وکیل کیفری در رشت

اگر به دنبال یک وکیل کیفری در رشت هستید که به شما کمک کند تا با یک موضوع کیفری که در زندگی شما ظاهر شده است، برخورد کنید، حتما برایتان مهم است که وکیل مورد نظر وکیل خوبی باشد. مهم است که به یاد داشته باشید که وکیل در حال ارائه خدمات است و شما به عنوان یک مصرف کننده بالقوه آن خدمات، می‌توانید و باید خدمات ارائه شده را به همان روشی که هر نوع خدمات دیگری را که قصد خرید آن را دارید ارزیابی کنید.

وکیل خانواده زاهدان

نحوه انتخاب وکیل

اولین قدم در فرآیند انتخاب وکیل کیفری در رشت، مرحله تحقیق است. در حالت ایده‌آل، می‌خواهید با نام چندین وکیل شروع کنید و مانند خرید بسیاری از خدمات دیگر، مراجعات شخصی اغلب بهترین مکان برای شروع هستند. با درخواست از دوستان، همسایگان و همکاران تجاری، شروع به تهیه لیست خود کنید. در صورت نیاز به داشتن شماره تماس وکلای کیفری رشت، وب سایت وکیل پایتخت این لیست را به شما ارائه خواهد داد.

پیدا کردن وکیل کیفری در رشت

بسیاری از وکلا در زمینه‌های حقوقی مانند قراردادها، آسیب‌های شخصی، املاک و مستغلات یا حقوق مدنی تخصص دارند. در اینجا نحوه یافتن وکیلی با تجربه مرتبط برای کمک به شما آورده شده است:

مصاحبه با وکیل

اولین مشاوره با یک وکیل کیفری رشت اغلب رایگان است، اما قبل از ملاقات، از وکیل بپرسید که آیا باید برای وقت آنها هزینه کنید. هنگام ملاقات، خلاصه‌ای کوتاه از وضعیت حقوقی خود و راه حلی که می‌خواهید ارائه دهید. در اینجا چند سوال وجود دارد که باید از یک وکیل بپرسید:

استخدام وکیل

بعد از اینکه بهترین وکیل کیفری رشت را پیدا کردید، تا زمانی که مطمئن شوید که هر دو با چه چیزی موافقت کرده‌اید، سؤال پرسیدن را ادامه دهید. سپس، توافق نامه را به صورت کتبی دریافت کنید. در مورد انتظارات خود، رویکردهای احتمالی در مورد پرونده خود و کاری که باید انجام شود صحبت کنید. و نحوه تبادل اطلاعات را بیابید:

ترتیبات پرداخت و هزینه‌ها

هنگامی که یک وکیل کیفری در رشت را انتخاب می‌کنید، در مورد نحوه پرداخت هزینه خدمات آنها صحبت خواهید کرد و به همین دلیل بهتر است که لیست وکلای کیفری رشت را با دقت بررسی کنید. توافق نامه هزینه را به صورت کتبی دریافت نمایید. وکیل شما ممکن است از شما بخواهد که قبل از شروع کار روی پرونده شما، پولی را برای سپرده‌ای به نام نگهدارنده بپردازید. صورت‌حساب‌هایی را که وکیل ارسال می‌کند بررسی کنید تا نحوه خرج شدن پولتان را پیگیری کنید. از وکیل بخواهید هر موردی را که متوجه نمی‌شوید توضیح دهد. انواع مختلفی از ترتیبات هزینه وجود دارد.

نرخ ساعتی

شما به ازای هر ساعت یا بخشی از ساعت، نرخ ساعتی وکیل را پرداخت می‌کنید، آنها روی پرونده شما کار می‌کنند. نرخ ساعتی یک وکیل به مهارت و تجربه آنها بستگی دارد. یک وکیل باتجربه ممکن است نرخ ساعتی بالاتری را نسبت به یک مبتدی دریافت کند، اما ممکن است ساعات کمتری برای انجام این کار طول بکشد.
قبل از اینکه با پرداخت ساعتی موافقت کنید، یک تخمین کتبی از تعداد ساعاتی که برای تکمیل پرونده شما طول می‌کشد دریافت کنید. هزینه نهایی شما بستگی به مدت زمان تکمیل پرونده شما دارد.

هزینه ثابت

شما برای انجام خدماتی مانند نوشتن وصیت نامه به وکیل مبلغ ثابتی می‌پردازید. بسیاری از وکلا برای خدمات بی عارضه ای مانند تهیه پیش نویس اوراق شرکت، رسیدگی به طلاق بدون اعتراض، یا اعلام ورشکستگی ساده، هزینه ثابتی دریافت می‌کنند.

قبل از اینکه تصمیم به پرداخت هزینه ثابت یا ثابت داشته باشید، دقیقاً دریابید که این هزینه چه خدماتی را پوشش می‌دهد و اگر وضعیت شما بیش از آنچه که وکیل انتظار داشت به کار نیاز داشته باشد، چه اتفاقی خواهد افتاد.

ترتیب هزینه‌های اضطراری

شما درصدی از پولی را که در صورت برنده شدن در پرونده خود به دست می‌آورید به وکیل کیفری در رشت می‌پردازید و همچنین هزینه‌های سپرده گذاری، شاهدان کارشناسی، هزینه تشکیل پرونده و سایر هزینه‌های مربوط به پرونده خود را نیز پرداخت می‌کنید. اگر هنگام شروع یک پرونده پولی برای پرداخت وکیل نگهدارنده یا هزینه‌های ساعتی ندارید، به دنبال وکیلی باشید که از ترتیبات هزینه‌های احتمالی استفاده کند. در یک ترتیب هزینه اضطراری، وکیل این خطر را می‌پذیرد که پرونده شما ممکن است ناموفق باشد. اگر پولی دریافت نکنید، وکیل شما حق‌الوکاله را دریافت نمی‌کند، اما همچنان ممکن است مجبور شوید هزینه‌های مربوط به پرونده خود را بپردازید.

انواع دعاوی کیفری

دادگاه کیفری یکدادگاه کیفری دودادگاه انقلاب
اعمالی که مجازات آنها، قصاص نفس و اعدام باشد.جرائمی مانند زنا، سرقت حدی، قذف، کلاهبرداری، جعل، خیانت در امانت و غیره.جرائم علیه امنیت ملی
اعمالی که مجازاتش حبس ابد باشد.جرائم تعزیری درجه چهار و پنجمحاربه و فساد فی الارض
جرائم تعزیری درجه یک تا سه که شامل حبس‌های تا 15 تا 25 سال است.جرائم غیر عمدمی که به جان، عضو یا منافع افراد آسیب رسانده است.توهین به مقام معظم رهبری
جرائم کیفری که مجازات آنها قطع عضو است.

 

جرائم عمدی که امکان قصاص وجود ندارد. مثل از بین بردن حس چشایی یا بویایی

توطئه علیه جمهوری اسلامی
و جرائم سیاسی و مطبوعاتی. جاسوسی
  جرائم مربوط به قاچاق مواد مخدر
وکیل پایتخت

سخن پایانی

قبل از امضای قرارداد هزینه محتوا، مطمئن شوید که وکیل کیفری در رشت دقیقاً می‌دانید قرارداد شما شامل چه مواردی می‌شود و چه چیزی را باید پرداخت کنید. کانون‌های وکلای شهری نیز منابع خوبی برای یافتن وکلایی هستند که در زمینه‌ای که شما نیاز به کمک دارید، فعالیت می‌کنند.

وکیل پایتخت

وکیل پایتخت اولین و با سابقه ترین وب سایت معرفی وکلای کشور است که فعالیت خود را از سال 1398 شروع کرد و هم اکنون به معرفی بهترین وکلا در تمامی استان ها و شهرها می پردازد. 

راه‌های ارتباط با ما

تمامی حقوق این وب سایت برای وکیل پایتخت محفوظ است