معرفی 10 تا از بهترین وکلای شیراز - بهترین وکیل شیراز با رای مردم

پیدا کردن بهترین وکیل شیراز برای شما ممکن است کار طاقت‌فرسایی به نظر برسد، اما امروز ما قصد داریم به شما در زمینه پیدا کردن شماره وکیل پایه یک دادگستری شیراز کمک کنیم. هرچند که برای رسیدگی به هر موقعیت حقوقی که با آن روبرو می‌شوید نیازی به یافتن وکیل ندارید، اما مشاور حقوقی می‌تواند هنگام مذاکره در مورد قراردادها، مراجعه به دادگاه، حل و فصل اختلافات ملکی یا رسیدگی به امور دیگر آرامش خاطر شما را به ارمغان بیاورد.

گرفتن یک وکیل همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا از اختلافات حقوقی به طور کلی جلوگیری کنید و اطمینان حاصل کنید که از قوانین محلی، ایالتی و کشوری پیروی می‌کنید.

وکیل شیراز
وکیل شیراز

وظیفه اصلی وکیل چیست؟

وکیل هر کسی است که تحصیلات حقوقی داشته و مدرک دکترای حقوقی را کسب کرده باشد. این یک اصطلاح جامع است که وکلا را نیز در بر می‌گیرد. وکیل کسی است که در آزمون وکالت گذرانده و شرایط مجوز برای وکالت را در حوزه قضایی خود برآورده کرده است. برخی از کارهایی که یک وکیل می‌تواند انجام دهد که وکیل نمی‌تواند شامل موارد زیر باشد:

انتخاب بهترین وکیل حقوقی شیراز

در زیر، زمانی که باید بهترین وکیل حقوقی شیراز را استخدام کنید، ویژگی‌ها و شرایط لازم، سوالاتی که باید بپرسید و ملاحظات اضافی را پوشش می‌دهیم.

1. درک کنید که چه زمانی وکیل استخدام کنید

هیچ پاسخ روشنی در مورد اینکه چه زمانی باید وکیل قاضی بازنشسته شیراز یا یک وکیل معمولی استخدام کنید وجود ندارد، اما به طور کلی، اگر به مشاوره حقوقی یا نمایندگی نیاز دارید، باید وکیل را استخدام کنید. بسیاری از افراد به دلیل یک رویداد مانند مورد زیر بهترین وکیل شیراز یا در هر شهر دیگر را استخدام می‌کنند:

2. مشخص کنید که در یک وکیل به دنبال چه چیزی باشید

به دنبال وکیلی باشید که حرفه‌‌ای، با تجربه، اجتماعی، تحصیل کرده، دلسوز و قابل اعتماد باشد. هنگام برخورد با یک موضوع حقوقی استرس زا، باید مطمئن شوید که بهترین وکیل را برای این کار دارید. اغلب، می‌توانید با گفتگو و دیدن ویژگی‌هایی که وکیل از خود نشان می‌دهند، در اولین باری که با آن‌ها ملاقات می‌کنید، متوجه شوید که خوب است یا خیر. برخی از ویژگی‌های یک وکیل خوب عبارتند از:

برخی از پرچم‌های قرمز که هنگام استخدام وکیل شیراز باید مراقب آنها بود عبارتند از:

3. تخصص‌های حقوقی وکیل شیراز را در نظر بگیرید

وکلای شیراز می‌توانند در بسیاری از زمینه‌های حقوقی از جمله ورشکستگی، قرارداد، شرکت، دفاع جنایی، برنامه ریزی املاک، مهاجرت، مالکیت معنوی، آسیب‌های شخصی و مالیات تخصص داشته باشند. اگر به وکیلی نیاز دارید که بتواند مشاوره حقوقی در مورد برنامه ریزی املاک، قراردادهای ساده، تخلفات ترافیکی، ترتیبات حضانت یا سایر موقعیت‌های قانونی استاندارد ارائه دهد، احتمالاً نیاز به استخدام بهترین وکیل در شیراز ندارید و با یک وکیل عمومی کار شما راه می‌افتد. با این حال، اگر خود را در یک موقعیت حقوقی منحصر به فرد می‌بینید، ممکن است بخواهید یک وکیل متخصص در زمینه حقوقی خاص پیدا کنید. مطمئن نیستید چه نوع وکیلی را استخدام کنید؟ این لیست از تخصص‌های حقوقی را بررسی کنید:

وکیل ورشکستگی

اگر مشکلات مالی را تجربه کرده‌اید، یک وکیل ورشکستگی می‌تواند به شما کمک کند تا برای ورشکستگی اقدام کنید یا گزینه‌های جایگزین را بررسی کنید.

وکیل قراردادی

اگر در حال نوشتن یا برنامه ریزی برای امضای قرارداد هستید، یک وکیل قراردادی می‌تواند آن را بررسی کند تا مطمئن شود که از نظر قانونی سالم و برای شما مفید است

وکیل شرکتی

اگر شرکتی دارید، یک وکیل شرکتی می‌تواند به شما کمک کند تا مسائل مربوط به انطباق و حاکمیت را بررسی کنید.

وکیل شیراز در زمینه معلولیت

گر معلولیت دارید و نیاز به مسکن یا مزایای دولتی دارید، با یک وکیل معلولیت صحبت کنید.

وکیل جنایی

اگر شما به جرمی متهم شده‌اید، یک وکیل مدافع جنایی می‌تواند در دادگاه از شما دفاع کند و حتی ممکن است پرونده شما منتفی شود.

وکیل برنامه ریزی املاک

اگر برای نوشتن وصیت نامه یا برنامه ریزی املاک خود به کمک نیاز دارید، بهترین وکلای شیراز در زمینه املاک می‌توانند به شما کمک کنند.

وکیل آسیب های شخصی

اگر اقدامات یا سهل انگاری شخص دیگری باعث آسیب دیدن شما در تصادف شد، وکیل آسیب‌های شخصی می‌تواند به شما در دریافت غرامت کمک کند.

وکیل مالیکت فکری

اگر کسب و کار شما دارای حق چاپ، حق ثبت اختراع، علائم تجاری یا اسرار تجاری است، یک وکیل IP می‌تواند به کسب و کار شما در محافظت از آنها کمک کند.

قصور پزشکی

اگر سهل انگاری پزشک بر سلامت یا رفاه شما تأثیر منفی می‌گذارد، در مورد گزینه‌های قانونی خود با یک وکیل صحبت کنید.

وکیل مهاجرت

اگر در مورد ویزا، شهروندی، وضعیت DACA یا گرین کارت خود با مسائل مهاجرت مواجه شدید، یک وکیل مهاجرت می‌تواند در مورد گزینه‌ها و مراحل بعدی شما اطلاعات بیشتری به شما بدهد.

وکیل املاک

اگر قصد خرید یا فروش ملک را دارید، از یک وکیل ملکی بخواهید تا اسناد و قراردادهای مربوطه را بررسی کند.

وکیل مالیات

اگر مالیات شما پیچیده است یا IRS اظهارنامه شما را بررسی می‌کند، یک وکیل مالیاتی می‌تواند به شما توصیه کند.

هزینه و در دسترس بودن وکلا ممکن است بر اساس تخصص مورد نیاز و موقعیت مکانی شما متفاوت باشد و در صورت تمایل برای داشتن شماره وکیل شیراز می‌توانید با وب سایت ما در ارتباط باشید.

4. از روش‌های مختلف جستجو برای یافتن وکیل شیراز استفاده کنید

راه‌های بسیار خوبی برای یافتن وکیل خوب در شیراز وجود دارد، اما ساده‌ترین راه معمولاً شروع به جستجوی آنلاین یا درخواست پیشنهاد از افرادی است که به آنها اعتماد دارید.

بسیاری از مردم وکلا را به صورت آنلاین پیدا می‌کنند. ساده ترین راه برای شروع جستجوی خود برای یک وکیل معتبر این است که کلمات کلیدی مرتبط را در موتور جستجو تایپ کنید.

نکته: همانطور که جستجوی خود برای یافتن وکیل پایه یک شیراز را شروع می‌کنید، لیستی از وکلایی که در نظر دارید را همراه با یادداشت‌هایی در مورد کارهایی که در مورد هر کدام انجام می‌دهید و دوست ندارید، نگه دارید. این به شما کمک می‌کند تا تصمیم نهایی خود را بگیرید.

از خانواده، دوستان، همکاران و آشنایان خود بپرسید که آیا وکیلی را می‌شناسند که می‌توانند با اطمینان او را توصیه کنند. مراجع شخصی می‌تواند برخی از معتبرترین مراجعی باشد که می‌توانید پیدا کنید. همچنین می‌توانید از وکیلی که می‌شناسید و به آن اعتماد دارید، بخواهید، حتی اگر آنها در حوزه‌ای که به کمک حقوقی نیاز دارید، کار نمی‌کنند. آنها ممکن است بتوانند همکارانی را که می‌توانند پرونده شما را مدیریت کنند، توصیه کنند.

بررسی‌های شرکت حقوقی را بخوانید: هنگامی که لیستی از شرکت‌های حقوقی را که در نظر دارید تهیه کردید، بررسی‌های آنها را بخوانید.

در سایت‌های بررسی، مشتریان سابق و فعلی می‌توانند تجربیات خود را به اشتراک بگذارند، و شما می‌توانید تعیین کنید که آیا مایلید شانسی برای شرکت داشته باشید یا خیر.

5. برای مشاوره حقوقی وکیل شیراز برنامه ریزی کنید

هنگامی که لیست کوتاهی از وکلای دادگستری تهیه کردید، یک جلسه مشاوره را در موارد زیر تنظیم کنید:

به طور کلی، شما می‌توانید برای راه اندازی یک مشاوره حقوقی با یک موسسه حقوقی تماس بگیرید یا فرمی را در وب سایت شرکت پر کنید و فقط نام و شماره تلفن خود را ذکر کنید. از برنامه ریزی مشاوره با چندین وکیل برای یافتن فرد مناسب برای نمایندگی نترسید.
در طول مشاوره با مجرب ترین وکیل شیراز، توجه داشته باشید که آنها چگونه دفتر خود را اداره می‌کنند، آیا کارکنان پشتیبانی کافی وجود دارد یا خیر، و چقدر حرفه‌‌ای با شما رفتار می‌کنند. به عواملی مانند مدت زمانی که طول کشید تا وکیل تماس اولیه شما را برگرداند و اینکه آیا شما تنها تمرکز او را در طول مکالمه خود دارید، بسیار توجه کنید.
در مورد فرآیند جذب مشتری در شرکت انتخابی خود بحث کنید

درخواست تجزیه و تحلیل فرآیند دریافت و ورود آنها کنید. برخی از چیزهای رایجی که می‌توانید در طول این فرآیند انتظار داشته باشید عبارتند از:

درخواست تجزیه و تحلیل فرآیند دریافت و ورود آنها کنید. برخی از چیزهای رایجی که می‌توانید در طول این فرآیند انتظار داشته باشید عبارتند از:

6. سوالات مناسبی را برای پرسیدن از وکلایی که در نظر دارید بشناسید

اکنون که چند گزینه برای انتخاب وکیل دادگستری شیراز دارید، زمان انتخاب فرا رسیده است. برای شروع، در اینجا لیستی از سوالاتی وجود دارد که باید قبل از استخدام از یک وکیل بپرسید:

آیا مشاوره رایگان ارائه می‌دهید؟

اکثر وکلا به مشتریان احتمالی مشاوره رایگان ارائه می‌دهند تا به سؤالات آنها پاسخ دهند و مشخص کنند که آیا مناسب هستند یا خیر. با این حال، برخی از وکلا در صورت انتخاب وکیل دیگری، برای محافظت از وقت خود، هزینه‌ای اسمی می‌گیرند.

اگر وکیلی که مد نظر شماست هزینه مشاوره می‌گیرد، قبل از تعیین وقت در مورد آن بپرسید. همچنین می‌توانید فهرست کاملی از هزینه‌ها را بخواهید تا مطمئن شوید که هزینه‌های اضافی به صورت مخفیانه روی فاکتور شما اعمال نمی‌شود.

قبل از امضای هر چیزی یا تعهد به خدمات، بررسی کنید که چه خدماتی در مظنه قیمت گنجانده شده است، آیا می‌توانید مبلغ را به صورت اقساط بپردازید، و چقدر باید انتظار پرداخت برای حل پرونده خود را داشته باشید.

هزینه‌های شما چقدر است؟

برخی از هزینه‌هایی که ممکن است در صورت داشتن بهترین وکیل شیراز با آنها روبرو شوید عبارتند از:

 • هزینه‌های مشاوره: همانطور که قبلاً گفته شد، برخی از وکلا ممکن است هزینه مشاوره را دریافت کنند. با این حال، بسیاری از این امر چشم پوشی می‌کنند.
 • هزینه‌های احتمالی وکیل در شیرازبا توجه به قوانین، هنگامی که پرونده شما حل می‌شود، وکیل شما حق دریافت درصدی از مبلغ را خواهد داشت - به طور کلی تا 40٪. اگر قرارداد اضطراری دارید، نباید از قبل برای مشاوره حقوقی هزینه کنید.
 • هزینه‌های پردازشدر برخی از حوزه‌های قضایی، شرکت‌های حقوقی ممکن است در صورت پرداخت با کارت اعتباری، هزینه تراکنش ACH را از مشتریان دریافت کنند.
 • هزینه‌های نگهدارندهاین مبلغی است که مشتری از قبل به وکیل می‌پردازد تا بعداً وکالت را تضمین کند. این به عنوان پیش پرداخت برای هزینه‌های قانونی آینده عمل می‌کند.

هزینه وکلا در امور حسبی ، دعاوی خانوادگی و غیر مالی

موضوعنرخ
تمام دعاوی خانوادگی یا دعاوی مالی ناشی از زوجیت و به علاوه امور حسبی5 الی 200 میلیون ریال
دعاوی که خواسته آنها مالی نباشد یا به موجب قانون پرداخت بها لازم نباشد4 الی 300 میلیون ریال
چه مدت است که وکیل شاغل هستید؟

در حالی که یک فارغ التحصیل اخیر دانشکده حقوق می‌تواند فوق‌العاده با استعداد و توانا باشد، این موضوع هنوز یک سوال مهم است. اگر برای شما مهم باشد که یک وکیل با تجربه داشته که برنده‌های زیادی داشته باشد، باید از آنها بپرسید:

چه زمانی از دانشکده حقوق فارغ التحصیل شدید؟
اگر یک وکیل آینده نگر تجربه زیادی ندارد، از آنها بپرسید که چرا فکر می‌کنند می‌توانند با موفقیت از شما وکالت کنند؟

وکلای حرفه‌ای خدمات حقوقی حرفه‌‌ای را به صورت رایگان یا با هزینه کم ارائه می‌دهند. اگر به جای صرفاً پول برای خدمات حقوقی به یک وکیل نیاز دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات در مورد آن با کمک حقوقی نیز تماس بگیرید.

چند دوره کارآموزی را در دوره حقوق گذراندید؟

اگر دادگاه شما را «فقیر» تشخیص دهد - قادر به پرداخت هزینه یک وکیل خصوصی نیستید - آنها می‌توانند برای اطمینان از داشتن نمایندگی کافی در پرونده‌های جنایی، شما را یک وکیل عمومی منصوب کنند.

کجا کارآموزی کردید؟

اگر دادگاه شما را «فقیر» تشخیص دهد - قادر به پرداخت هزینه یک وکیل خصوصی نیستید - آنها می‌توانند برای اطمینان از داشتن نمایندگی کافی در پرونده‌های جنایی، شما را یک وکیل عمومی منصوب کنند.

چه فرصت‌های یادگیری تجربی داشتید که شما را برای دفاع از پرونده من آماده کرد؟

اگر دادگاه شما را «فقیر» تشخیص دهد - قادر به پرداخت هزینه یک وکیل خصوصی نیستید - آنها می‌توانند برای اطمینان از داشتن نمایندگی کافی در پرونده‌های جنایی، شما را یک وکیل عمومی منصوب کنند.

چه فرصت‌های یادگیری تجربی داشتید که شما را برای دفاع از پرونده من آماده کرد؟

اگر دادگاه شما را «فقیر» تشخیص دهد - قادر به پرداخت هزینه یک وکیل خصوصی نیستید - آنها می‌توانند برای اطمینان از داشتن نمایندگی کافی در پرونده‌های جنایی، شما را یک وکیل عمومی منصوب کنند.

در چند پرونده مشابه برنده شده‌اید؟

نرخ برد بهترین وکیل پایه یک شیراز بسیار مهم است ؛زیرا نشان می‌دهد که چقدر احتمال دارد که پرونده شما برنده شود. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که این آمار تنها در صورتی معتبر است که موارد مشابه شما را نشان داده باشد.

وکالت چند پرونده را بر عهده دارید؟
چند مورد از آن موارد مشابه من بود؟
آیا تا به حال مورد مجازات انضباطی قرار گرفته‌اید؟

این موضوع مهم است که بدانیم آیا یک وکیل بالقوه به دلیل سوء رفتار حرفه‌‌ای تحت تعقیب انضباطی قرار گرفته است یا خیر! برخی از مصادیق تخلفات وکیل عبارتند از:

 •  پرداخت بیش از حد یا دریافت هزینه‌های بیش از حد
 • پنهان کردن شواهد
 • تضاد علاقه
حجم پرونده فعلی شما چقدر است؟

قبل از انتخاب وکیل شیراز، اسامی وکلای شیراز را بررسی کرده و مطمئن شوید که آنها زمان لازم را برای رسیدگی به پرونده شما دارند و می‌توانند به درستی از شما وکالت کنند. همچنین باید بپرسید که آنها شخصاً به چه مقدار از پرونده شما رسیدگی می‌کنند و چه وظایفی را به همکاران خود واگذار می‌کنند. در اینجا چند سؤال وجود دارد که می‌توانید برای ارزیابی نحوه تقسیم کار آنها بپرسید:

 • برای تهیه آرای دادگاه چقدر تحقیق می‌کنید؟
 • کدام اعضای تیم شما به تدوین یک استراتژی قانونی برای پرونده من کمک خواهند کرد؟
 • کارآموزان و وکلای جوان چه میزان تحقیق را بر عهده خواهند داشت؟
 •  آیا شما تنها وکیل مدافع من در دادگاه خواهید بود؟

7. بهترین وکیل شیراز را برای پرونده خود انتخاب کنید

اکنون که تحقیقات خود را روی لیست وکلای شیراز انجام داده‌اید، وقت آن است که تصمیم خود را بگیرید. یادداشت‌های خود را در مورد هر گزینه مرور کنید و مزایا و معایب هر کدام را مرور کنید. برای جمع بندی، ممکن است بخواهید مقایسه کنید:

8. در صورت نیاز گزینه‌های دیگر را بررسی کنید

اگر گزینه‌های خود را دوست ندارید، چند گزینه دیگر نیز خواهید داشت: فرآیند جستجو را تکرار کنید یا به منابع دولتی یا غیرانتفاعی محلی برای کمک دفاع جنایی نگاه کنید، یا خود را نمایندگی کنید. به طور کلی توصیه نمی‌شود که خود را نمایندگی کنید. با این حال، نمونه‌هایی از موفقیت در خودبازنمایی وجود دارد.

اگر به یک وکیل نیاز دارید اما توانایی پرداخت آن را ندارید، چه گزینه‌هایی دارید؟

اگر به کمک حقوقی و داشتن وکیل خوب شیراز نیاز دارید، اما از نظر مالی گزینه مناسبی برای شما نیست، همچنان گزینه‌هایی دارید. گزینه‌های زیر در پرونده‌های جنایی در دسترس هستند، نه مدنی. ممکن است سازمان‌های محلی وجود داشته باشند که از پرونده‌های مدنی حمایت می‌کنند، اگرچه این امر چندان رایج نیست.

کمک‌های حقوقی

وکلای حرفه‌ای خدمات حقوقی حرفه‌‌ای را به صورت رایگان یا با هزینه کم ارائه می‌دهند. اگر به جای صرفاً پول برای خدمات حقوقی به یک وکیل نیاز دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات در مورد آن با کمک حقوقی نیز تماس بگیرید.

وکیل شیراز حرفه ای

وکلای حرفه‌ای خدمات حقوقی حرفه‌‌ای را به صورت رایگان یا با هزینه کم ارائه می‌دهند. اگر به جای صرفاً پول برای خدمات حقوقی به یک وکیل نیاز دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات در مورد آن با کمک حقوقی نیز تماس بگیرید.

وکیل عمومی

اگر دادگاه شما را «فقیر» تشخیص دهد - قادر به پرداخت هزینه یک وکیل خصوصی نیستید - آنها می‌توانند برای اطمینان از داشتن نمایندگی کافی در پرونده‌های جنایی، شما را یک وکیل عمومی منصوب کنند.

در بیشتر موارد، برای واجد شرایط بودن برای داشتن وکیل حقوقی شیراز، باید دستورالعمل‌های مالی خاصی را رعایت کنید. دادگاه ممکن است نیاز شما را بر اساس درآمد، تعداد خانواده و محل زندگی شما محاسبه کند.

وکیل پایتخت

سخن پایانی

به‌عنوان یک مشتری بالقوه، می‌توانید در طول یک مشاوره حقوقی از بهترین وکیل های شیراز برای مراجعات مشتریان قبلی یا فعلی درخواست کنید. یا می‌توانید با استفاده از دایرکتوری حقوقی مملو از متخصصان حرفه‌‌ای، وکیلی پیدا کنید. شما باید با شخصی که نماینده شما و علایق شما است احساس راحتی کنید، به خصوص که احتمالاً جزئیات خصوصی زندگی خود را به اشتراک می‌گذارید و احتمالاً آینده خود را در دستان او قرار می‌دهید. ما در وکیل پایتخت بهترین هارا برای حل مشکل شما معرفی کرده ایم.

وکیل پایتخت

وکیل پایتخت اولین و با سابقه ترین وب سایت معرفی وکلای کشور است که فعالیت خود را از سال 1398 شروع کرد و هم اکنون به معرفی بهترین وکلا در تمامی استان ها و شهرها می پردازد. 

راه‌های ارتباط با ما

تمامی حقوق این وب سایت برای وکیل پایتخت محفوظ است