معرفی بیش از 10 وکیل ملکی با سابقه

بهترین وکیل ملکی، به شخصی گفته می‌شود که در امور حقوقی مربوط به املاک و مستغلات متخصص است و تعداد بسیار زیادی پرونده را در این زمینه با موفقیت انجام داده باشد. وکیل ملکی با تسلط کامل در حوزه‌های مختلف حقوقی مربوط به املاک از جمله، خرید و فروش، اجاره، رهن، تخلیه، خلع ید، تصرف عدوانی، ارث، مزاحمت، ممانعت از حق ، تفکیک و دیگر دعاوی ملکی می‌تواند به موکلین خود مشاوره و یاری دهد. 

کمک گرفتن از وکیل ملکی در بسیاری از موارد می‌تواند از بروز مشکلاتی که ممکن است دامن‌گیر افراد شود جلوگیری نماید. یک وکیل املاک توانایی این را دارد تا در مراحل مختلف انواع متعدد معاملات ملکی، در زمان قبل از معامله، هنگام عقد قرارداد معامله و پس از معامله، به موکل خود مشاوره درست را ارائه دهد و کمک‌رسانی کند.

حداقل مزیت همراهی یک وکیل ملکی قبل از معامله املاک این است، که حضور او با دانش و تخصص کافی می‌ تواند به موکل کمک کند تا از صحت و سلامت معامله اطمینان حاصل نماید.

در زمان عقد قرارداد معامله نیز وکیل ملکی به موکل خود کمک می‌کند تا قرارداد معامله را برای او به صورت کاملا قانونی تنظیم نماید و هیچ موردی از قلم نیفتد حضور وکیل ملکی باعث می‌شود تا موکل از تمامی حقوق خود در قرارداد آگاه باشد. بعد از معامله نیز وکیل به موکل کمک می‌کند تا از حقوق مربوط به خود  در برابر طرف دیگر معامله یا سایر اشخاص، دفاع لازم را بعمل آورد.

بهتر است که شما عزیزان در انتخاب وکیل امور ملکی نهایت دقت را داشته باشید که وکیل مورد نظر شما دارای تخصص و تجربه لازم در امور املاک باشد. در ادامه این مقاله اطلاعات جامعی در رابطه با وکیل ملکی به شما ارائه خواهیم داد، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی به مجموعه‌ای از مشکلات و پیچیدگی‌ها گفته می‌شود که به املاک و مستغلات مربوط خواهد شد که برای حل این مشکلات بهتر است از یک وکیل دعاوی ملکی کمک گرفت. همان‌طور که متوجه شدید پرونده‌های ملکی به صورت حقوقی و کیفری در رابطه با املاک و اراضی مطرح می‌شود و به انواع متعدد و گسترده دسته‌بندی خواهند شد که هر کدام از این دسته‌ها از حساسیت‌های خاصی برخوردار هستند.

بهترین وکیل ملکی در تهران می‌تواند نقش بسزایی در موفقیت پرونده‌های ملکی داشته باشد. پس برای پیشبرد درست پرونده‌های مربوط به املاک افراد حتما باید از بهترین وکیل ملکی تهران کمک بگیرند. به‌طور کلی می‌توان گفت دعاوی حوزه املاک بر اساس معیارهای مختلفی تقسیم بندی می‌شوند که در میان آن‌ها به مهم‌ترین موارد اشاره می‌کنیم. که شامل:

3 دسته، حقوقی، کیفری و ثبتی خواهد بود. بهتر است بدانید که دعاوی ملکی فقط بین افراد ایجاد نمی‌شود بلکه ممکن است، بین سازمان‌ها، نهادها و حتی دولت ایجاد شود. با توجه به  این‌که قوانین و مقررات در دعاوی ملکی بسیار گسترده هستند و این گستردگی نیازمند دانش و مهارت خاصی است، حضور یک وکیل متخصص املاک حرفه ای در کنار افراد بسیار حائز اهمیت خواهد بود

دعاوی ملکی حقوقی

منظور از دعاوی ملکی حقوقی، پرونده‌هایی هستند که با موضوع، اجاره، مالکیت، ساخت‌ و ساز و سایر امور مربوط به املاک مطرح می‌شوند. وکیل ملکی دعاوی را که در صلاحیت دادگاه‌های حقوقی قرار دارند بر اساس قانون مدنی و قانون ثبت اسناد و املاک، و سایر قوانین مربوطه مطرح می‌کند تا در دادگاه به آن رسیدگی شوند.

دعاوی ملکی ثبتی

دعاوی ملکی ثبتی مربوط به پرونده‌هایی هستند که موضوع آن ملک یا املاک غیر منقول خواهد بود. بهتر است بگوییم این دعاوی با قانون ثبت و مقررات مربوط به آن مرتبط خواهد بود. این دعاوی می‌تواند در صلاحیت دادگاه‌ عمومی حقوقی، اداره ثبت اسناد و املاک و یا دیوان عدالت اداری باشند. وکیل ملکی پرونده‌های مربوط به این دعاوی را در مرجع حقوقی مربوطه مطرح نموده و آن را مورد دفاع قرار خواهد داد.

دعاوی ملکی جزایی

دعاوی ملکی جزایی، با دعاوی حقوقی و ثبتی کمی متفاوت خواهد بود. این دعاوی مربوط به پرونده‌هایی است که در آن‌ها یک یا چند نفر، در حوزه املاک و مستغلات، مرتکب یک یا چند جرم خواهند شد. در این دعاوی، علاوه بر شاکیان خصوصی ممکن است مدعی‌ العموم هم به عنوان شاکی در نظر گرفته شود، این دعاوی در دادگاه‌ های کیفری مطرح شده و وکیل ملک در تهران یا در هر نقطه‌ی دیگری از پرونده دفاع خواهد کرد.
دعاوی ملکی حقوقی که به فسخ قراردادها و الزام به دریافت پایان کار مربوط می‌شود، و دعاوی ملکی کیفری که به کلاهبرداری و ارتکاب جرم و تخلفات عمدی مرتبط است و معمولا مورد تایید قاضی نخواهد بود. از مهم‌ترین دعاوی ملکی ثبتی نیز می‌توان به  دعاوی اجرای صبر و ابطال رسمی اشاره کرد که وکیل ملکی خوب در تهران می‌تواند به خوبی به حل‌وفصل آن بپردازد که در این صورت از بابت قراردادهای اصولی و قانونی خیالتان راحت شده و هیچ استرس و نگرانی در این باره نخواهید داشت. اگر شما نیز در حال حاضر در معامله‌ های ملکی خود درگیر مشکلی هستید، بهتر است زمان را از دست ندهید و برای حل مشکل خود از یک وکیل ملکی کمک بگیرید.

سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
تخصصحقوقی، ملکی، خانواده، کیفری، ثبتی و…
خدماتپیگیری پرونده-مشاوره رایگان
میزان موفقیت 90% پرونده‌ها
مهارت ارتباطیفن بیان قوی و توانایی برقراری ارتباط موثر با موکل خود و طرف مقابل
قدرت تجزیه و تحلیلتوانایی بررسی دقیق پرونده و ارائه راه‌کارهای مناسب
هزینه وکیلبر اساس شرایط پرونده، به صورت توافقی با موکل
وکیل ملکی

خدمات مورد ارائه توسط وکیل ملکی

یکی از مهم‌ترین خدماتی که وکیل ملک به صورت حرفه‌ای می تواند ارائه دهد مشاوره حقوقی است. زمانی که مشکلی ایجاد می‌شود در بسیاری از موارد، دریافت یک مشاوره صحیح از وکیل ملکی می‌تواند از بروز هرچه بیشتر مشکلات حقوقی جلوگیری کند با این‌که از شدت آن‌ها بکاهد.

از دیگر خدمات مهم مورد ارائه توسط وکیل ملکی می‌توان به تنظیم اسناد و قراردادهای ملکی اشاره کرد. یک وکیل املاک در تهران  با آگاهی از قوانین و مقررات مربوط به املاک، اسناد و قراردادهای ملکی را به صورت صحیح تنظیم می‌نماید. اقدام به تنظیم صحیح اسناد و قراردادهای مربوط به معاملات ملکی از بروز مشکلات حقوقی که ممکن است در آینده ایجاد شود پیشگیری کند.

برای درک بهتر این مسئله به توضیح مثالی می‌پردازیم، به عنوان مثال، اگر در معامله‌ای مبایعه نامه به طور درست تنظیم نشده باشد، ممکن است خریدار نتواند مالکیت ملک را به طور قانونی ثابت کند. کمک گرفتن از یک وکیل با تجربه و دانش حقوقی کامل در زمان انجام معامله به شما کمک می‌کند تا دعاوی حقوقی خود را به بهترین شکل ممکن پیگیری کنید و در کم‌ترین زمان نتیجه مطلوب را دریافت کنید. این نکته را هرگز فراموش نکنید که انتخاب یک وکیل ملکی با دانش حقوقی بالا و تجربه کافی، نقش مهمی در موفقیت پرونده حقوقی شما خواهد داشت.

ویژگی‌های بهترین وکیل ملکی

همان‌طور که دریافتید پرونده‌های ملکی از پرکاربردترین حوزه‌های فعالیت در نظام حقوقی ایران به شمار می‌رود. این حوزه به دلیل حساسیت و پیچیدگی بالایی که دارد، نیازمند استفاده از تخصص یک وکیل ملکی با تجربه است. بهترین وکلا اشخاصی هستند که علاوه بر دانش و تجربه کافی، دارای ویژگی های زیر نیز باشند:

بررسی دقیق پرونده قبل از پذیرش

 وکیل قبل از پذیرش پرونده، موظف است جلسه‌ای برگزار کرده و با موکل خود ملاقات داشته باشد، و در این جلسه در مورد موضوع وکالت و جزئیات پرونده با موکل صحبت می‌کند و بررسی‌های لازم را انجام خواهد داد. وکیل با دقت تمام اسناد و مدارکی که از سوی موکل خود دریافت کرده را بررسی می‌کند و احتمالات و آگاهی‌های لازم را به موکل خود منتقل خواهد کرد.
در این جلسه نیز موضوعاتی مانند، حق الوکاله وکیل، هزینه‌های دادرسی پرونده و مدت زمان تقریبی به نتیجه رسیدن آن مورد بحث قرار خواهد گرفت. تا موکل با آگاهی تمام از جزئیات پرونده و هزینه‌ها تصمیم‌گیری نماید.

فن بیان قوی و مهارت ارتباطی و مذاکره

 فن بیان قوی و مهارت ارتباطی درست وکیل ملکی در مسیر پرونده می‌تواند افراد بسیاری را تحت تاثیر قرار دهد. در زمان ایجاد مشکلات مربوط به پرونده‌های ملکی در بسیاری از مواقع ممکن است، حل مشکل بدون مراجعه به دادگاه و از طریق مذاکره با طرف مقابل امکان پذیر باشد. در چنین مواقعی، فن بیان رسا، مهارت ارتباطی و مذاکره به وکیل کمک می‌کند تا با طرف مقابل به توافق رسیده و پرونده را بدون صرف هزینه و زمان زیاد حل کند.

دانش حقوقی کافی

از دیگر ویژگی‌های یک وکیل ملکی خوب داشتن دانش حقوقی کافی برای به سرانجام رساندن پرونده است، البته در کنار اطلاعات حقوقی و تخصص کافی، در زمینه دعاوی ملکی، در برخی مواقع ممکن است در قوانین و مقررات تغییراتی الزام شود، به همین دلیل یک وکیل ملکی باید علمش به‌روز باشد تا با مقررات جدید هماهنگ باشد و برای به ثمر رساندن پرونده با تکیه به اطلاعات قبلی پیش نرود.

تخصص و تسلط کافی بر قوانین و مقررات حوزه املاک و مستغلات

 بهترین وکیل ملکی تهران شخصی است که کاملا به قوانین و مقررات مربوط به املاک، مانند: قوانین حقوق مدنی، حقوق تجارت و قوانین کیفری مرتبط با املاک و قوانین ثبتی مسلط باشد. تسلط کامل به موارد فوق‌الذکر به وکیل کمک خواهد کرد تا در مراحل مختلف پرونده بهترین راه حل حقوقی را در جهت حل مشکل موکل خود ارائه دهد.

امانت‌داری و رعایت مصلحت موکل

یک وکیل ملکی خوب در دعاوی پرونده‌ها در مقابل اسرار و مدارک مربوط به موکل خود باید از اصل صداقت و امانت‌داری پیروی نماید،  یک وکیل موفق باید در مسیر پرونده  کاملا با موکل صادق باشد و مصلحت موکل خود را در اولویت قرار دهد، و در توانایی‌های خود اغراق نداشته باشد. همچنین اطلاعات و اتفاقات مربوط به پرونده موکل خود را حتی بعد از پایان پرونده برای سایر اشخاص بازگو نکند .

رعایت اخلاق حرفه‌ای

یک وکیل ملکی خوب در کنار داشتن پروانه وکالت باید ویژگی‌هایی مانند: اخلاق حرفه‌ای و فنی برای وکالت داشته باشد تا بتواند از حقوق موکل به خوبی دفاع نماید. بنابراین برای انتخاب یک وکیل ملکی در تهران صرفا توجه به پروانه وکالت و داشتن مجوز از کانون وکلا، کافی نخواهد بود بلکه داشتن ویژگی‌های که بیان شد در انتخاب یک وکیل خوب، تاثیرگذار خواهد بود.

قدرت تحلیل و بررسی مسائل

 از ویژگی‌های مهمی که یک وکیل باید آن را داشته باشد می‌توان قدرت تحلیل مسئله را نام برد. در انتخاب وکیل به این نکته توجه داشته باشید که یک وکیل خوب باید توانایی این را داشته باشد که رویداد‌ها را به‌خوبی تحلیل کند و برای رسیدگی به پرونده بهترین رویکرد را پیش بگیرد.

استفاده از تجربه دیگران

 وکیل ملکی تهران باید برای حل‌وفصل دعاوی ملکی علاوه بر اطلاعاتی که خود دارد، در مواقع لزوم از تجارب دیگران نیز کمک گیرد و در جهت رفع ابهامات مربوط به پرونده تلاش نماید.

نکات مهم قبل از عقد قرارداد با وکیل

تعهدات وکیل

در قرارداد بین وکیل و موکل، تعهدات وکیل نسبت به موکل باید دقیقا در قرارداد ذکر شود. به عنوان مثال، وکیل متعهد است که از حقوق موکل خود با تمام تخصص و توان دفاع کند.

مطالعه دقیق قرارداد

قبل از عقد قرارداد و امضا شما موظف هستید که به‌طور کامل و دقیق آن را مطالعه کنید، همچنین مواردی که باید در قرارداد مورد توجه قرار دهید به شرح زیر خواهد بود:

موضوع قرارداد

در شرح قرارداد باید موضوع به صورت دقیق و واضح مشخص باشد. به عنوان مثال، در رابطه با دعاوی ملکی، باید مشخصات دقیق ملک مورد نظر در قرارداد ذکر شود.

انتخاب یک وکیل متخصص

باید وکیلی را انتخاب نمایید که در زمینه دعاوی ملکی دارای تخصص و تجربه کافی باشند. قبل از انتخاب می‌توانید از طریق پرس‌وجو از افراد مطمئن، کانون وکلای دادگستری و جست‌وجو در اینترنت از پیشینه‌ی وکیل مورد نظر آگاه شوید. و قبل از هر چیزی با وکیل یک جلسه مشاوره داشته باشید تا جزئیات پرونده را به صورت کامل برای او شرح دهید و مشورت‌های لازم را انجام دهید.

مشخصات دقیق وکیل و موکل

این مشخصات باید شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، آدرس و شماره تماس هر دو طرف قرارداد باشد.

حق الوکاله

میزان حق الوکاله و نحوه پرداخت آن به وکیل باید به صورت دقیق در قرارداد قید شود.

مرجع حل اختلاف

در صورت بروز مشکلی بین طرفین، باید در قرارداد مرجع حل اختلاف مشخص شود.

وکیل پایتخت
سخن پایانی

 وکیل ملکی جز تاثیرگذارترین افراد در حوزه املاک و مستغلات است. این وکلا با دانش و تخصص خود می‌ توانند در اموری مانند خرید، فروش، اجاره، رهن و سایر معاملات ملکی به موکلین خود کمک کنند. انتخاب یک وکیل متخصص و با تجربه در این زمینه می‌تواند از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری نماید. وکیل پایتخت موسسه معتبر با کادری حرفه‌ای که در این زمینه‌ها می‌تواند به شما کمک نماید.

وکیل پایتخت

وکیل پایتخت اولین و با سابقه ترین وب سایت معرفی وکلای کشور است که فعالیت خود را از سال 1398 شروع کرد و هم اکنون به معرفی بهترین وکلا در تمامی استان ها و شهرها می پردازد. 

راه‌های ارتباط با ما

تمامی حقوق این وب سایت برای وکیل پایتخت محفوظ است