بهترین وکیلخانوادهمقالات

وکیل طلاق توافقی در شیراز

در طلاق توافقی به کمک وکیل در شیراز، زوجین باید درباره مقدار نفقه، مهریه، حضانت و نگهداری فرزند یا فرزندان، اجرت المثل ایام زناشویی و به طور کلی تمام حقوق مالی و غیر مالی به توافق رسیده و این توافق نامه را به وکیل ارائه دهند تا وکیل برحسب توافقات انجام شده برای صدور حکم طلاق توافقی اقدام نماید. در این مقاله ما درباره بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز و همچنین تاثیر داشتن وکیل طلاق توافقی به گفتگو می‌پردازیم. ساده‌ترین و آسان‌ترین نوع طلاق، طلاق توافقی بوده که در اصل به معنی توافق بین زن و مرد برای جدایی و عدم تمایل به ادامه زندگی است. بعد از توافق، زوجین با حضور مشترک در دادگاه‌های خانواده درخواست صدور گواهی عدم امکان سازش به منظور اجرایی شدن صیغه طلاق را می‌نمایند. طلاق توافقی قابل رجوع است، یعنی اینکه زوج می‌تواند بعد از طلاق توافقی اگر زوجه هم مایل باشد زندگی با همسر خود را درخواست کند با این وجود ممکن است طلاق توافقی گاهی به سادگی انجام نشود و نیاز به وجود وکیل باشد و ما در این مقاله به معرفی تعدادی از بهترین وکلای طلاق توافقی در شیراز می‌پردازیم.

 

شرایط طلاق توافقی در شیراز

برای طی مراحل طلاق توافقی در شیراز و موفقیت در این پروسه مانند دیگر پروندهای قضایی این پرونده نیز باید مراحلی را طی کند. اصل اساسی طلاق توافقی، توافق بین طرفین بر سر مسائل مالی و غیر مالی است که بعد از توافق اقدام به طلاق می‌کنند. معنی لغوی طلاق، رهایی و آزادشدن می‌باشد. طلاق امری رایج از گذشته تا به امروز بوده و وسیله ای برای جدایی زوجینی که تفاهم و تمایلی برای ادامه زندگی ندارند در واقع پایان زندگی مشترک و زناشویی زوجین می‌باشد.

برای شروع طلاق توافقی در شیراز، باید وقت مشاوره تعیین شود که برای این تعیین وقت، ابتدا باید در سامانه ثبت نام کرده و بعد از ثبت نام ساعت، زمان و مرکز مشاوره تعیین و به زوجین اطلاع داده می‌شود. بعد از دریافت پیامک زمان جلسات مشاوره، باید زوجین در موید تایید شده در مرکز مشاوره حضور به عمل آورند. مدت جلسات مشاوره بین 45 روزالی 2 ماه و 5 جلسه می‌باشد. پس از اتمام این جلسات، مرکز مشاوره بررسی‌های لازم را در مورد به تفاهم رسیدن یا نرسیدن انجام داده و اگر زوجین همچنان اصرار به طلاق داشتند و از تصمیم خود برای طلاق بازنگشتند اقدام به صدور گواهی عدم امکان سازش بین زوجین می‌کند و این گواهی از طریق اتوماسیون به یکی از دفاتر خدمات قضایی شیراز و یا به وکیل خانواده زوجین ارائه می‌شود.

بعد از طی مراحل مشاوره و دریافت گواهی عدم امکان سازش، باید دادخواستی برای طلاق توافقی تنظیم کرده و همراه گواهی عدم امکان سازش که از مرکز مشاوره دریافت کرده‌اند به نزدیکترین دفتر خدمات قضایی مراجعه و ارائه دهند و دفتر قضایی این دادخواست را به دادگاه صالح خانواده در شیراز ارائه میدهد. نکته مهم در تنظیم دادخواست این است که این دادخواست باید توسط کسی که مهارت لازم را دارد یعنی توسط وکیل طلاق توافقی نوشته و تنظیم ‌شود.

مرحله بعد از تنظیم دادخواست طلاق توافقی در شیراز، معلوم کردن باکره بودن یا نبودن و باردار بودن یا باردار نبودن زوجه می‌باشد که به دستور قاضی پرونده و با مراجعه به پزشکی قانونی مشخص می‌شود. زوجه با مراجعه به پزشکی قانونی شیراز، گواهی سلامت را دریافت و این گواهی را به دادگاه ارائه می‌دهد. با تکمیل پرونده، قاضی اقدام به صدور حکم عدم امکان سازش بین زوجین می‌کند که نشان دهنده عدم انصراف زوجین از طلاق توافقی است البته ناگفته نماند که دادگاه به این راحتی حکم طلاق را صادر نمی‌کند بلکه زوجین باید ادله ودلایل لازم را برای طلاق توافقی به دادگاه ارائه دهند.

مدت اعتبار گواهی عدم سازش که از سوی دادگاه صادر می‌شود از تاریخ صدور به مدت سه ماه می‌باشد که در این مدت باید زوجین اقدام به طلاق نمایند و صیغه طلاق خواهده شود در غیر این صورت حکم صادر شده بعد از سه ماه باطل می‌شود و باید تمامی مراحل را دوباره طی نمایند.

 

جهت مشاوره حقوقی با وکیل پایتخت و رزرو مشاوره حضوری در تهران با شماره وکیل پایه یک دادگستری 09125370071 تماس گرفته یا به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

 

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی در شیراز

 • زوجین اصل سند ازدواج را باید تحویل دهند اگر اصل سند نبود می‌توان کپی آن را از دفترخانه ثبت ازدواج دریافت وبه وکیل ارائه دهند.
 • اصل شناسنامه زن و مرد و یا کپی آن تحویل وکیل داده شود.
 • اصل کارت ملی طرفین مورد نیاز است.
 • توافق نامه بین زوجین که بر اساس آن توافقات انجام شده بین زوجین را تایید می‌کند
 • در صورت داشتن وکیل، وکالتنامه وکیل طلاق توافقی
 • گواهی کتبی مرکز مشاوره درباره عدم امکان سازش
 • گواهی عدم امکان سازش از سوی دادگاه

 

وکیل طلاق توافقی در شیراز

وکالت در لغت به معنای اعتمادکردن و واگذار کردن است. وکالت یک شغل آزاد محسوب می‌شود اما یک تفاوت مهم با دیگر مشاغل آزاد دارد و آن شان و جایگاه این شغل در جامعه است و این جایگاه به دلیل مسوولیت بالایی است که وکیل در شغل وکالت دارد. یک وکیل خوب در صورتی می‌توان گفت کارش را به نحو احسنت انجام داده که مساله موکل را مساله خودش بحساب بیاورد و در حدی که برای کار خود دغدغه دارد برای کار وکیل نیز داشته باشد. در این مقاله به معرفی چند تن از وکیل طلاق در شیراز معرفی می‌کنیم.

 

معرفی بهترین وکیل طلاق توافقی شیراز – لیست 10 تایی

در این مقاله با فراهم کردن 10 وکیل طلاق توافقی برتر در شیراز، انتخاب وکیل را برای شما کاربران راحت‌تر کرده‌ایم تا مشکلات و سوالات دعاوی خانواده شما، به کمک وکیل طلاق توافقی متخصص و مجرب شیراز رفع شود. در ادامه اسامی 10 وکیل طلاق توافقی شیراز در زیر آمده است.

 

1-سیدجلال سجادی

سید جلال سجادی، وکیل پایه یک دادگستری شیراز،عضوکانون وکلای شیراز، کارشناس ارشدحقوق خصوصی و دارای پروانه وکالت به شماره 18087 از کانون وکلای شیراز می‌باشد. ایشان در تمامی دعوای خانوادگی از قبیل طلاق توافقی شیراز، به اجرا گذاشتن مهریه، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه در طلاق توافقی، حضانت فرزند و غیره در دعاوی کیفری و حقوقی دارای پرونده‌های موفق زیادی می‌باشد اما تخصص اصلی وی در زمینه طلاق توافقی است سید جلال سجادی با دادن مشاوره به زوجین در دفتر وکالت خویش و قبل از اقدام به طلاق سعی در برقراری صلح وآشتی بین زوجین می‌کند و در موارد زیادی به نتیجه می‌رسد ولی اگر زوجین تمایلی به بازگشت به زندگی مشترک نداشتند ایشان اقدامات لازم را برای شروع مراحل طلاق توافقی انجام می‌دهند.

 • آدرس: شیراز، معالی آباد نبش خلبانان، ساختمان میرداماد طبقه ۳ واحد302
 • شماره همراه: 09171120464

 

2- افسانه راستی

افسانه راستی، وکیل پایه یک دادگستری شیراز، عضو کانون وکلای استان فارس که دارای پرونده های موفق بسیاری در زمینه دعاوی خانوادگی، کیفری و حقوقی است. دارای شماره پروانه ثبتی به شماره 34260 می‌باشد. اما تخصص اصلی وی در زمینه دعاوی خانوادگی به‌خصوص طلاق توافقی شیراز، طلاق توافقی دوران بارداری، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، طلاق غیابی، مطالبه نفقه فرزند، ملاقات فرزند، اجرت المثل ایام زوجیت می‌باشد.

 • آدرس: شیراز، ملاصدرا، خیابان جمالی، ساختمان پارس، طبقه اول، واحد 8
 • شماره همراه: 09173083407
 • شماره دفتر: 07136474813

 

3- حامد اسکندری

حامد اسکندری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شیراز، دانش‌آموخته‌ی گرایش حقوق خصوصی در ارشد آماده برای ارائه خدمات وکالت و مشاوره در انواع دعاوی حقوقی، کیفری، خانوادگی، ثبتی، بیمه، تجاری، تعزیرات، اداره کار، شهرداری و امور گمرکی همچنین انجام تخصصی امور قراردادها و شرکت‌ها با تکیه بر اطلاعات علمی و تعهد کاری می‌باشد. ایشان پرونده‌های موفق زیادی در زمینه دعاوی خانوادگی داشته که مهم‌ترین پرونده‌های خانوادگی وی مربوط به طلاق توافقی، استرداد جهیزیه، مهریه، نفقه و… می‌باشد.

 • آدرس: شیراز، چهارراه زرگری، بلوار مطهری، 50 متر مانده به چهار راه ستارخان، روبروی دانشکده علوم و معارف قرآن، ساختمان میرداماد 2
 • شماره همراه: 09171114836

 

4- فریبا دهقانی

فریبا دهقانی، وکیل پایه یک دادگستری استان فارس، دارای سابقه پروانه وکالت از قوه قضاییه و کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی می‌باشد. ایشان دارای پرونده‌های موفق زیادی در دعاوی کیفری، خانوادگی و حقوقی و امور ثبتی داشته است اما تخصص بیشتر وی در مورد دعاوی خانوادگی مثل مهریه، نفقه، حضانت فرزند یا فرزندان و علی الخصوص طلاق توافقی در دوران عقد می‌باشد. دارای شماره پروانه 50089 از قوه قضاییه می‌باشد.

 • آدرس: چهار راه هوابرد، ابتدای بلوار زرهی، جنب گلفروشی گلکده، طبقه سوم
 • شماره همراه: 09120811671

 

5- معصومه کریمی

معصومه کریمی، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی، وکیل پایه یک قوه قضاییه استان فارس، مشاورحقوقی و دارای سابقه وکالت از قوه قضاییه و شماره پروانه 7294 می‌باشد. خانم کریمی از سال 1385 فعالیت خود را در زمینه وکالت آغاز کرده و در مدت 15 سال سابقه کاری خود دارای پرونده‌های موفق زیادی در زمینه دعاوی خانوادگی، کیفری، ثبتی و حقوقی بوده و بیشترین پرونده‌های ایشان مربوط به دعاوی خانوادگی به‌خصوص طلاق،طلاق توافقی بوده استو خانم کریمی یک وکیل مهریه مجرب در شهر شیراز می‌باشد و با ایشان به راحتی می‌توانید مطالبه مهریه و توقیف اموال برای مهریه داشته باشید.

 • آدرس: شیراز، چهارراه بنفشه، بطرف فلکه هنگ، جنب درمانگاه کیمیا، دفتر وکالت معصومه کریمی
 • شماره همراه: 09177380587
 • شماره دفتر: 07132353629

 

تاثیر داشتن وکیل طلاق توافقی در شیراز

زوجین موقعی که دچار مشکی می‌شوند و قصد و تصمیم طلاق می‌گیرند نیاز به وکیل پایه یک دادگستری پیدا می‌کنند. در میان وکلای دادگستری، وکیل طلاق توافقی بیشترین مراجعه کنندگان را دارد. وکیل طلاق توافقی در شیراز وظیفه دادن مشاوره به زوجین را قبل از هر اقدامی دارد و باید زوجین را با مراحل طلاق توافقی آشنا کند.

داشتن وکیل در طلاق توافقی داراری مزایایی است که در زیر به برخی اشاره می‌کنیم:

 • جدایی در کم‌ترین زمان ممکن با حضور وکیل
 • باتوجه به درگیری‌های معمولی نیازی به حضور داشتن زن و شوهر در دادگاه نیست و وکیل طلاق توافقی همگی مراحل را پی‌گیری خواهند کرد.
 • درصورتی که زوجین دارای وکیل باشند و قانون نیز اجازه بدهد البته در شرایط خاص، وکیل می‌تواند به جای زوجین در جلسات مشاوره شرکت کند.
 • توافقات زن و شوهر از سوی وکیل ثبت و صورت‌‎جلسه قانونی خواهد شد و برپایه‌ی همان توافقات وکیل، دادخواست تنظیم و به دادگاه ارائه کرده و براساس آن حکم جاری می‌شود.
 • در ضمن اجرای صیغه طلاق نیز بدون حضور زوجین و با حضور وکیل ممکن می‌باشد.

حضور بهترین وکیل در طلاق توافقی در شیراز، باعث سرعت بخشیدن به پرونده طلاق شده چونکه زوجین منتظر تعیین تکلیف تاهل خود هستند وکیل طلاق توافقی با به کار بردن مراحل گفته شده بدون حضور زوجین سرعت به نتیجه رسیدن پرونده را بالا برده و در کوتاه‌ترین و کمترین زمان ممکن مراحل را پشت سر گذاشته و پرونده طلاق به نتیجه می‌رسد.

 


 

جهت مشاوره حقوقی با وکیل پایتخت و رزرو مشاوره حضوری در تهران با شماره وکیل پایه یک دادگستری 09125370071 تماس گرفته یا به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا