4.5/5 - (8 امتیاز)

اگر تاکنون مشکل قضایی و حقوقی پیدا کرده‌اید حتما عبارت و اصطلاح پرونده کیفری به گوشتان خورده است معنای پرونده‌ی کیفری چیست؟ اصطلاح پرونده کیفری در مقابل پرونده حقوقی به کار می‌رود و به پرونده‌ای اطلاق می‌شود که موضوع آن یکی از جرایمی است که در صورت ارتکاب آن از سوی اشخاص مستوجب کیفر و مجازات می‌باشد و مطابق قانون مرتکب جرم به یکی از مجازات‌های حبس، شلاق، جزای نقدی، قصاص و یا دیه محکوم می‌شود. صلاحیت تحقیق، تعقیب و مجازات متهمین و مجرمین با دادسراهای عمومی و انقلاب، دادگاه کیفری یک، دادگاه کیفری دو، دادگاه اطفال و نوجوانان، دادگاه نظامی و دادگاه انقلاب است. مهمترین جرایم قانون مجازات اسلامی عبارتند از؛ جرایم کلاهبرداری و تحصیل مال از طریق نامشروع، خیانت در امانت، جعل و استفاده از سند مجعول، رشا ارتشا، سرقت، قتل، صدور چک بالامحل، شرب خمر و حمل و نگهداری مواد مخدر، قاچاق کالا و ارز، تخریب، سرقت، اختلاس، جرایم رایانه‌ای و غیره از مهمترین جرایم کیفری می‌باشند.

وکیل پایه یک دادگستری کیفری براساس شناختی که نسبت به قوانین و مقررات کیفری دارد و همچنین تجربه کافی که در دعاوی کیفری به دست آورده، می‌تواند با اشراف بر آرای وحدت رویه و عرف دادسراها و دادگاه‌ها در جهت اثبات بی گناهی اشخاص یا تخفیف در مجازات آنها کمک شایانی کند. یک وکیل کیفری می‌تواند انواع خدمات حقوقی مانند تنظیم شکواییه، تنظیم لایحه دفاعیه اعلام وکالت در پرونده و مطالعه پرونده و شرکت در جلسات دادگاه را انجام دهد و در صدد دفاع از حقوق شما برآید.

🥇 سطح وکیل وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصص حقوقی، ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی،
📝 ارائه خدمات حقوقی وکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیل طبق وسعت و سختی کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت %96 موفقیت پرونده‌ها

 

✔️بهترین وکیل کیفری تهران را با لیست 10تایی بشناسید⚖️【سال1402】

ملاک شما برای انتخاب بهترین وکیل کیفری تهران چیست؟ مشخصات فردی و چند مورد از پرونده‌های معروف 10 وکیل کیفری برتر تهران، همراه با آدرس و شماره تماس بهترین وکیل کیفری، بیان کرده‌ایم. شما می‌توانید براساس معیار‌های خود، از بین آن‌ها یکی را انتخاب کنید.

1) عبدالصمد خرمشاهی

عبدالصمد خرمشاهی متولد 1328 قزوین، وکیل پایه یک دادگستری و حقوقدان و فعال حقوق بشر و یک وکیل کیفری خوب در تهران است. ایشان فارغ التحصیل رشته علوم قضایی از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در سال 1352 می‌باشد. خرمشاهی بیشتر پرونده‌های مربوط به اعدام‌های خبرساز، به خصوص در حوزه زنان و کودکان زیر 18 سال، که نود درصد آنها پرونده های مربوط به دعاوی کیفری بوده را برعهده گرفته و در رسانه‌ای شدن آنها هم نقش مهمی ایفا کرده است. این وکیل کیفری اکثر پرونده‌های جنجالی دهه 70 و 80 بود. خرمشاهی اکثرا وکالت پرونده‌های کیفری سخت را بر عهده می‌گیرد و تا جایی که بتواند با مصاحبه‌های متعدد پرونده‌هایش را رسانه‌ای می‌کند. با این وجود در برخی از مواقع نتوانسته نتیجه دلخواه و مطلوبی را به دست آورد.

برخی از پرونده های مشهور:

 • افسانه نوروزی
 • پرونده کوی دانشگاه تهران
 • پرونده کبری رحمان پور
 • پرونده حادثه ورزشگاه آزادی
 • پرونده فاطمه مطیع قدیمی ترین متهم به قتل زندانی
 • پرونده فاطمه پژوه
 • دل آرا دارابی
 • پرونده رکسانا صابری
 • پرونده حسین رسام
 • شهلا جاهد
 • پرونده دونالد کلاین تبعه آلمانی که به جرم ورود غیرقانونی به آب های ساحلی ایران دستگیر شد
 • ریحانه جباری
 • پرونده ندا آقاسلطان
 •  همچنین وکیل شخصی مهناز افشار نیز می باشد. (مهناز افشار از ایشان به عنوان بهترین وکیل تهران یاد می کند.)

 

 • آدرس دفتر وکیل کیفری تهران: کریمخان، ابتدای خیابان استادنجات الهی، پلاک 192


وکیل کیفری تهران

2) مسعود اسلامی‌مهر

مسعود اسلامی‌مهر، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی از کانون وکلاء مرکز، با 22 سال سابقه کار وکالت و بعنوان رئیس هیأت مدیره مؤسسه حقوقی و داوری صلح صدرا افتخار دارد با اتکاء به تجربه طولانی در شرکت‌های متعدد دولتی و خصوصی و نیز انجام بسیاری از پرونده‌های قضایی خاص با ارائه خدمات مشاوره‌ای و وکالتی در دعاوی حقوقی و تجاری و پرونده‌های کیفری و بویژه در امور ملکی و در موارد ذیل همکاری نماید از آن جمله:

 1. وکالت و مشاوره در کلیه دعاوی شرکت‌های تجاری داخلی و خارجی و تنظیم قراردادهای تجاری و بازرگانی
 2. وکالت در کلیه دعاوی ملکی اعم از سرقفلی، مصادره اموال، وصیت و ارث، دعاوی شهرداری، کمیسیون ماده صد شهرداری، تخلیه ملک تجاری و مسکونی، الزام به تنظیم سند، خلع ید، فسخ و ابطال قرارداد، اختلافات پیمانکاری، مشارکت در ساخت و دعاوی علیه دولت و نهادهای دولتی.
 3. وکالت در دعاوی خانواده شامل طلاق، مطالبه مهریه، نفقه، حضانت
 4. وکالت در کلیه دعاوی کیفری اعم از کلاهبرداری، اختلاس، ارتشاء، مواد مخدر، سرقت، قتل، پولشویی، قاچاق کالا و ارز، جرائم رایانه‌ای، جرائم پزشکی، جعل اسناد و مشروبات الکلی
 5. وکالت در کلیه مراجع قضایی اعم از دیوان عدالت اداری، دیوان عالی کشور، کمیسیون‌های ماده صد شهرداری، کمیسیون‌های ماده 56 جنگل‌ها و مراتع و کمیسیون ماده 12 زمین شهری و وکالت در دادگاهای انقلاب اسلامی
 6. داوری در کلیه دعاوی ملکی و اختلافات قراردادی بین اشخاص حقیقی و نیز شرکت‌های تجاری و همچنین نظر به وجود داوری به عنوان یکی از مراجع رسیدگی کننده در زمینه حل و فصل اختلافات و ایجاد صلح و سازش فی مابین اشخاص در اختلافات ملکی و قراردادی و در جرائم قابل گذشت خواه در دادگاه طرح شده یا نشده و در هر مرحله‌ای از رسیدگی که باشد.

برای اعطای وکالت به مسعود اسلامی‌مهر یکی از وکلای زبده کیفری تهران، می‌توانید با شماره زیر هماهنگ نمایید:

 • آدرس دفتر: تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق(نفت) شمالی،خیابان دامغانی (یازدهم)پلاک 38، واحد2
 • شماره بهترین وکیل کیفری تهران: 09121932428 
 • شماره دفتر: 02122221867 
 • شماره دفتر وکیل کیفری: 02126413766 
 • حضور در دفتر با وقت قبلی و هماهنگی

 

the-best-lawyer-in-tehran

3) سیدمحمود علیزاده طباطبایی

سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل پایه یک دادگستری تهران متولد سال 1332 در نطنز بود. ایشان دارای تحصیلات فوق لیسانس الکترونیک هوایی از دانشگاه هوایی در سال 1353 و لیسانس اقتصاد از دانشگاه علامه طباطبایی در سال 1356 و لیسانس، فوق لیسانس و دکترای حقوق می‌باشد. ایشان عضو هیئت مدیره کانون وکلای مرکز، عضور شورای اول شهر تهران است. از وکلایی است که وکالت فهرستی از پرونده‌های مشهور سیاسی و اقتصادی را بر عهده داشت. ایشان در رسانه‌ای کردن پرونده‌هایش بسیار فعال عمل می‌کند. بنابه اظهار نظر برخی از موکلین، طباطبایی با قلبش از موکلین دفاع می کند نه با پولی که دریافت می‌کند.

برخی از پرونده های مشهور:

خانواده رفسنجانی: وکالت پرونده‌های فاطمه رفسنجانی و مهدی رفسنجانی، فرزندان اکبر هاشمی رفسنجانی را برعهده دارد. به خاطر همین موضوع، ایشان را وکیل خانواده رفسنجانی‌ها می‌شناسند.

شهرام جزایری: یکی از پرونده‌های مشهور و معروف طباطبایی، پرونده اقتصادی شهرام جزایری بود. جزایری در سال 1380 به اتهام فساد مالی و رشوه دستگیر شد. سپس به 11 سال حبس تعریزی، رد مبلغ 48 میلیون و 600 هزار و 185 دلار آمریکا به بانک ملی ایران و صندوق ضمانت صادرات، پرداخت جزای نقدی معادل دو برابر این مبلغ (97 میلیون و 200 هزار و 370 دلار آمریکا) محکوم شد. در سال 93 همه این محکومیت ها به پایان رسید و جزایری از زندان آزاد شد.

چند پرونده مشهور دیگر: آقای طباطبایی وکالت اشخاص معروفی چون عطریان‌فر، کامبیز نوروزی، سعید لیلاز، روزنامه شرق، غنچه غوامی و محمد‌علی نجفی به اتهام قتل همسرش و خیلی پرونده‌های معروف تهران را بر عهده داشت.

 • آدرس دفتر: تهران، خیابان اوین، خیابان شهید کچویی، پلاک 131

 

بهترین وکیل در تهران

4) امین گلریز

دکتر امین گلریز، وکیل پایه یک دادگستری در شهر تهران و عضو کانون وکلای مرکز می‌باشند. ایشان دارای سوابق درخشان کاری و علمی از جمله فارغ التحصیل رتبه یک دکتری حقوق، رتبه دوم کارآموزی قضات، عضو هیات علمی دانشگاه، پژوهشگر برتر کشور، نویسنده کاملترین شرح بر قانون مجازات اسلامی می‌باشد. دکتر گلریز همچنین دارای سابقه قضاوت نیز هستند. حسن سابقه صداقت در گفتار، عملکرد و پیگیری مجدانه در روند پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در سابقه کاری ایشان قبول پرونده‌های کلان حقوقی، کیفری، ملکی، خانواده و ثبتی نیز مشاهده می‌گردد.

جهت اعطای وکالت یا انجام مشاوره با امین گلریز وکیل کیفری، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس برقرار نمایید:

 • آدرس دفتر: تهران، میدان تجریش، خیابان ملکی(سعدآباد)، نبش بن بست یکم، پلاک2، طبقه2
 • شماره بهترین وکیل کیفری تهران: 09120899917
 • شماره دفتر: 02122732919
 • حضور در دفتر با وقت قبلی و هماهنگی

 

موناترابی- وکیل تهران

5) مونا ترابی

مونا ترابي، وكيل پايه يك دادگستري، عضو كانون وكلاي مركز با بيش از 10سال سابقه كار موفق در عرصه وكالت، از موفق‌ترين وكلاي کیفری ايراني، كارشناس ارشد حقوق خصوصي و مديريت موسسه حقوقي بين المللي عدالت آريايي با در اختيار داشتن مجموعه‌ايي قوي و متبحر در پرونده‌هاي متعدد كيفري و ملكي … افتخار دارد با ارايه خدمات حقوقي و جزايي و تجاري به كليه اشخاص اعم از حقيقي و حقوقي در موارد ذيل اقدام نمايد:

 • وكالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از ملکی، سرقفلی، مصادره اموال، تخلیه ملک تجاری و مسکونی، وصیت، ارث، خانوادگی، طلاق، اختلافات پیمانکاری، الزام به تنظیم سند، فسخ قرارداد، ابطال قرارداد، خلع ید
 •  وکالت در کلیه دعاوی کیفری اعم از کلاهبرداری، اختلاس، ارتشاء، قاچاق کالا وارز، جرم مواد مخدر، جرائم تعزیرات حکومتی پولشویی، مطالبه دیه، قتل، جرائم رایانه‌ای، جرائم پزشکی
 • وکالت در دیوان عالی کشور
 • داوری در کلیه قراردادهای داخلی بین اشخاص و شرکت‌ها
 • وکالت در کمیسیون‌های ماده 100شهرداری و کمیسیون‌های مالیاتی
 •  تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت و قراردادهای تجاری و بازرگانی و کلیه قراردادهای داخلی و بین المللی

برای اعطای وکالت با مونا ترابی یکی از  وکلای کیفری زبده تهران، می‌توانید با شماره زیر با ایشان در ارتباط باشید:

 • آدرس دفتر1: تهران، سعادت آباد، سرو غربی، نرسیده به میدان کتاب، پلاک129، طبقه5، واحد505
 • آدرس دفتر2: تهران، ظفر، نفت(مصدق)شمالی، خیابان دامغانی(11)، پلاک38، واحد2
 • شماره بهترین وکیل خانم تهران: 09121979750
 • شماره دفتر: 02122097090

آذین طالبی - وکیل تهران
آذین طالبی – وکیل تهران

6) آذین طالبی

آذین طالبی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، با شماره پروانه 1635 صادره از سوی کانون وکلای دادگستری با بیش از 12 سال سابقه وکالت و دفاع از حق، با قدرت و نفوذ کلام و همچنین ایشان با بکارگیری درست از تخصص توانسته با درصد بالای رضایتمندی موکلین، خود را در زمره گزیده‌ای از وکلای برتر قرار دهد.

وکیل آذین طالبی سابقه وکالت در دعاوی حقوقی از قبیل (مطالبه وجه سند عادی، مطالبه وجه سفته و چک، الزام به اخذ پایان کار، صورتمجلس تفکیکی، فک رهن، الزام به تنظیم سند رسمی، اثبات مالکیت، فسخ معامله، ابطال سند مالکیت، خلع ید مشاعی، دستور فروش مال مشاع و …)؛ دعاوی کیفری اعم از (رابطه نامشروع، درگیری مسلحانه، ربا، کلاهبرداری، خیانت در امانت، فروش مال غیر و ..)؛ دعاوی خانواده از قبیل(طلاق توافقی، طلاق از طرف زوج، طلاق از طرف زوجه، طلاق غیابی، مطالبه و اجرای مهریه، مطالبه نفقه، اجرت المثل ایام زندگی مشترک، حضانت و سلب حضانت فرزند، الزام به تمکین، نشوز، اثبات رشد و… ) دارند. ایشان بصورت تخصصی در حوزه دعاوی ملکی، وصول مطالبات، اختلافات ناشی از قراردادها، شرایط عمومی و خصوصی پیمان و تنظیم قرارداد، فعالیت و قبول پرونده می نمایند.

جهت اعطای وکالت به آذین طالبی یکی از وکلای خبره تهران، می‌توانید با شماره‌های زیر با ایشان در ارتباط باشید:

 • آدرس دفتر: تهران، بلوار آفریقا (جردن)، خیابان ناهید غربی، پلاک 17
 • شماره بهترین وکیل خانم تهران: 09122989050
 • شماره تلفن وکیل: 09120403134
 • حضور در دفتر با وقت قبلی و هماهنگی

 

7) دکتر جلیل مالکی

دکتر جلیل مالکی، متولد  1345 شوسف، رئیس سی و یکم دوره هیئت مدیره کانون دادگستری وکلای مرکز و وکیل دادگستری، استاد دانشگاه و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌باشد. از دیگر سوابق کاری وی می‌توان به دبیر کمیسیون کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران، ریاست کمیته حقوق زیست فناوری انجمن علمی حقوق پزشکی ایران اشاره کرد. سوابق تحصیلی وی، کارشناسی حقوق با گرایش حقوق قضایی از دانشگاه شهید بهشتی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه آزاد تهران و دکتری حقوق خصوصی از واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران است. ایشان در زمینه دعاویی کیفری، حقوقی و … سر رشته داشته و پرونده‌های زیادی را به نتیجه مثبت رسانده و همیشه چنان عمل کرده که موکلین با رضایت کامل از دفتر وی خارج شده‌اند.

 • آدرس وکیل کیفری: تهران، سهروردی شمالی، روبروی پمپ بنزین، پلاک 311، واحد4

 

 

10) دکتر داریوش اشرفی

دکتر داریوش اشرافی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دارای شماره پروانه 7445 از کانون وکلای دادگستری و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران می‌باشد. به گفته اشرفی،در بسیاری از کشورهای پیشرفته وکیل پس از کسب تجربه و مهارت فراوان در زمینه حقوق، لباس قضاوت به تن می‌کند اما در ایران نه تنها اساتید دانشگاه بلکه حتی قضات نیز پس از بازنشستگی به کانون وکلا می‌پیوندند.  به گفته ایشان اگر چه در قانون اساسی به طور مشخص، اصلی به وکالت اختصاص داده نشده است اما حق داشتن وکیل و لزوم آن در زمره حقوق ملت ذکر شده است لذا لزوم وکیل و دسترسی مردم به وکیل پابرجاست. وی دارای مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه شهید بهشتی تهران و داری مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین الملل از ناتینگهام و مدرک دکتری حقوق بین الملل از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران است. ٢١ سال سابقه وكالت، مشاور حقوقي و نماينده حقوقي ايران در ديوان داوري ايران امريكا، ارائه مشاور حقوقي بين المللي به شركتهاي بزرگ كشور از قبيل راه آهن، رجا، ايرالكو، آلومينيم المهدي، واگن پارس، ايريكو، ايران خودرو و جهاد دانشگاهي در بيست سال گذشته از دیگر سوابق کاری وی می‌باشد.

 • آدرس: تهران، خیابان گاندی، کوچه اعلا رحیمى(نهم)

 

ممنون از اینکه وقت گذاشتید و تا آخر این مطلب بهترین وکیل کیفری در تهران – لیست 10تایی را مطالعه کردید. امیدواریم توانسته باشیم به شما در انتخاب بهترین وکیل کیفری در تهران کمک کرده باشیم.

 

 

وکیل پایتختمشاهده نوشته ها

Avatar for وکیل پایتخت

وکیل پایتخت، به عنوان یکی از معتبرترین سایت های حقوقی توانسته اعتماد مردم را جذب کند و آماده پذیرش وکالت در زمینه حقوقی، کیفری، ملکی، خانواده، امورثبتی، دعاوی بین المللی، مهاجرت و..می باشد.

2 Comments

 • سلام بنده نامزدامم و نامزدم رو به جرم فروشندگی با ۱۲ کیلو یا ۶ کیلو حشیش گرفتن انداختن تو کمپ اجباری، میخواستم ببینم آیا میشود کاری کرد که از کمپ اجباری بیرون بیاد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *