنند متخصص هستند دوری کنید. کسی که ادعا می‌کند «مشاور ویزا»، «دفتر اسناد رسمی» یا «تهیه‌کننده دادخواست» است با یک وکیل دارای مجوز یکی نیست. در بسیاری از موارد، آنها فقط فرم‌ها را برای شما تایپ می‌کنند، اما فاقد دانش واقعی از وضعیت حقوقی شما هستند. آنها حتی ممکن است فرم‌ها را به درستی پر نکنند یا حتی ممکن است بدون ارائه خدمات از شما پول بگیرند. 
از وکلایی که توصیه‌های غیراخلاقی یا غیرقانونی ارائه می‌کنند، اجتناب کنید. به عنوان مثال، از وکلایی که پیشنهاد می‌کنند در فرم مهاجرت یا به یک افسر مهاجرت دروغ بگویید یا به یک مقام مهاجرت رشوه بدهید، خودداری کنید.

بعد از انتخاب وکیلم چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از انتخاب یک وکیل رسمی مهاجرت خاص که می‌خواهید با آن کار کنید، احتمالاً جلسه دیگری را برای امضای توافق برنامه‌ریزی خواهید کرد. در قرارداد باید مشخص شود که وکیل شما چه خدماتی را ارائه خواهد کرد. به دقت بررسی کنید که چه چیزی در آن گنجانده شده است و چه چیزی وجود ندارد. همچنین، مطمئن شوید که نحوه رسیدگی به هزینه‌های دعوی قضایی یا درخواست را درک کرده اید. معمولاً مشتری مجبور به پرداخت این هزینه‌ها مانند هزینه‌های فرم است. توجه داشته باشید که آیا نیاز به پیش پرداخت دارید یا در صورت افزایش هزینه‌ها.

وکیل پایتخت

سخن پایانی

شما باید اسناد را امضا کنید و اطلاعات بیشتری در مورد پرونده خود به وکیل خود ارائه دهید. برای مثال، ممکن است لازم باشد کپی‌هایی از فرم‌های مهاجرت خود را ارائه دهید. پس از آن، به درخواست‌های وکیل خود برای اطلاعات یا پرداخت پاسخ دهید. پیدا کردن یک وکیل مهاجرت در ایران کار دشواری نیست. فقط به دنبال ویژگی‌هایی که لیست کرده‌ایم باشید. مهمترین چیز این است که با وکیل مهاجرتی که انتخاب می‌کنید احساس راحتی و اطمینان داشته باشید و آنها بهترین خدمات را برای شما ارائه دهند. به همین منظورم ما در وکیل پایتخت بهترین وکیل مهاجرت را برای شما مشخص کرده ایم.

وکیل پایتخت

وکیل پایتخت اولین و با سابقه ترین وب سایت معرفی وکلای کشور است که فعالیت خود را از سال 1398 شروع کرد و هم اکنون به معرفی بهترین وکلا در تمامی استان ها و شهرها می پردازد. 

راه‌های ارتباط با ما

تمامی حقوق این وب سایت برای وکیل پایتخت محفوظ است