بهترین وکیلمقالات

بهترین وکیل در اراک

5/5 - (1 امتیاز)

با افزایش جمعیت در استان اراک و همچنین با وجود شهرک‌های صنعتی، مشکلات و دعاوی حقوقی بیشتر شده و همین امر باعث می‌شود تا مردم  دنبال بهترین وکیل در اراک باشند. همانطور که می‌دانیم، وکیل، به کسی گفته می‌شود که از سوی یک فرد دیگر برای انجام و به پایان رساندن کارهای حقوقی مامور باشد.

با تبدیل شدن اراک به یکی از کلان شهرها، اختلافات و تنش‌ها بین مردم هم افزایش یافته و خواسته یا ناخواسته این مسائل پای مردم را به دادگاه‌ها باز می‌کنند. از جمله مشکلات حقوقی که اکثرا برای مردم پیش می آید می‌توان به دعاوی مطالبات حقوقی، کیفری، دعاوی ملکی، دعاوی خانواده، دعاوی کارگر و کارفرما و … اشاره کرد. در این میان اگر کسی اطلاعاتی در مورد قانون و قوانین مربوط به آن را نداند دچار سردرگمی در دادگاه و اتلاف وقت وی خواهد شد. چه بسا همین سردرگمی‌ها ممکن است سبب محکومیت در دادگاه شود که برای جلوگیری از این محکومیت‌ها، اتلاف وقت و افزایش هزینه‌ها بهترین راهکار داشتن بهترین وکیل متخصص و متبحر در پروسه اجرای پرونده شماست.  هر شخص عادی ممکن است موکل یک وکیل باشد، یعنی هر فردی می‌تواند یک وکیل داشته باشد و اینطور نیست که لزوما اشخاص دارای شرکت و کارخانجات فقط می‌توانند به وکیل اهدای وکالت کنند.

کار وکیل متخصص و با تجربه، مشورت حقوقی دادن به موکلین، دفاع از حقوق موکل در مراجع قضایی و … می‌باشد. یک وکیل خوب باید دارای تحصیلات مرتبطه و نیز تجربه کافی در زمینه های مختلف حقوقی باشد تا بتواند به موکلین خود مشورت درست و تخصصی دهد. از جمله مسائلی که می تواند برای آن ها وکیل اختیار کرد دعاوی ملکی، دعاوی خانواده مثل طلاق، طلاق توافقی، مهریه، مطالبه نفقه، حضانت فرزند، استرداد جهیزیه، انحصار وراثت و… باشد. امر وکالت برای کسانی که دنبال کارهای پر مسئولیت و چالشی هستند، مناسب است.

ویژگی‌های وکیل خوب در اراک

یک انتخاب خوب و موفق همیشه از روی علم، دانش، آگاهی و شناخت سرچشمه می‌گیرد چه بسا در زندگی خود انتخاب‌هایی داشتیم که بدون شناخت و آگاهی کافی بوده و سرانجام آن با شکست مواجه شده است که یکی از این نوع انتخاب‌های بدون شناخت انتخاب همسر و مسئله ازدواج است در اینجا این سؤال مطرح می‌شود که شناخت و آگاهی برای انتخاب یک وکیل خوب از چه طرقی امکان‌پذیر است؟

یک وکیل خوب در اراک قبل از برعهده گرفتن یک پرونده، ابتدا یک جلسه مشورت با موکل برپا می‌کند تا با موکل مفصلا راجع‌به پرونده‌ی مربوط صحبت کند و تمامی اسناد و مدارک ارائه شده توسط موکل را با حوصله  و جزء به جزء بررسی میکند و نتایج احتمالی که در آینده ناشی از طرح دعوا حاصل خواهد شد را با او درمیان می گذارد همچنین در خصوص هزینه‌های دادرسی دعاوی، حق الوکاله وکیل و مدت زمان تقریبی رسیدگی به پرونده را با موکل خود در میان می‌گذارد تا موکل بتواند یک تصمیم درست راجع‌به طرح دعوا یا عدم طرح بگیرد.

وکیل خوب در اراک باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • وکیل خوب باید امین و امانت دار باشد
 • پرهیز از گفتن توانایی های غیر قانونی و کذب و بلوف زدن
 • یک وکیل خوب بهترین و کم هزینه ترین و سریعترین راه حل را پیشنهاد میکند
 • وکیل خوب باید به روز باشد
 • استفاده از تجربه ی دیگران و کمک به قاضی جهت روشن شدن ابهامات پرونده
 • برخورد محترمانه با قاضی موکل طرف مقابل
 • وکیل خوب باید دارای یک یا چند تخصص باشد

 

 

بهترین وکیل در اراک را چگونه می‌توان پیدا کرد؟

انجام مسائل حقوقی، مسئله‌ای ساده و پیش پا افتاده نیست که آن را به دست افراد ناآگاه و مبتدی بتوان سپرد، همان گونه که قبلا نیز اشاره شده است مراحل دادگاهی دارای پیچیدگی‌های خاصی است که بدونه داشتن آگاهی از آن نمی‌توان مراحل به پایان رساندن پرونده را پیش برد و افراد عادی که هیچ آگاهی از این مراحل ندارند نمی‌توانند به تنهایی و به مراجعه به دادگاه به نتیجه مثبت برسند به همین خاطر انتخاب یک وکیل آگاه و خبره می‌تواند کمک زیادی به این افراد بکند. البته ناگفته نماند که وکیل انتخاب شده باید در زمینه مربوط به موضوع پرونده تجربه و مهارت کافی داشته باشد. پیدا کردن یک وکیل خوب در اراک کاری بس راحت و به‌سادگی امکان‌پذیر است اما تشخیص اینکه آیا آن وکیل، یک وکیل خبره و خوب است و در کار خود تخصص دارد و می‌تواند نتیجه پرونده ی موکل را مثبت و به سود موکل خود به پایان رساند کاری دشوار است.

اینجا این سؤال مطرح می‌شود که آیا سن و جنسیت در انتخاب وکیل ملاک است؟ باید در پاسخ به این سؤال گفت خیر سن و جنسیت در انتخاب بهترین وکیل در اراک ملاک نیست و نمی‌توان از روی ظاهر و جنسیت به وی اعتماد و پرونده دعوای خود را به او سپرد و او را یک وکیل خبره و کارکشته دانست. اصل مهم در انتخاب وکیل خوب در اراک، میزان تجربه وی در زمینه پرونده‌های قبول شده توسط وکیل است. نباید دلسوزی و صادق بودن وکیل را در مورد موکل خود فراموش کرد. از دیگر خصوصیات یک وکیل خوب در اراک می‌توان به رازدار بودن وکیل، امانت دار بودن وکیل و کسی باشد که اسرار موکل خود را حفظ کند یعنی حافظ اسرار موکل باشد، اشاره کرد.

تعهدات وکیل خوب در اراک نسبت به موکل

مانند هر قرادداد دیگری وکیل نیز نسبت به موکل خود دارای تعهداتی است که در زیر به برخی اشاره می‌کنیم:

 • اگر از اقدامات یا سهل‌انگاری وکیل خسارتی به موکل وارد آید او مسئول خواهد بود.
 • رعایت مصلحت موکل در اقدامات و فعالیت‌های خویش.
 • استرداد اموال تحویلی زیرا وکیل امین است و آنجه را که در اثر وکالت به‌دست می‌اورد باید به موکل تحویل دهد.
 • تسلیم صورت‌حساب وکالت

 

مزایای داشتن وکیل در اراک

انتخاب یک وکیل پایه یک دادگستری خوب در اراک می‌تواند مزیت‌هایی برای پرونده شما داشته باشد. طی کردن مراحل قانونی پرونده در دادگاه ممکن است برای فرد عادی دردسرهایی داشته باشد اما با سپردن پرونده به وکیلی که در زمینه پرونده شما تخصص دارد و در این زمینه خبره و آگاه است، می‌تواند پرونده را به طور کامل مختومه و با نتیجه مثبت به پایان رساند. با انتخاب یک وکیل برای پرونده دیگر نیازی نیست که فرد شخصا در جلسات دادگاه شرکت کند و وکیل به جای او در جلسات شرکت خواهد کرد و تمام امور مربوط به پرونده را پیگیری خواهد کرد و همچنین یک وکیل باید موکل خود را از تمام امور مربوط به جلسات آگاه کند.

زمانی که شخص بیمار ‌شود به دنبال یک پزشک متخصص که در کار خود خبره و ماهر باشد می‌گردد و سپس به وی مراجعه می‌کند این قضیه برای انتخاب یک وکیل هم صدق می‌کند که باید دارای مهارت و سخنوری کامل باشد تا بتواند از موکل خود در دادگاه حمایت کند و با نتیجه عالی پرونده را به پایان برساند. کسی که آگاهی بر مزایای داشتن وکیل خوب در اراک داشته باشد بدون شک و تردید در دعاوی حقوقی و یا معاملات به یک وکیل مراجعه و بدون حضور یک وکیل کارکشته هیچ اقدامی نمی‌کند.

اما با توجه به پیچیدگی های موجود در پرونده ها هنوز کسانی هستند که شخصا اقدام به انجام معامله کرده و پس از درگیر شدن و افتادن در دام افراد شرور، به فکر کمک گرفتن از وکیل می‌افتند که باید با وی مشورت کنند که یکی از دلایل طولانی شدن رسیدگی به پرونده‌های قضایی در دادگاه ها و دادسرا ها و هم چنین زیاد شدن پرونده در دادگاه ها مشورت نکردن با وکیل متخصص در این زمینه است. مشورت کردن با وکیل قبل از انجام معامله باعث می‌شود که قرار داد ذکر شده بین طرفین معامله به وسیله وکیل طوری تنظیم شود که برای هیچ کدام از طرفین مشکلی پیش نیاید.

 

1 دیدگاه

 1. بهترین وکیل استان مرکزی بدون شک سرکار خانوم الهام امینی فرد هستن که بنده با اینکه چند وکیل داشتم ولی هیچکدوم بجز ایشون نتونست قانونی حقم رو بگیره، ایشون خیلی مسلط به قانون و بسیار شجاع و جنگنده با پیگیریهای زیاد اگر حقی پایمال شده باشه رو مطمئن باشید به حق دار میرسونه، خدا خیرش بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا