5/5 - (3 امتیاز)

بعد از ازدواج نیازهای مالی زوجه توسط زوج تامین و از لحاظ حقوقی به این تامین نیازها نفقه گفته می‌شود. از لحاظ شرعی و قانونی زن بعد از ازدواج هیچ مسئولیتی نسبت به پرداخت مخارج نداشته و کلیه مسئولیت پرداخت مخارج و تامین نیازهای خانه و همسر به عهده مرد می‎‌باشد. مهریه و نفقه از حقوق قانونی زن محسوب شده و میزان آن بر اساس درآمد و دارایی‌های مرد و همچنین نیازهای فردی زن تعیین شده و به زن پرداخت می‌شود. ماده ۱۱۰۷ قانون مدنی نیز مستند این مسئله می‌باشدکه نیازهای زن با توجه به وضعیت او در زندگی و جامعه است.

اگر زنی بیمار بوده و نیاز به تامین دارو و مراقبت شخصی داشته باشد، وظیفه مرد است که هزینه داروها و پرستار او را پرداخت کند. اولین قدم برای مطالبه و دریافت نفقه از شوهر تنظیم دادخواست مربوطه به کمک وکیل خانواده و ارائه آن به دادگاه خانواده است. وکیل نفقه در تهران برای درخواست حق مالی زوجه است.بسیاری از بانوان با حقوق مالی خود در عقد نکاح آشنا نبوده و بر این اساس بعضی از آقایان از این عدم اطلاع بانوان سو استفاده کرده و نسبت به آنها بی تفاوت هستند. نفقه به عنوان حق شناخته شده و رسمی بانوان است و هیچ استثنایی برای عدم دریافت آن وجود ندارد.

وکیل نفقه تضمینی برای گرفتن حق مالی زوجه است. بر همین اساس در صورت نبود وکیل دادگستری در تهران نمی‌ توان تضمینی برای گرفتن حق مالی زوجه داد. البته این نکته را بگوییم که این حق ثابت شده است و نیازی به اثبات در دادگاه ندارد. وکیل نفقه و وکیل خانواده باید مورد انتخاب زوجه باشد یعنی زوجه باید در گام اول به دفتر وکالت وکیل تهران مراجعه کرده و از او مشاوره بگیرد. پس از اخذ مشاوره، توضیح می‌دهد که قصد دارد نفقه خود را از زوج دریافت کند. در این صورت قرارداد وکالت را با وکیل منعقد نموده و مراحل کاری به وی توضیح داده می‌شود.

 

🥇 سطح وکیل وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصص خانواده، نفقه، حقوقی، کیفری
📝 ارائه خدمات حقوقی وکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیل طبق میزان نفقه و سختی کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت %96 موفقیت پرونده‌ها

✔️بهترین وکیل نفقه در تهران را با لیست 10تایی بشناسید!⚖️【سال1402】

در این مقاله با فراهم کردن 10 وکیل برتر نفقه در تهران، انتخاب وکیل را برای شما کاربران راحت‌تر کرده‌ایم تا مشکلات و سوالات دعاوی شما، به کمک وکیل متخصص و مجرب نفقه رفع شود. در ادامه اسامی 10 وکیل نفقه تهران  در زیر آمده است.

1) محمد حاجیلو

محمد حاجیلو، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، آخرین مدرک تحصیلی وی در مقطع کارشناسی ارشد حقوق حصوصی بوده و دارای پروانه وکالت به شماره 27792 می‌باشد که از سوی کانون وکلای دادگستری صادر شده است. دارای سابقه 10 ساله در فعالیت حقوقی اعم از دعاوی حقوقی (اعم از مطالبات، چک، ورشکستگی، امور بانکی، شرکت‌ها، تنظیم قراردادهای تجاری)، وکیل متخصص امور خانواده، مستغلات، اراضی، سرقفلی و … وکالت در امور ارث و انحصار وراثت، وکالت در امور خانواده شامل (طلاق، مهریه، اجرت المثل، استرداد جهیزیه، دادخواست طلاق از سوی زن، حضانت، نفقه و …)، وکالت در امور کیفری (ضرب و جرح، مواد مخدر، مشروبات الکلی، ربا، کلاهبرداری، جعل و …) می‌باشد.

تسلط کامل بر قوانین جزایی، مدنی و همچنین اشراف کامل بر مباحث فقهی و اصولی ابزارهایی هستند که در نوشتن طرح دعوا و همچنین ایجاد شکوائیه و دفاعیه بعنوان برگ برنده تلقی می‌شوند. از نظر آقای حاجیلو تجربه و سابقه بالا کلید موفقت هر وکیلی می‌باشد. تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی نفقه زوجه و فرزند مشترک می باشد.

 • آدرس: تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق شمالی، خیابان یازدهم، پلاک 38، واحد 2
 • شماره تماس وکیل:   09121275588

 

2) بهرام ایزدی

بهرام ایزدی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دارای 13 سال سابقه درخشان و موفق در زمینه وکالت و بهترین وکیل تهران می‌باشند. وکالت پرونده‌های متعدد حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و دعاوی علیه بانک‌ها را برعهده داشته که با فن بیان رسا و شیوا و آشنایی با قوانین، پشتکار فراوان و با تکیه بر تجربه خویش در حوزه وکالت، توانسته رضایت مراجعه کنندگان را جلب کنند. وکالت در دعاوی کیفری از جمله خیانت در امانت، کلاهبرداری جرایم اقتصادی، مواد مخدر و مشروبات الکلی، جعل، سرقت، تحصیل مال نامشروع، کلاهبرداری، تصرف عدوانی، جرایم پزشکی، شرب و خمر، وکالت در دعاوی حقوقی مانند چک، سفته، اجرت المثل، مطالبات بانکی، دعاوی علیه بانک ها، الزام به تنظیم سند رسمی، دعاوی علیه بانک ها، الزام به تنظیم سند رسمی، دعاوی مربوط به سرقفلی، تنفیذ بیع، فسخ مبایعه نامه، کلیه دعاوی ملکی، دعاوی ورشکستگی، تخلیه، وکالت در دعاوی خانواده مثل انواع طلاق، طلاق از طرف زوج، طلاق از طرف زوجه، طلاق توافی، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه و … خلاصه ای از پرونده‌های واگذاری به ایشان است.

دارای سابقه وکالت از کانون وکلای دادگستری می‌باشد که در سال 1391 از سوی این کانون صادر شده است. وکالت در دیوان عالی کشور، وکیل سازمان‌های دولتی و خصوصی، شرکت‌های دارویی و بانک‌های متعدد، دارای گواهینامه Epc مهارت کافی در تنظیم انواع قراردادها از جمله قراردادهای مشارکتی و پیمانکاری از سوابق کاری این وکیل خبره در کار خویش است.

 • آدرس: تهران، میرداماد، روبروی آزمایشگاه مسعود
 • شماره تماس: 09368680166

 

3) حسین درستکار

حسین درستکار، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران، دارای چند سال سابقه درخشان و موفق در زمینه وکالت می‌باشد. دارای سابقه پروانه وکالت از کانون وکلای قوه قضاییه به شماره 17442 می‌باشد.

وکالت پرونده‌های متعدد حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی را برعهده داشته که با فن بیان رسا و شیوا و آشنایی با قوانین، پشتکار فراوان و با تکیه بر تجربه خویش در حوزه وکالت، توانسته رضایت مراجعه کنندگان را جلب کنند. وکالت در دعاوی کیفری از جمله خیانت در امانت، کلاهبرداری جرایم اقتصادی، مواد مخدر و مشروبات الکلی، جعل، سرقت، تحصیل مال نامشروع، کلاهبرداری، تصرف عدوانی، جرایم پزشکی، شرب و خمر، وکالت در دعاوی حقوقی مانند چک، سفته، اجرت المثل، مطالبات بانکی، دعاوی علیه بانک ها، الزام به تنظیم سند رسمی، دعاوی علیه بانک ها، الزام به تنظیم سند رسمی، دعاوی مربوط به سرقفلی، تنفیذ بیع، فسخ مبایعه نامه، کلیه دعاوی ملکی، دعاوی ورشکستگی، تخلیه، وکالت در دعاوی خانواده مثل انواع طلاق، طلاق از طرف زوج، طلاق از طرف زوجه، طلاق توافی، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه و … خلاصه ای از پرونده‌های واگذاری به ایشان است.

 • آدرس: تهران، خیابان سهروردی شمالی
 • شماره تماس وکیل:  09123827684

 

4) فرشته نوری

فرشته نوری، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، آخرین مدرک تحصیلی وی مقطع کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی، دارای سابقه پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری به شماره 16603 است.

جرایم علیه اموال و اسناد شامل کلاهبرداری، جعل، تقلب، تزویر، خیانت در امانت، تحصیل مال از طریق نامشروع، ربا، فروش و انتقال مال غیر، سرقت، دعاوی املاک شامل اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیرمنقول، املاک، شهرداری، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، زمین شهری و اوقاف، ثبت اسناد و املاک، موجر و مستاجر، سرقفلی، حق کسب و پیشه، تخلیه، دعاوی خانواده شامل طلاق، طلاق توافقی، دریافت مهریه، دریافت نفقه، استرداد جهیزیه،… برخی از دعاوی است که در مدت 15 سال سابقه وکالتی به خانم نوری واگذار شده و ایشان با تکیه بر دانش و تجربه کاری خویش، اخلاق پسندیده و همراهی موکل توانسته پرونده‌های واگذار شده را به نتیجه مثبت به پایان برساند و باعث رضایت موکل شود که وجود این رضایت باعث جای گرفتن وی در بین بهترین‌ها شده است. ایشان در زمینه دعاوی خانواده من جمله مطالبه نفقه متخصص می‌باشد.

 • آدرس: تهران، میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، خیابان ورکش، پلاک١٩، طبقه اول، واحد٣
 • شماره تماس وکیل: 09123433669

 

5) کتایون سراج

کتایون سراج، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، آخرین مدرک تحصیلی وی در مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه تهران بوده و دارای پروانه وکالت به شماره 15274 می‌باشد که از سوی کانون وکلای دادگستری در سال 1385صادر شده است. دارای سابقه 17 ساله در فعالیت حقوقی اعم از دعاوی حقوقی (اعم از مطالبات، چک، ورشکستگی، امور بانکی، شرکت‌ها، تنظیم قراردادهای تجاری)، وکیل متخصص امور خانواده، مستغلات، اراضی، سرقفلی و … وکالت در امور ارث و انحصار وراثت، وکالت در امور خانواده شامل (طلاق، مهریه، اجرت المثل، استرداد جهیزیه، دادخواست طلاق از سوی زن، حضانت، نفقه و …)، وکالت در امور کیفری (ضرب و جرح، مواد مخدر، مشروبات الکلی، ربا، کلاهبرداری، جعل و …) می‌باشد.

تسلط کامل بر قوانین جزایی، مدنی و همچنین اشراف کامل بر مباحث فقهی و اصولی ابزارهایی هستند که در نوشتن طرح دعوا و همچنین ایجاد شکوائیه و دفاعیه بعنوان برگ برنده تلقی می‌شوند. از نظر خانم سراج تجربه و سابقه بالا کلید موفقت هر وکیلی می‌باشد. تخصص ایشان در پرونده های خانواده و مشکلات خانوادگی و دعاوی نفقه زوجه و فرزند مشترک می باشد. اخذ پرونده، مشاوره غیر حضوری، مشاوره حضوری از خدماتی است که خانم سراج برای مراجعین به دفتر ارائه می‌دهد.

 • آدرس: تهران، نارمک، گلبرگ غربی، تقاطع مدنی، پلاک ١٣١٩، واحد ٩، طبقه اول
 • شماره تماس وکیل: 09125879573

 

6) قاسم نخعی پور

قاسم نخعی پور، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، استادیار دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دارای چند سال سابقه درخشان و موفق در زمینه وکالت و یکی از بهترین وکلای خانواده تهران می‌باشند. وکالت پرونده‌های متعدد حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و دعاوی علیه بانک‌ها را برعهده داشته که با فن بیان رسا و شیوا و آشنایی با قوانین، پشتکار فراوان و با تکیه بر تجربه خویش در حوزه وکالت، توانسته رضایت مراجعه کنندگان را جلب کنند.

وکالت در دعاوی کیفری از جمله خیانت در امانت، کلاهبرداری جرایم اقتصادی، مواد مخدر و مشروبات الکلی، جعل، سرقت، تحصیل مال نامشروع، کلاهبرداری، تصرف عدوانی، جرایم پزشکی، شرب و خمر، وکالت در دعاوی حقوقی مانند چک، سفته، اجرت المثل، مطالبات بانکی، دعاوی علیه بانک ها، الزام به تنظیم سند رسمی، دعاوی علیه بانک ها، الزام به تنظیم سند رسمی، دعاوی مربوط به سرقفلی، تنفیذ بیع، فسخ مبایعه نامه، کلیه دعاوی ملکی، دعاوی ورشکستگی، تخلیه، وکالت در دعاوی خانواده مثل انواع طلاق، طلاق از طرف زوج، طلاق از طرف زوجه، طلاق توافی، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه و … خلاصه ای از پرونده‌های واگذاری به ایشان است. دارای سابقه پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری به شماره 15656 می‌باشد که از سوی این کانون صادر شده است.

 • آدرس: تهران، فلکه صادقیه، انتهای بلوار فردوس، خیابان بهار، پلاک ١٨، طبقه 1
 • شماره تماس وکیل: 09153619155

 

7) جعفر بهشتی

جعفر بهشتی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، آخرین مدرک تحصیلی وی دکترای حقوق خصوصی، و مسلط به زبان انگلیس است. متخصص در تمامی دعاوی کیفری، خانواده، حقوقی، ثبتی و ملکی می‌باشد ولی عمده پرونده‌های قبول شده توسط وی مربوط به دعاوی خانواده و نفقه است. دارای سابقه پروانه وکالت به شماره پروانه 26693 است که از سوی کانون وکلای دادگستری صادر شده است. همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده و این پیشگیری اساس وکالت است همواره قبل از امضای هر سند یا نوشته ای ابتدا با وکلای دادگستری مشورت کنید، چرا که با هزینه ای اندک از ضرری بزرگ جلوگیری خواهید کرد، داشتن چنین نظری باعث شده مراجعین با رضایت کامل از دفتر وی خارج شوند.

وکیل بهشتی، با اتکا بر دانش و تجربه خویش، فن بیان رسا و شیوا، امانت داری، پایبندی به زمان تمام تلاش خود را برای پیشبرد بهتر امور موکلین در چند سال سابقه درخشان وکالتی خویش انجام می‌دهد. وی با دادن مشاوره دقیق به مراجعه کنندگان دفتر خویش، آنها را راهنمایی و بهترین مسیر را به ایشان نشان می‌دهد تا بهترین وکیل برای پرونده خویش را انتخاب کنند. از خدمات وکالتی آقای بهشتی می‌توان به اخذ پرونده، قرارداد، تنظیم شکواییه، نوشتن اوراق قضایی، مشاوره حضوری و غیر حضوری اشاره کرد که مشاوره ایشان با تعیین وقت قبلی و هزینه می‌باشد.

 • آدرس: تهران، خیابان طالقانی، نبش موسوی، پلاک 181
 • شماره تماس وکیل: 09123205638

 

8) امید سلطانی

امید سلطانی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، متخصص در تمامی دعاوی کیفری، خانواده، حقوقی، ثبتی و ملکی می‌باشد ولی عمده پرونده‌های قبول شده توسط وی مربوط به دعاوی خانواده و نفقه است. دارای سابقه پروانه وکالت به شماره پروانه 15306 است که در سال 1390 از سوی کانون وکلای دادگستری صادر شده است.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده همواره قبل از امضای هر سند یا نوشته ای ابتدا با وکلای دادگستری مشورت کنید، چرا که با هزینه ای اندک از ضرری بزرگ جلوگیری خواهید کرد، داشتن چنین نظری باعث شده مراجعین با رضایت کامل از دفتر وی خارج شوند. وکیل سلطانی، با اتکا بر دانش و تجربه خویش، فن بیان رسا و شیوا، امانت داری، پایبندی به زمان تمام تلاش خود را برای پیشبرد بهتر امور موکلین در چند سال سابقه درخشان وکالتی خویش انجام می‌دهد. وی با دادن مشاوره دقیق به مراجعه کنندگان دفتر خویش، آنها را راهنمایی و بهترین مسیر را به ایشان نشان می‌دهد تا بهترین وکیل برای پرونده خویش را انتخاب کنند. از خدمات وکالتی آقای سلطانی می‌توان به اخذ پرونده، قرارداد، تنظیم شکواییه، نوشتن اوراق قضایی، مشاوره حضوری و غیر حضوری اشاره کرد که مشاوره ایشان با تعیین وقت قبلی و هزینه می‌باشد.

 • آدرس: تهران، کارگر شمالی، بالاترازپمپ بنزین، نبش کوچه زمرد، ساختمان مهر، پلاک۱۶۹۳، طبقه4، واحد ۹
 • شماره تماس وکیل:  09123187875

 

9) نسرین زمانی پور

نسرین زمانی پور، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، آخرین مدرک تحصیلی ور در مقطع کارشناسی حقوق، دارای سابقه پروانه وکالت به شماره 20130 است که از سوی کانون وکلای دادگستری صادر شده است. از خدمات وکالتی خانم زمانی‌پورمی‌توان به اخذ پرونده، قرارداد، نوشتن اوراق قضایی، مشاوره حضوری و غیر حضوری اشاره کرد که مشاوره ایشان با تعیین وقت قبلی و هزینه می‌باشد.

در مدت چند سال سابقه درخشان وکالتی خویش پرونده‌های متعدد بسیاری را در خصوص دعاوی ملکی، خانوادگی، ثبتی، حقوقی، کیفری و غیره به نتیجه عالی و مورد نظر موکل رسانده است ولی ناگفته نماند که بیشتر پرونده‌های واگذار شده به وی در زمینه دعاوی مربوط به خانواده(انحلال نکاح و عقد ازدواج، مطالبه و اجرای مهریه، شروط ضمن عقد نکاح و ازدواج، اجازه ازدواج مجدد برای مرد، حضانت و ملاقات فرزندان مشترک، نفقه و هزینه های زندگی زوجه، الزام به تمکین زوجه و اثبات نشوز، مطالبه و استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، رفع ممنوع الخروجی، سرپرستی اطفال بی سرپرست، اهدای جنین، تغییر جنسیت، …) می‌باشد.

 • آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، خیابان طاهرخانی، پلاک١٠٠، واحد ٧
 • شماره تماس وکیل:  09127796678

 

10) فاطمه ملکی

فاطمه ملکی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی ، کارشناس ارشد حقوق خصوصی، و مسلط به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی است. متخصص در تمامی دعاوی کیفری، حقوقی، ثبتی و ملکی می‌باشد ولی عمده پرونده‌های قبول شده توسط وی مربوط به دعاوی خانواده و ارث است. دارای سابقه پروانه وکالت به شماره پروانه 29484 است که از سوی کانون وکلای دادگستری صادر شده است.

وکیل فاطمه ملکی، با اتکا بر دانش و تجربه خویش، فن بیان رسا و شیوا، امانت داری، پایبندی به زمان تمام تلاش خود را برای پیشبرد بهتر امور موکلین در8  سال سابقه درخشان وکالتی خویش انجام می‌دهد. وی با دادن مشاوره دقیق به مراجعه کنندگان دفتر خویش، آنها را راهنمایی و بهترین مسیر را به ایشان نشان می‌دهد تا بهترین وکیل برای پرونده خویش را انتخاب کنند. از خدمات وکالتی خانم فاطمه ملکی می‌توان به اخذ پرونده، قرارداد، تنظیم شکواییه، نوشتن اوراق قضایی، مشاوره حضوری و غیر حضوری اشاره کرد که مشاوره ایشان با تعیین وقت قبلی و هزینه می‌باشد.

 • آدرس: تهران، نیاوران، خیابان منایی، بن بست نسیم، پلاک 4، طبقه1
 • شماره تماس وکیل:  09128635165

[divider style=”solid” top=”20″ bottom=”20″]

سپاس از اینکه وقت گذاشتید و تا آخر این مطلب بهترین وکیل نفقه– لیست 10تایی را مطالعه کردید. امیدوارم توانسته باشیم شما را در انتخاب بهترین وکیل نفقه تهران یاری کرده باشیم.

وکیل پایتختمشاهده نوشته ها

Avatar for وکیل پایتخت

وکیل پایتخت، به عنوان یکی از معتبرترین سایت های حقوقی توانسته اعتماد مردم را جذب کند و آماده پذیرش وکالت در زمینه حقوقی، کیفری، ملکی، خانواده، امورثبتی، دعاوی بین المللی، مهاجرت و..می باشد.

1 Comment

 • سلام. نفقه زن تحت چه شرایظی شاملش میشه؟ بعد طلاق میتونیم نفقه رو مطالبه کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *