بهترین وکیلخانوادهمقالات

برترین وکلای طلاق توافقی تبریز + لیست 10تایی

یکی از عوامل آسیب رسان جامعه امروزی، طلاق است که صدمات روحی جبران ناپذیری به زنان و مردان وارد می‌کند. به دلایلی ممکن است زن و مرد تصمیم به طلاق بگیرند که در صورت اجرایی کردن این تصمیم توسط زوجین دریافت مشاوره طلاق الزامی می‌باشد. مشاوره طلاق به معنی دریافت اطلاعات و کسب راهنمایی از یک مشاور کار بلد و با تجربه در زمینه طلاق است. به طلاقی که همه چیز آن بر اساس توافقات بین زوجین باشد طلاق توافقی گفته می‌شود به طوری که زوجین، بعد از توافق برسر مسائلی که در زندگی مشترک دارند مثل مهریه، نفقه، جهیزیه و حضانت فرزند به دادگاه رجوع و دادخواست صدور گواهی عدم امکان سازش را دریافت می‌کنند. موردی که در طلاق توافقی در بین عام وجود دارد این است که در طلاق توافقی زن باید از مهریه خود گذشت کند اما این طرز فکر کاملا اشتباه می‌باشد و زوجه می‌تواند مهریه خود را دریافت کند یا بخشی از آن را ببخشد. پس بخشیدن یا دریافت مهریه توسط زوجه انری کاملا اختیاری است. با توجه به این که طلاق توافقی ساده‌ترین نوع طلاق است اما باید مسیر قانونی آن طی شود که عدم آگاهی از نحوه اقدام به طلاق توافقی و سایر اطلاعات مربوطه باعث سردرگمی و هدر رفتن وقت و هزینه هر دو طرف می‌شود.

تبریز یکی از کلان شهرهای ایران می‌باشد که هر روزه در آن پرونده های حقوقی زیادی ثبت می‌شود. در این مطلب به مراحل و قوانین طلاق توافقی در تبریز و معرفی بهترین وکیل طلاق توافقی تبریز می‌پردازیم.

 

روند طلاق توافقی در تبریز

زوجین برای گرفتن طلاق توافقی در تبریز، با در دست داشتن شناسنامه و عقدنامه باید به دادگاه مراجعه و فرم درخواست طلاق توافقی را پرکرده و مسائل مالی مانند مهریه و نفقه و امور غیر مالی مثل حضانت فرزند و ملاقات با فرزند بعد از طلاق  را در توافقنامه مشخص می‌کنند. سپس بعد از ارائه دادخواست به دادگاه طبق روال قانونی دادگاه از زوجین می‌خواهد داوری از بستگان که آگاه به امور قانونی بوده و بالغ و عاقل باشد را به دادگاه معرفی کند و این داوران باید بین زوجین صلح و اشتی برقرار کنند. بعد از عدم توانایی داوران در ایجاد صلح و آشتی، زوجین به جلسات مشاوره معرفی می‌شوند که شرکت در این جلسات اجباری می‌باشد. برای انتخاب مشاور باید ابتدا در سیستم تصمیم تبریز ثبت نام نموده و بعد از ثبت برای حضور درجلسات دعوت می‌شوند که جلسات مشاوره معمولا 45 روز تا 2 ماه به طول می انجامد که تعداد آن 5 جلسه مشاوره است. پس از اتمام جلسات مشاوره اگر اصرار به طلاق داشتند، مرکز مشاوره اقدام به صدور گواهی عدم انصراف از طلاق می‌نماید و ارائه این گواهی به دادگاه برای صدور حکم طلاق اجباری است.  در این صورت دادگاه براساس توافقات انجام شده بین زوجین، گواهی عدم امکان سازش را صادر کرده و زوجین با ارائه این گواهی به دفتر طلاق، صیغه طلاق جاری و ثبت می‌شود. مدت گواهی عدم سازش 3 ماه بوده و بعد از گذشت این مدت اعتباری ندارد.

وکیل طلاق توافقی تبریز می‌تواند به زوجین در مسیر پرونده کمک زیادی ارائه کند چونکه پرونده طلاق توافقی نیازمند بررسی‌های اساسی است که حتما باید بوسیله وکیل بررسی و تصمیم گیری شود. همچنین اگز وکیل متخصص طلاق توافقی باشد به حضور زوجین در جلسات دادگاه نیازی نبوده و وکیل پیگیر خواهد بود.

مزایای استفاده از وکیل طلاق توافقی تبریز عبارتند از:

 • عدم نیاز به حضور زوجین
 • صرفه جویی در زمان و هزینه
 • طرح دادخواست طلاق توافقی
 • اجرای صیغه طلاق در صورت دادن وکالت به وکیل

حال اگر شما در تبریز زندگی می‌کنید و اقدام به طلاق توافقی کرده‌اید و به دنبال وکیل برای انجام امور طلاق خود هستید ما در اینجا چند وکیل پایه یک دادگستری تبریز را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

معرفی بهترین وکیل طلاق توافقی تبریز ـــ لیست 10 تایی

در این مقاله با فراهم کردن 10 وکیل طلاق توافقی برتر در تبریز، انتخاب وکیل را برای شما کاربران راحت‌تر کرده‌ایم تا مشکلات و سوالات دعاوی خانواده شما، به کمک وکیل طلاق توافقی متخصص و مجرب تبریز رفع شود. در ادامه اسامی 10 وکیل طلاق توافقی تبریز در زیر آمده است.

 

1-   الهام میدانی

الهام میدانی،وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری تبریز، فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی تهران در رشته حقوق خصوصی بوده و با 20 سال سابقه وکالت، توانسته در پرونده‌های دعاوی خانواده بخصوص طلاق توافقی در تبریز، تبحر و شهرت فراوانی به دست بیاورد. بهتر است بدانید قبل از هر اقدامی در طلاق توافقی، مشاوره با وکیل طلاق توافقی تبریز، بهترین کار است، تا راه اشتباه طی نشده و درست‌ترین راهکار قانونی ارائه گردد. تخصص اصلی ایشان  وکیل خانواده و رسیدگی به پرونده‌هایی همانند طلاق توافقی، گرفتن مهریه ، مطالبه نفقه، حضانت و… می‌باشد. اما تخصصا و بیشتر به عنوان بهترین وکیل طلاق توافقی تبریز کار می‌کنند. به جز دعاوی خانواده، در دعاوی حقوقی از قبیل خلع ید، تخلیه، رفع تصرف عدوانی، وصول طلب، الزام به تنظیم سند، توقیف اموال و همچنین در دعاوی کیفری از قبیل سرقت، خیانت در امانت، جعل و استفاده از سند مجعول، قتل، کلاهبرداری، فروش مال غیر نیز می‌توان ایشان را به عنوان وکیل انتخاب کرد. برای مشاوره و دادن وکالت به خانم میدانی، شما می‌توانید همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت 17 الی 20 به آدرس دفتر ایشان مراجعه نمایید.

 • آدرس دفتر: آدربایجان شرقی، تبریز، چهار راه آبرسان، ساختمان اسکان، طبقه 4
 • شماره تلفن وکیل: 09143230071
 • تلفن دفتر وکیل: 04133349414

 

 

2- میترا ملک زاده اسفنجانی

میترا ملک زاده، عضو شورای حل اختلاف تبریز و دارای مدرک کارشناسی حقوقی خصوصی و شماره پروانه 17817 می‌باشد. ملک‌زاده وکیل پایه یک دادگستری تبریز که اشتغال به کار وکالت دارد. تخصص اصلی ایشان در زمینه دعاوی خانوادگی بخصوص طلاق توافقی است به زوجین کمک می‌کند که تمام مراحل قانونی طلاق را در کمترین زمان طی و با رضایت کامل از عملکرد ایشان از دفتر وی خارج می‌شوند. ملک‌زاده از معروف‌ترین وکلای طلاق توافقی در تبریز می‌باشد که غیر از دعاوی خانوادگی در مورد کلیه دعاوی حقوقی و مالی نیز تخصص دارد. ساعات تماس و ارتباط مشاوره از خانم ملک‌زاده می‌توانید از ساعت 9 صبح الی 20 به دفتر وی مراجعه کنید.

 • آدرس دفتر: آذربایجان شرقی، تبریز، چهارراه لاله، خیابان سالاری، جنب دادسرا، پاساژ ظهيريه، پلاك18
 • تلفن دفتر: 09147662686
 • تلفن دفتر: 04114442640

 

3- ناصر امامی فرد

ناصر امامی‌فرد، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، مدرس دانشگاه تبریز و وکیل پایه یک دادگستری تبریز و در حال حاضر دانشجوی دکترای حقوق بین الملل است. رسیدگی به دعاوی مالی، تجاری، قراردادها شامل چک، داوری، قراردادها، مناقصات، اختلافات مالی، سفته، برات، فاکتور، رسید عادی وغیره. دارای شماره پروانه ثبتی 1120 می‌باشد. تخصص اصلی ناصر امامی فرد در دعاوی خانواده بخصوص طلاق توافقی در تبریز، مهریه، استرداد جهیزیه، مطالبه نفقه زن در طلاق توافقی، مطالبه نفقه فرزند، ملافات فرزند، اجرت المثل ایام زوجیت و … است. جهت دریافت مشاوره و ارتباط با ایشان می‌توانید همه روزه از ساعت 17 الی 20 به دفترشان مراجعه کنید.

 • آدرس: آدربایجان شرقی، تبریز، چهارراه منصور، دور میدان، نبش کوچه صدر، ساختمان حریر 4 طبقه 3
 • شماره تماس وکیل: 09143145494

 

4- رسول ایزدی مهر

رسول ایزدی مهر، وکیل پایه یک دادگستری، مشاور قضائی، عضو کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی به شماره پروانه ۱۳۸۶۰۱۰۱۰۰۱۲۱۰۱۴ با مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق و یکی از بهترین وکیل‌های طلاق توافقی تبریز می‌باشد و نزدیک به ۱۵ سال سابقه وکالت دارد. وی در کلیه دعاوی حقوقی – کیفری – ثبتی و خانوادگی مهارت دارد. ایشان در مورد دعاوی خانوادگی، نفقه، مهریه، حضانت و طلاق توافقی  تخصص خاص داشته و مهم ترین حیطه وی می‌باشد. برای ارجاع پرونده به وکیل آقای ایزدی مهر می‌توانید با حضور در دفتر وکالت ایشان از ساعت 17 الی20، از مشاوره‌های حقوقی لازمه برای رسیدن سریع‌تر به حکم طلاق توافقی برخوردار شوید. ایشان یکی از بهترین وکیل طلاق های تبریز می‌باشد.

 • آدرس: آذربایجان شرقی، تبریز، چهارراه آبرسان، ساختمان اسکان ۲، طبقه ۴،  واحد C
 • تلفن دفتر: 09141144047
 • تلفن دفتر: 04135534048
 • شماره فاکس: 04135534063

 

5- محمد عابدین زاده امان الهی

محمد عابدین زاده امان الهی، دارای سابقه پروانه به شماره 16017 وکالت از کانون وکلای تبریز و آخرین مدرک تحصیلی وی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و از دانشگاه علامه طباطبایی تهران و وکیل طلاق توافقی تبریز است. وکیل پایه یک دادگستری تبریز که از سال 1386 کار وکالت خودرا به صورت تخصصی شروع کرده است. در تمامی دعاوی حقوقی، کیفری و خانوادگی قبول پرونده می‌کند. مهم‌ترین پرونده‌های وی در مورد دعاوی خانوادگی، که طلاق توافقی در تبریز از اساسی‌ترین و مطلوب‌ترین پرونده‌های وی است. بنابراین می‌توان ایشان را از بهترین وکلای طلاق توافقی معرفی کرد.

 • آدرس:آذربایجان شرقی، تبریز، خیابان آبرسان، روبروی مدرسه خیابانی
 • تلفن همراه وکیل: 09143084755

 

6- فریبا معینی راد

تخصص اصلی خانم فریبا معینی‌راد بیشتر در زمینه طلاق توافقی و امور خانوادگی می‌باشد. ایشان با 12 سال سابقه کاری در حیطه وکالت یکی از بهترین وکلای طلاق توافقی در تبریز بوده و دارای سابقه پروانه وکالت از کانون وکلای تبریز می‌باشد. داراری مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و  تخصص وی در دعاوی خانوادگی، گرفتن مهریه، مطالبه نفقه، حضانت فرزند و خصوصا طلاق توافقی است. طلاق توافقی توسط این وکیل در تبریز بین 10 الی 15 روز به طول می‌انجامد که با دادن وکالت به ایشان دیگر نیازی به حضور زوجین در جلسات دادگاه وجود ندارد و این وکیل بر اساس توافقات انجام شده بین زوجین در دادگاه عمل می‌کند. حق الوکاله ایشان به صورت توافقی حساب می‌شود. برای دریافت مشاوره و دادن وکالت به خانم فریبا معینی‌راد می‌توانید از ساعت 17:30 الی 20:30 به دفتر وکالت ایشان مراجعه کنید.

 • آدرس: آذربایجان شرقی، تبریز، چهارراه آبرسان، جنب کوی سبلان ساختمان،911، طبقه 2
 • تلفن دفتر: 09143061459
 • تلفن دفتر: 04133352671

 

7- محمد مهدی تقوی

طی کردن مرحله طلاق توسط یک فرد عادی بدونه داشتن سواد حقوقی کاری بس دشوار و زمان بر و نیاز به هزینه‌های زیادی دارد ولی انتخاب یک وکیل خوب و متخصص در این زمینه می‌تواند به زوجین کمک زیادی بکند. وکیل محمد مهدی تقوی یکی از این وکلای کار بلد در مورد طلاق توافقی در تبریز است که می‌تواند به زوجین در پروسه طلاق توافقی کمک کند. آخرین مدرک تحصیلی محمد مهدی تقوی، کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و دارای سابقه پروانه وکالت از کانون وکلای تبریز می‌باشد. وکیل پایه یک دادگستری و عضو اصلی کانون وکلای دادگستری استان آذربایجان شرقی و دارای مدرک تخصصی داوری از مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران است. محمدمهدی تقوی علاوه بر دعاوی خانوادگی مثل؛ توقیف اموال برای مهریه، در دعاوی کیفری و ثبتی نیز تبحر و مهارت داشته و جز یکی از بهترین وکیل مهریه های تبریز در به پایان رساندن پرونده‌های قبول شده توسط ایشان است.

 • آدرس: آذربایجان شرقی، تبریز، خیابان شریعتی جنوبی
 • تلفن دفتر: 09143195658

 

8- فرزانه ترابی

فرزانه ترابی، وکیل پایه یک دادگستری و داور دعاوی خانوادگی و حقوقی (قاضی تحکیم) می‌باشد. دارای مدرک دکترای حقوق تخصصی و هم چنین عضو کانون وکلای بین الملل IBA و عضو سازمان حقوقدانان بدون مرز است. تخصص اصلی وی در زمینه خانواده و طلاق توافقی، مهریه می‌باشد اما دعاوی دیگر را نیز قبول می‌کند. ساعات کاری دفتر وی روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت 17- 20 می‌باشد که برای حضور در دفتر و دادن وکالت به ایشان باید هماهنگی قبلی داشته باشید.

 • آدرس: آذربایجان شرقی، تبریز سه راه ولیعصر ، خیابان سعدی ، ساختمان مهدیه ، طبقه چهارم
 • تلفن همراه: 09142248852
 • تلفن دفتر: 04133290799

 

9- محمد قائمی فرد

محمد قائمی فرد، وکیل پایه یک دادگستری تبریز و مشاور حقوقی قضایی، مدرس دوره‌های آموزشی و دانش پژوه واحد بین المللی دانشگاه تبریز گرایش حقوق خصوصی می‌باشد. بیش از ده سال سابقه همکاری با مراکز دولتی و خصوصی در زمینه مشاوره حقوقی و قضایی را دارد. ایشان عضو رسمی کانون وکلای آذربایجان شرقی است. دارای سابقه پروانه وکالت به شماره پروانه 122235 از کانون وکلا می‌باشد. در زمینه دعاوی خانوادگی، حقوقی و خدمات امور حسبی کار می‌کند اما تخصص اصلی وی در مورد پرونده‌های خانوادگی علی الخصوص دعاوی طلاق توافقی است. در صورت انتخاب ایشان به عنوان وکیل طلاق توافقی تبریز خیالتان بابت حق الوکاله  راحت باشد، چرا که حق الوکاله ایشان به صورت توافقی و با قیمت مناسبی محاسبه می‌شود.

 • آدرس: آذربایجان شرقی، تبریز، خیابان امام، نرسیده به آبرسان، نبش چهارراه شهید رضا نژاد، ساختمان دلجوان، طبقه دوم
 • تلفن دفتر: 04133356299
 • تلفن دفتر: 0914128199

 

10- دکتر علی جاوید

دکتر علی جاوید، از سال 1383 به عنوان وکیل پایه یک دادگستری تبریز مشغول به کار بوده و از سال 1386 به عنوان عضو هیت علمی دانشگاه تبریز منسوب شده اند. مشاور حقوقی بیشتر شرکت های دولتی و خصوصی است. تخصص اصلی وی در مورد دعاوی خانوادگی بخصوص طلاق توافقی، استرداد جهیزیه، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، حضانت فرزند، است که ایشان دارای سوابق عالی در این زمینه می‌‌باشند. علاوه بر قبول پرونده‌های خانوادگی، پرونده‌های کیفری و حقوقی را نیز قبول وکالت می‌کند که در این زمینه‌ها نیز داراری پرونده‌های موفقی است. برای مشاوره حضوری و دادن وکالت به آقای جاوید، می‌توانیدهمه روزه جز روزهای تعطیل از ساعت 17:30 الی 20:30 به دفتر وکالت وی مراجعه کنید.

 • آدرس : آذربایجان شرقی، تبریز، ولیعصر، بالاتر از دادگستری، خیابان قانون، مجتمع خدماتی ولیعصر، طبقه۳، واحد ۷
 • تلفن تماس: 0413201132
 • تلفن همراه: 091441193504

 

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی در تبریز

برای ثبت طلاق در دفاتر رسمی طلاق باید توسط دادگاه اقدام به دریافت گواهی عدم سازش کرده و سپس با ارائه این گواهی به دفتر ثبت طلاق نسبت به صدور طلاق نامه اقدام نمود.

مدارکی برای این اقدام لازم می‌باشد که عبارتند از:

 • کپی یا خودعقدنامه
 • شناسنامه و کارت ملی زوجین
 • گواهی عدم بارداری یا باکره بودن زوجه
 • درصورت داشتن وکیل ارائه وکالت نامه
 • گواهی واحد مشاوره
 • توافق نامه براساس توافقات انجام شده بر سر مسائل مالی و غیر مالی

 


 

جهت مشاوره حقوقی با وکیل پایتخت و رزرو مشاوره حضوری با شماره وکیل پایه یک دادگستری 09125370071 تماس گرفته یا به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا